Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Kup ubezpieczenie na wyjazd na Łotwę w LINK4. Zapewniamy szeroki zakres ochrony dostosowany w pełni do Twoich potrzeb. Sprawdź!

Czas czytania: 3 min. 19 sek.

Ubezpieczenie turystyczne Łotwa – zakres ochrony i cena

Łotwa to niewielki kraj wciąż nie do końca odkryty przez turystów. A szkoda, gdyż atrakcji i zabytków, które oferuje, jest sporo. Klimatyczne wioski zapewniające relaks z dala od zgiełku cywilizacji, nadbałtyckie plaże czy wpisane na listę UNESCO zabytki stolicy zachęcają do odwiedzin. Planując urlop w tym państwie, kup ubezpieczenie turystyczne. Łotwa to kraj bezpieczny, ale również tutaj mogą przydarzyć się wypadki, nagłe zachorowania czy kradzież bagażu.

Twoim celem podróży jest Łotwa? Ubezpieczenie turystyczne w LINK4 zwiększy Twoje poczucie bezpieczeństwa oraz spokoju na wakacjach. Dostosowana do Twoich potrzeb polisa ubezpieczeniowa to gwarancja pomocy w przypadku wielu nieprzewidzianych, nieprzyjemnych zdarzeń. Dzięki niej nie musisz obawiać się kosztów wizyt lekarskich i hospitalizacji w razie sytuacji awaryjnych. Sprawdź, ile kosztuje i jakie ubezpieczenie turystyczne na Łotwę wybrać.

ubezpieczenie turystyczne - zakres

Ubezpieczenie podróżne Łotwa – o czym pamiętać przed wyjazdem?

Uwielbiasz kontakt z przyrodą i aktywny wypoczynek? Jeśli tak, Łotwa spełni wszystkie Twoje oczekiwania. To niewielka, licząca zaledwie 2 mln mieszkańców, kraina jezior, lasów, kwiecistych łąk i piaszczystych plaż nadbałtyckich, przeplatana średniowiecznymi zamkami i innymi ciekawymi zabytkami.

Odwiedzając Republikę Łotwy, zaplanuj czas potrzebny na zwiedzenie Rygi – stolicy państwa z malowniczą starówką, historycznymi kamienicami i XIV-wiecznym zamkiem. Zobacz nowoczesny port w Windawie, słynny zamek z XIII wieku w Turaidze oraz liczący 138 pokoi pałac w Pilrundále – najwspanialszy zabytek sztuki barokowej na Łotwie. Miłośników sielskiej przyrody oczaruje Liwlandia z pięknym Parkiem Narodowym Gauji oraz wodospady Ventas rumba w Kuldidze – jedne z największych w Europie.

Ubezpieczenie na wyjazd na Łotwę to tylko jedna z kwestii, o której warto pamiętać, wybierając się do tego fascynującego kraju. Językiem urzędowym na Łotwie jest łotewski, ale w turystycznych miejscowościach porozumiesz się również po angielsku. Obowiązującą walutą jest euro. Nie ma problemu z płatnością kartą czy dostępnością bankomatów. Łotwa należy do Unii Europejskiej i strefy Schengen. Wjedziesz do niej nie tylko na paszporcie i paszporcie tymczasowym, ale również dowodzie osobistym. Dopilnuj, aby dokumenty były ważne przez cały okres przebywania w Republice Łotewskiej. Nie ma potrzeby wyrabiania wizy.

Łotwa uchodzi za kraj bezpieczny dla turystów. Nie ma w nim podwyższonego zagrożenia przestępczością ani terroryzmem. W dużych skupiskach ludzi, np. na dworcach autobusowych i kolejowych, zachowaj podstawowe środki ostrożności. Za picie alkoholu na ulicy, w parku czy innych miejscach publicznych grozi mandat w wysokości nawet 350 euro.

Ubezpieczenie turystyczne Łotwa

Jakie wybrać i ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na Łotwę?

Jeśli jesteś ubezpieczony w NFZ, możesz korzystać z opieki medycznej na Łotwie. Kraj ten honoruje Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Wiedz jednak, że karta EKUZ uprawnia wyłącznie do korzystania z niezbędnych świadczeń medycznych w ramach publicznego systemu ochrony zdrowia. Nie zapewnia natomiast m.in. zwrotu kosztów przewozu pacjenta do Polski. Dlatego warto posiadać polisę, która zapewni Ci szerszą ochronę w razie wielu nieprzewidzianych zdarzeń.

Gdzie znajdziesz dopasowane do Twoich potrzeb ubezpieczenie wakacyjne? Łotwa – jeśli szukasz polisy o szerokim zakresie ochrony, sprawdź ofertę LINK4. W LINK4 kupisz ubezpieczenie na wyjazd na Łotwę, które możesz dostosować do celu podróży i Twoich wymagań. W razie problemów ubezpieczyciel zapewnia wsparcie medyczne i pokrycie kosztów leczenia. Do swojej polisy możesz dobrać dodatkowe opcje ochrony, takie jak amatorskie uprawianie sportów wysokiego ryzyka, ubezpieczenie bagażu podręcznego i sprzętu podręcznego, ochronę mienia pozostawionego w domu oraz inne.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne? Łotwa to kraj, do którego kupisz ubezpieczenie podróżne w LINK4 w atrakcyjnej cenie. Konkretny koszt zależy od kilku czynników, m.in. zakresu ochrony, okresu obowiązywania polisy i opcji dodatkowych. Skorzystaj z kalkulatora LINK4 i sprawdź cenę ubezpieczenia Twojej podróży.

Ubezpieczenie turystyczne Łotwa – dlaczego powinieneś je mieć?

Choć na terenie Łotwy obowiązuje karta EKUZ, to zakres ochrony, jaką zapewnia, jest ograniczony. Z tej przyczyny warto wykupić ubezpieczenie podróżne. Łotwa nie ma również w pełni bezpłatnej służby zdrowia. To oznacza, że nawet posiadacze karty EKUZ muszą dodatkowo zapłacić np. za dobę pobytu w szpitalu (ok. 7 euro) czy wizytę u lekarza rodzinnego (ok. 1,5 euro).

To niejedyne wydatki. Łotwa jest nieco droższa od Polski, dlatego ewentualne koszty hospitalizacji i wizyt u lekarza mogą być wysokie. Na przykład, wizyta u lekarza specjalisty wynosi ok. 30 euro, a konsultacja internistyczna to wydatek rzędu 25-30 euro. Warto zatem dokupić dodatkowe ubezpieczenie na podróż na Łotwę, które w razie konieczności pokryje koszty opieki medycznej i leczenia w szerszym zakresie, zwłaszcza w prywatnych klinikach i szpitalach. Ubezpieczenie turystyczne na Łotwę przyda się też w sytuacji, gdy konieczny jest transport medyczny albo w razie śmierci pacjenta.

ubezpieczenie turystyczne - korzyści

Jak kupić ubezpieczenie na wyjazd na Łotwę w LINK4?

Ubezpieczenie turystyczne na Łotwę w LINK4 kupisz szybko i wygodnie, nawet nie wychodząc z domu. Wystarczy, że skorzystasz z formularza online, a po dokonaniu opłaty w ciągu kilku minut otrzymasz na pocztę mailową potwierdzenie obowiązywania polisy wraz z niezbędnymi dokumentami. Jeśli wolisz kontakt z doradcą, zadzwoń pod numer 22 444 44 23 i kup ubezpieczenie przez telefon. Możesz również osobiście spotkać się z agentem współpracującym z LINK4.

Interesuje Cię dodatkowe ubezpieczenie podróżne? Łotwa nie jest jedynym krajem, do którego się wybierasz? Sprawdź bogatą ofertę produktów ubezpieczeniowych w LINK4. Oferujemy polisy podróżne chroniące w Polsce i na całym świecie, polisy komunikacyjne obowiązkowe i dobrowolne, a także ubezpieczenia domu, mieszkania i firmy.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21