Ubezpiecz swój dom
lub mieszkanie w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Z LINK4 obliczysz składkę ubezpieczenia bez wychodzenia z domu. Atrakcyjne ubezpieczenie mieszkania – sprawdź!

Czas czytania: 4 min. 48 sek.

Atrakcyjne ubezpieczenie mieszkania – sprawdź!

Dom lub mieszkanie to coś, bez czego trudno wyobrazić sobie życie. Większość Polaków marzy o własnych czterech ścianach i spędza dużą część życia na zbieraniu środków wystarczających do zrealizowania tego marzenia. Kiedy już Ci się to uda, z pewnością chcesz, by nowa nieruchomość służyła Ci jak najdłużej i była bezpieczną przystanią. Pomóc w tym może właśnie odpowiednia polisa na mieszkanie. W tym tekście opowiemy więcej o tym, jak wybrać i kupić tanie ubezpieczenie domu lub mieszkania.

Baner korzyści

Ubezpieczenie nieruchomości – po co?

Niestety, czasem spotykają nas sytuacje losowe, na które nie ma się wpływu – niezależnie od tego, jak dobrze dbasz o własne bezpieczeństwo. Dobrze jest więc mieć świadomość, że nawet wtedy, kiedy one wystąpią – można spać spokojnie. Takiej pewności nie zapewni Ci nic innego, jak tylko odpowiednia polisa. Co więcej, wcale nie musisz za nią przepłacać. Zobacz, dlaczego najtańsze ubezpieczenie mieszkania lub domu w LINK4 to dobry wybór.

Kiedy zakup ubezpieczenia domu może być obowiązkowy?

Niekiedy zakup ubezpieczenia domu lub domu nie zależy od Twojej dobrej woli. Polisa okazuje się konieczna, gdy w grę wchodzi nieruchomość kupowana na kredyt. Dając Ci tak dużą kwotę na zrealizowanie tego celu, bank potrzebuje jakiegoś zabezpieczenia. Ubezpieczenie z cesją na bank stanowi tu najczęściej stosowane rozwiązanie. Jeśli więc rozważasz wzięcie kredytu hipotecznego, nie unikniesz tego obowiązku.

Jednak dom czy mieszkanie zawsze warto ubezpieczyć – nie tylko wtedy, gdy kupujesz je na kredyt. Z pewnością zależy Ci na tym, by móc cieszyć się poczuciem bezpieczeństwa podczas przebywania we własnych czterech kątach, jak również wtedy, gdy je opuszczasz. Zobacz najtańsze ubezpieczenia mieszkań i domów w LINK4.

Korzystne ubezpieczenie domu – od czego zależy koszt?

Na wysokość składki ubezpieczeniowej ma wpływ wiele czynników. Trudno mówić tu o jednym, decydującym, który mógłby ją w dużym stopniu podwyższyć lub obniżyć. Interesują Cię tanie ubezpieczenia mieszkań czy domów? Musisz wiedzieć, że charakter nieruchomości to pierwszy z czynników, który jest istotny przy wyjaśnianiu, od czego zależy koszt polisy.

Ważna będzie też lokalizacja nieruchomości, która przekłada się także na jej wartość. Tanie ubezpieczenie domu będzie inaczej wyglądać w przypadku budynku, który znajduje się w Gdańsku, a inaczej jeśli chcesz ubezpieczyć dokładnie taką samą nieruchomość, tylko znajdującą się w miejscowości oddalonej od dużych miast o godzinę drogi samochodem.

Oczywiście sama powierzchnia nieruchomości, materiały, jakie były wykorzystane do jej budowy i rok budowy, a co za tym idzie stan – będą miały kluczowe znaczenie podczas szacowania kosztów ubezpieczenia. Wszystko to wpływa na wartość nieruchomości, która jest czynnikiem decydującym, jeśli chodzi koszt polisy.

Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje również elementy stałe nieruchomości, które składają się na wykończenie jej wnętrza, oraz ruchomości, takie jak np. sprzęt AGD i RTV? W tym przypadku standard wykończenia mieszkania czy domu będzie kolejnym czynnikiem branym pod uwagę przy wyliczaniu składki ubezpieczeniowej.

Korzystne ubezpieczenia nieruchomości – co możesz ubezpieczyć?

W ofercie LINK4 znajdziesz ubezpieczenie „DOM”. Obejmuje ono nie tylko samą nieruchomość. Doskonale wiemy, jak cenne są również wszystkie rzeczy, które przez lata gromadzi się w mieszkaniu czy domu.

Ochrona ubezpieczeniowa może obejmować również elementy stałe nieruchomości, które składają się na wykończenie jej wnętrza, oraz ruchomości, takie jak np. sprzęt AGD i RTV? W tym przypadku standard wykończenia mieszkania czy domu będzie kolejnym czynnikiem branym pod uwagę przy wyliczaniu składki ubezpieczeniowej.

Tak jest właśnie w przypadku oferty „DOM” od LINK4. Do nieruchomości mogą przynależeć także piwnice, strych czy miejsce parkingowe. One również podlegają ubezpieczeniu. Podobnie wygląda to w odniesieniu do stałych elementów domu czy mieszkania, czyli glazury, podłóg czy wyposażenia łazienki.

Najtańsze ubezpieczenie mieszkania – co to oznacza?

Często ludzie szukają taniego ubezpieczenia, jednak nie zawsze dwie albo kilka ofert powinno porównywać się tylko pod względem ceny. Przy wyborze ubezpieczenia nieruchomości ważne będzie to, jak działa i co dokładnie obejmuje ochrona ubezpieczeniowa. Cena niekoniecznie powinna być tu czynnikiem decydującym o wyborze ubezpieczenia. Dobrze jest brać pod uwagę również to, w razie wystąpienia, jakich sytuacji dana polisa Cię zabezpiecza. Może okazać się, że droższa oferta będzie lepiej dopasowana do Twoich potrzeb.

Co się stanie, jeśli wybierzesz ofertę, która nie odpowiada Twoim oczekiwaniom, kierując się jedynie aspektem finansowym? Może okazać się, że po wystąpieniu szkody dostaniesz niższe odszkodowanie niż oczekiwane – a tym samym nie pozwoli ono na doprowadzenie mieszkania czy domu do stanu sprzed zdarzenia. Nieodpowiedni zakres ochrony ubezpieczeniowej może też spowodować brak odszkodowania w pewnych sytuacjach.

Jak dokonać trafnego wyboru? Najpierw znajdź kilka ofert, które odpowiadają Twoim wymaganiom, a dopiero spośród nich wybierz najtańsze ubezpieczenie domu lub mieszkania. Taki kompromis między zakresem ochrony ubezpieczeniowej a ceną może okazać się dobrym rozwiązaniem w wielu przypadkach.

Obrazek cta

Najtańsze ubezpieczenia nieruchomości – czyli jakie?

Wariant podstawowy to zwykle najtańsze ubezpieczenie mieszkania. Jednak przy ubezpieczaniu tak ważnej rzeczy, jaką jest własne mieszkanie lub dom, warto się zastanowić, czy nie lepiej postawić na droższy pakiet. Oczywiście wtedy nie będzie to najtańsze ubezpieczenie domu, ale w przypadku zdarzenia losowego może lepiej Cię zabezpieczyć. Dobrze jest więc sprawdzić, co oferuje każdy pakiet. Być może lepiej do Twoich wymagań będzie dostosowany właśnie ten droższy, ale również rozszerzony pakiet.

Atrakcyjne ubezpieczenie domu – jak obliczyć składkę?

Chcesz sprawdzić wysokość składki za polisę? Wystarczy, że skorzystasz z kalkulatora LINK4. W tym celu należy wypełnić odpowiedni formularz, w którym podasz dane dotyczące nieruchomości. Do najważniejszych należą:

  • dokładny adres,
  • typ nieruchomości i rodzaj tytułu prawnego do niej,
  • powierzchnia mieszkania lub domu,
  • stan zamieszkania (lokal wynajęty/w budowie lub przebudowie/niezamieszkany dłużej) niż 3 miesiące),
  • rok budowy,
  • rodzaj użytkowania (prywatne lub na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej),
  • posiadane zabezpieczenia antywłamaniowe (drzwi antywłamaniowe, monitoring, alarm lokalny, agencja ochrony).

Poniżej znajduje się sekcja z podstawowymi informacjami o Tobie. W tym miejscu możesz również zastosować zniżki, jeśli takimi dysponujesz. Dotyczy to również Karty DUżej Rodziny, która jest honorowana przez LINK4. Ostatnim krokiem jest zaakceptowanie zgód marketingowych i kliknięcie w przycisk Dalej.

Po tym, jak to zrobisz, system sam obliczy składkę, a Ty zobaczysz propozycje ubezpieczenia domu lub mieszkania dopasowane do podanych parametrów. Jeśli któraś oferta zwróci Twoją uwagę, możesz ją od razu kupić online. Decydując się na zakup przez Internet, oszczędzasz dodatkowo. Otrzymasz bowiem 7-procentową zniżkę od ceny wyjściowej.

Za wybrane ubezpieczenie nieruchomości zapłacisz na kilka sposobów, m.in. szybkim lub tradycyjnym przelewem, kartą debetową/kredytową, a nawet BLIK-iem. Samą płatność możesz rozłożyć na wygodne w spłacie raty. W ten sposób zyskasz tanie ubezpieczenie domu lub mieszkania bez nadwyrężania domowego budżetu.

Najtańsze ubezpieczenie mieszkania – jak je wykupić?

Wiele osób zastanawia się, jak wykupić tanie ubezpieczenia domu. Odpowiedź jest niezwykle prosta. W LINK4 wykupisz ubezpieczenie w taki sposób, który będzie dla Ciebie najwygodniejszy. Polisę możesz nabyć za pośrednictwem Internetu, przez telefon, rozmawiając z naszymi konsultantami, czy też osobiście, spotykając się ze współpracującym z LINK4 agentem. Postaw na dogodny dla Ciebie sposób kontaktu i wybierz dla siebie atrakcyjne ubezpieczenie mieszkania.

Ubezpieczenie domu w LINK4 – podsumowanie

Wiesz już, dlaczego warto ubezpieczyć dom lub mieszkanie, nawet jeśli w Twoim przypadku nie jest to obowiązkowe. Znasz też sposoby na obliczenie składki i na to, jak wykupić samą polisę w LINK4. Wszystko to zrobisz szybko i wygodnie – wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową. Tam też możesz zapoznać się z pełną ofertą LINK4.

Warto też porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 4444444 lub osobiście spotkać się z agentem współpracującym z LINK4. Oprócz ubezpieczenia domu możesz też wykupić OC czy ubezpieczenie turystyczne. Każde z nich zwiększy Twoje poczucie bezpieczeństwa i sprawi, że będziesz mógł spać spokojniej.

 

*Rabat 7% wyłącznie na ubezpieczenie komunikacyjne wykupione przez Internet. Dla nowych i indywidualnych klientów. Szczegóły ubezpieczenia sprawdź w OWU na www.link4.pl. Rabat aktualny na dzień publikacji tekstu.

Przeczytaj podobne wpisy

Ubezpiecz dom lub
mieszkanie