Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Kup ubezpieczenie turystyczne do Słowenii w LINK4 i podróżuj ze spokojną głową. Ubezpieczenie na wyjazd do Słowenii to pomoc w razie wypadku, zachorowania i innych zdarzeń. Sprawdź!

Czas czytania: 3 min. 27 sek.

Ubezpieczenie turystyczne Słowenia – koszty i zakres ochrony

Słowenia jest nazywana Zielonym Sercem Europy. Zachwyca pięknem natury, wspaniałymi zabytkami i pyszną kuchnią. Przyjemnie czas spędzą tu zarówno miłośnicy historii, jak i pieszych wędrówek oraz leniuchowania w sielskich okolicznościach przyrody. Planując podróż do tego kraju, pamiętaj, aby wykupić ubezpieczenie turystyczne. Słowenia jest bezpieczna, jednak – jak w każdym innym państwie – również tutaj może przydarzyć Ci się wypadek czy zachorowanie.

Ubezpieczenie na wyjazd do Słowenii pomoże Ci uporać się ze skutkami nieprzewidzianych i nieprzyjemnych zdarzeń za granicą. Koszty leczenia, zabiegów i badań medycznych dla cudzoziemców są wysokie. Nie pozwól, by obawa o konieczność sfinansowania hospitalizacji wpłynęła na radość z wakacji. Wybierz ubezpieczenie na podróż do Słowenii dostosowane do Twoich potrzeb. Sprawdź, ile kosztuje i jaki zakres ma ubezpieczenie podróżne w LINK4.

ubezpieczenie turystyczne - zakres

Ubezpieczenie podróżne Słowenia – niezbędnik turysty

Słowenia to niewielki (prawie dwa razy mniejszy niż województwo mazowieckie) i wciąż stosunkowo mało popularny pod względem turystycznym kraj w Europie. A szkoda, gdyż może zaoferować mnóstwo atrakcji podróżnikom spragnionym spokoju i relaksu na łonie natury. Znajdziesz tu malownicze jeziora, góry i plaże nad Adriatykiem, niesamowite jaskinie i kameralne miasteczka o wielowiekowej historii. Lasy zajmują ponad 70% Słowenii, co czyni z niej jeden z najbardziej zielonych krajów w Europie.

Podczas pobytu w tym pięknym kraju, odwiedź malownicze Bohinjsko Jezero i miasteczko Bled położone u stóp Alp Julijskich. Zobacz miejscowość Kranjska Gora, leżącą na obrzeżach Parku Narodowego Triglav, a także miasto Laško, słynące z piwa, kwiatów, źródeł termalnych i XII-wiecznego zamku Tabor na wzgórzu. Osoby spragnione odpoczynku znajdą go w miejscowości Podčetrtek – jednym z najlepszych ośrodków SPA w kraju, a dla miłośników lokalnego wina i zabytków idealne będzie miasteczko Maribor.

Co warto zabrać ze sobą na wakacje? Z pewnością przyda Ci się ubezpieczenie podróżne. Słowenia to kraj, do którego wjedziesz na paszporcie, paszporcie tymczasowym, a także dowodzie osobistym. Nie potrzebujesz wizy, jednak musisz obowiązkowo zarejestrować swój pobyt w ciągu 3 dni od przyjazdu. Jeśli wjeżdżasz turystycznie, rejestracji dokonuje zarządzający hotelem, w którym zanocujesz. Po Słowenii można podróżować bez ograniczeń. Kraj jest mocno górzysty, dlatego koniecznie zabierz wygodne obuwie i odpowiednie ubranie. Obowiązującą walutą jest euro. W większości miejsc można płacić kartami płatniczymi. Bez trudu wypłacisz też gotówkę – sieć bankomatów jest dobrze rozwinięta.

Słowenia to kraj bezpieczny, a zagrożenie przestępczością jest tu małe. Mogą zdarzyć się jednak kradzieże kieszonkowe, zwłaszcza w miejscowościach turystycznych i skupiskach ludzi – uważaj zatem na podręczny bagaż i portfel.

Ubezpieczenie turystyczne Słowenia

Jakie ubezpieczenie turystyczne do Słowenii wybrać?

Planując podróż, kup zawczasu ubezpieczenie wakacyjne. Słowenia należy do Unii Europejskiej, zatem honoruje kartę EKUZ. Pamiętaj jednak, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego zapewnia podstawową pomoc medyczną, ale nie gwarantuje specjalistycznych konsultacji, zabiegów czy badań. To oznacza, że w razie nagłego zachorowania czy wypadku za granicą, niektóre świadczenia będziesz zmuszony pokryć z własnej kieszeni.

 Dlatego warto kupić dodatkowe ubezpieczenie na wyjazd do Słowenii w LINK4. Na to, jakie ubezpieczenie turystyczne do Słowenii będzie najlepsze dla Ciebie, wpływają różne czynniki. Wybierając polisę, weź pod uwagę m.in. cel podróży, zakres ochrony i długość Twojego pobytu. Od czynników tych zależy również cena ubezpieczenia. Aby poznać dokładny koszt polisy w LINK4, skorzystaj z intuicyjnego w obsłudze kalkulatora. Wpisz kilka podstawowych danych, a narzędzie błyskawicznie wyliczy koszt składki Twojej polisy.

W LINK4 możesz dostosować ubezpieczenie turystyczne do Słowenii do Twoich wymagań. LINK4 zna specyfikę rozmaitych wyjazdów, dzięki czemu rozumie, że każdy turysta ma swoje potrzeby. To pozwala na lepsze dopasowanie ubezpieczenia do danego wyjazdu. W razie problemów ubezpieczyciel zapewni wsparcie medyczne i pokrycie kosztów leczenia. Możesz rozszerzyć podstawowy zakres polisy o dodatkowe świadczenia, takie jak m.in. NNW, OC w życiu prywatnym, amatorskie uprawianie sportów wysokiego ryzyka, ubezpieczenie bagażu podręcznego lub mienia pozostawionego w mieszkaniu podczas Twojej nieobecności. Liczne korzyści sprawiają, że ubezpieczenie turystyczne do Słowenii w LINK4 to polecane rozwiązanie, które pozwoli Ci poczuć się pewniej i bezpieczniej na wakacjach, a przez to w pełni cieszyć wypoczynkiem.

Ubezpieczenie turystyczne Słowenia – dlaczego powinieneś je mieć?

Celem Twojej podróży jest Słowenia? Ubezpieczenie turystyczne jest zalecane, jeśli chcesz zwiększyć swoje poczucie bezpieczeństwa na urlopie. Karta EKUZ może nie wystarczyć. Świadczenia zapewniane za granicą przez NFZ obejmują jedynie niektóre rodzaje pomocy medycznej. Za wiele dodatkowych usług należy zapłacić dodatkowo. A ceny hospitalizacji i wizyt lekarskich w Słowenii nie należą do niskich.

W przypadku niektórych świadczeń pacjent musi pokryć część kosztów. Na przykład, za wizytę u specjalisty albo leczenie szpitalne należy dopłacić 20-30%, liczonych od całkowitego kosztu świadczenia, a za leki refundowane nawet 90-100% ceny. Podobne dopłaty mogą wystąpić w przypadku wyrobów medycznych. W nagłych przypadkach transport do szpitala jest bezpłatny, ale w innych okolicznościach dopłacisz nawet 90% kosztów. Transport powrotny do Polski jest z kolei w całości płatny przez pacjenta. Bez wątpienia więc na takie sytuacje warto mieć ubezpieczenie podróżne. Słowenia – jeśli wybierasz się tam na wakacje, pamiętaj o polisie!

ubezpieczenie turystyczne - korzyści

Ubezpieczenie na wyjazd do Słowenii w LINK4 – kup bez wychodzenia z domu!

Polisę turystyczną do Słowenii kupisz szybko i wygodnie w LINK4 przez internet, bez wychodzenia z domu. Możesz również spotkać się osobiście z agentem współpracującym z LINK4 albo skorzystać z pomocy doradcy, dzwoniąc pod numer 22 444 44 23.

Jeśli interesuje Cię ubezpieczenie turystyczne, Słowenia nie jest natomiast Twoim jedynym kierunkiem wakacyjnym, zapoznaj się z innymi produktami ubezpieczeniowymi LINK4. Oferujemy polisy podróżne, komunikacyjne, a także ubezpieczenia firmy i mieszkania. Sprawdź!

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21