Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Kup ubezpieczenie na wyjazd do Mołdawii w LINK4. Dopasuj zakres ochrony do Twoich potrzeb i celu podróży. Sprawdź!

Czas czytania: 3 min. 3 sek.

Ubezpieczenie turystyczne Mołdawia – cena polisy i zakres ochrony

Republika Mołdawii to niewielki, ale malowniczy kraj w Europie Wschodniej. Słynie z tradycyjnej kultury ludowej, sielskich pejzaży i cenionych na całym świecie win. To idealna destynacja dla osób, które poszukują mniej obleganego, a jednocześnie atrakcyjnego turystycznie kierunku podróży. Przed wyjazdem wykup ubezpieczenie turystyczne. Mołdawia uchodzi za bezpieczny kraj, ale także tutaj mogą przydarzyć się wypadki i nagłe zachorowania.

Twoim celem podróży jest Mołdawia? Ubezpieczenie turystyczne w LINK4 zwiększy Twoje poczucie bezpieczeństwa i spokoju na wakacjach. Odpowiednia polisa zapewni ochronę w razie wystąpienia sytuacji awaryjnej. Koszty hospitalizacji i konsultacji lekarskich za granicą mogą być bardzo wysokie, ale posiadając ubezpieczenie na wyjazd do Mołdawii, nie musisz obawiać się o finanse. Sprawdź, jakie ubezpieczenie turystyczne do Mołdawii wybrać, ile kosztuje polisa podróżna i jaki jest jej zakres ochrony.

ubezpieczenie turystyczne - zakres

Ubezpieczenie podróżne: Mołdawia – o tym pamiętaj przed wyjazdem

Mołdawia to niewielkie państwo graniczące z Ukrainą i Rumunią, będące jednym z mniej popularnych pod względem turystycznym krajów w Europie. Powoli się to zmienia, a turyści doceniają wiele atrakcji oferowanych przez Republikę Mołdawii. Kraj słynie z uprawy doskonałej jakości wina wytrawnego, a także pysznej kuchni.

Podczas urlopu w Mołdawii, odwiedź podziemną winnicę Cricova o długości aż 120 km, w której leżakuje ponad milion butelek wina. Miłośnikom sielskiego klimatu i spokojnego relaksu na łonie natury z pewnością spodoba się wizyta w wiosce Butuceni. W pobliżu mieści się kompleks archeologiczny Orchei Veichi z wykutymi w skałach monastyrami. Warto zwiedzić również stolicę kraju, Kiszyniów, zwłaszcza w październiku, kiedy odbywa się tam kilkudniowy Festiwal Win.

Przed podróżą wykup ubezpieczenie podróżne. Mołdawia nie jest uznawana za kraj szczególnie niebezpieczny dla turystów, choć polskie MSZ odradza podróże, które nie są konieczne, do tzw. Republiki Naddniestrzańskiej. Na pozostałym terenie kraju zaleca zachować szczególną ostrożność. Ponadto w komunikacji publicznej i miejscach zatłoczonych uważaj na złodziei kieszonkowych. Ubezpieczenie turystyczne do Mołdawii nie jest jedyną kwestią, o której trzeba pamiętać przed wycieczką. Aby wjechać na teren kraju, musisz mieć ważny paszport lub paszport tymczasowy. Możliwy jest też wjazd na dowód osobisty. Jeśli planujesz pobyt do 90 dni, nie musisz mieć wizy. Gdy podróżujesz samochodem, zaopatrz się w Zieloną Kartę.

W Mołdawii nie ma oficjalnie obowiązku posiadania biletu na podróż powrotną, jednak służby graniczne mają prawo zażądać jego przedstawienia. Wymagane jest natomiast posiadanie minimum 30 USD na każdy dzień pobytu, ale nie mniej niż 150 USD. Oficjalną walutą jest lej mołdawski (MDL). Pakując bagaż, pamiętaj też o apteczce (zabierz m.in. leki przeciwgorączkowe) oraz wygodne obuwie.

Ubezpieczenie turystyczne Mołdawia

Jakie ubezpieczenie turystyczne do Mołdawii kupić? Koszt i zakres

Mołdawia nie należy do Unii Europejskiej ani Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu, dlatego nie honoruje karty EKUZ. Jeśli nie chcesz zatem płacić za wizytę lekarską czy hospitalizację z własnej kieszeni, wykup wcześniej ubezpieczenie na podróż do Mołdawii w LINK4.

LINK4 oferuje ubezpieczenie na krótko- lub długoterminowy wyjazd za granicę, dostosowany do Twoich potrzeb i celu podróży. Podstawowy zakres ochrony obejmuje koszty leczenia i Assistance, ale możesz go rozszerzyć o dodatkowe opcje, takie jak NNW, OC w życiu prywatnym, ochronę dotyczącą amatorskiego uprawiania sportów czy też ochronę mienia pozostawionego w domu. Ubezpieczenie na wyjazd do Mołdawii pokryje koszty leczenia i hospitalizacji w razie nieszczęśliwego wypadku i nagłej choroby.

Ile kosztuje ubezpieczenie wakacyjne? Mołdawia – koszt ubezpieczenia obowiązującego w tym kraju zależy od kilku czynników, w tym zwłaszcza długości pobytu, celu podróży, zakresu świadczeń i ewentualnych dodatkowych opcji. Aby poznać koszt polisy, skorzystaj z kalkulatora LINK4. Podaj kilka podstawowych informacji, np. termin wyjazdu, a szybko uzyskasz wycenę.

Ubezpieczenie turystyczne Mołdawia – co jeszcze warto wiedzieć przed wyjazdem?

W Republice Mołdawii nie są wymagane szczepienia ochronne, zaleca się natomiast szczepienie przeciwko żółtaczce. W kraju występuje zagrożenie żółtaczką zakaźną, dyfterytem i cholerą, dlatego w wielu zbiornikach wodnych nie wolno się kąpać. Nie należy też pić nieprzegotowanej wody.

 Państwowa służba zdrowia jest niedoinwestowana, co przekłada się na dość niski poziom usług medycznych. W największych miastach, zwłaszcza Kiszyniowie, powstało w ostatnich latach sporo prywatnych placówek medycznych, które świadczą płatne usługi. Koszt wizyty u lekarza wynosi ok. 30 Euro. W takich sytuacjach przyda Ci się ubezpieczenie turystyczne do Mołdawii, dzięki któremu zapewnisz sobie spokój finansowy w razie nieprzewidzianych sytuacji.

ubezpieczenie turystyczne - korzyści

Jak kupić ubezpieczenie na wyjazd do Mołdawii w LINK4?

Wiesz już, dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne. Mołdawia – polisę podróżną do tego fascynującego kraju możesz szybko i wygodnie nabyć w LINK4 przez internet. Jeśli wolisz porozmawiać z doradcą, zadzwoń pod numer 22 444 44 23 i kup ubezpieczenie przez telefon. Możesz również osobiście spotkać się z agentem współpracującym z LINK4.

Chcesz kupić inne ubezpieczenie podróżne? Mołdawia to tylko jeden z wielu krajów, w których możesz liczyć na ochronę LINK4. Sprawdź naszą ofertę produktów ubezpieczeniowych. Proponujemy polisy podróżne, komunikacyjne, dla firm i ubezpieczenie mieszkaniowe.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21