Ubezpiecz swój dom
lub mieszkanie w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Sprawdź możliwe opcje ubezpieczenia i wybierz atrakcyjną polisę. Zabezpiecz dom i mieszkanie od nieprzewidzianych zdarzeń z LINK4!

Czas czytania: 2 min. 57 sek.
Ubezpieczenie mieszkania – Jelenia Góra

Ubezpieczenie mieszkania zapewnia spokój oraz zabezpiecza ten bardzo istotny element życia Twojego i Twojej rodziny. Poniżej zwrócimy uwagę na istotne informacje na temat ubezpieczenia mieszkań.

Jelenia Góra jest bardzo atrakcyjnym miastem do zamieszkania. Atutami są pobliskie uzdrowiska, miejscowości turystyczne jak Szklarska Poręba czy też pobliskie góry. Kotlina Jeleniogórska sama w sobie jest malowniczym miejscem, ale jest też świetnie skomunikowana z Wrocławiem, Legnicą czy południowym sąsiadem Polski – Czechami. Mieszkanie w tej malowniczej miejscowości ma dużo zalet, ale warto też zabezpieczyć się przed niespodziewanymi sytuacjami – w tym mogą pomóc ubezpieczenia LINK4.

Baner korzyści

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania – Jelenia Góra pod lupą?

Koszt za ubezpieczenie mieszkania (Jelenia Góra i inne miasta) jest uzależniony od wielu czynników i indywidualny dla każdej nieruchomości. Poniżej omówimy cenę dla przykładowego mieszkania własnościowego w Jeleniej Górze o powierzchni 70 m², położonego na piętrze pośrednim. Jest ono wyposażone w alarm, drzwi antywłamaniowe, ochronę i monitoring, zbudowane w latach 2001-2005 oraz położone w strefie niezagrożonej powodzią. 

Zakres ubezpieczenia obejmuje ubezpieczenie samego mieszkania na kwotę prawie 326 tys. zł, ubezpieczenie ruchomości znajdujących się w mieszkaniu na kwotę 25 tys. zł oraz OC na kwotę 30 tys. zł. Przeciętna cena ubezpieczenia takiego mieszkania wynosi 374,36 zł. Warto jednak zwrócić uwagę, że opłacając polisę BLIK-iem, możemy cenę obniżyć do 336,92 zł, zachowując te same parametry ubezpieczenia.

Obrazek cta

Ubezpieczenie mieszkania – Jelenia Góra na tle podobnych miast w Polsce

Jest bardzo wiele czynników, które decydują o tym, ile ostatecznie kosztuje ubezpieczenie nieruchomości. Jelenia Góra, jak i całe województwo dolnośląskie od wielu lat utrzymują podobny poziom zaludnienia – plasuje się na czwartym miejscu wśród województw. W statystyce liczby pożarów obiektów mieszkalnych województwo także znajduje się na czwartym miejscu w Polsce. Jest to jeden z czynników wpływających na cenę ubezpieczenia — równocześnie jednak sprawia on, że tym ważniejsza jest dobra polisa mieszkaniowa. 

Jelenia Góra jest również traktowana jako baza wypadowa dla turystów z uwagi na bliskość gór, co oznacza duży przepływ ludności. Mimo tego to miasto bezpieczne, co znajduje odzwierciedlenie w stawkach polisy kradzieżowej – kształtują się one na poziomie zbliżonym do stawek wśród innych miast w Polsce o podobnej wielkości, co Jelenia Góra.

Ubezpieczenie domu – Jelenia Góra pod lupą

LINK4 oferuje atrakcyjne możliwości ubezpieczenia oraz wiele dodatkowych korzyści, niezależnie czy chcemy chronić mieszkanie, czy interesuje nas ubezpieczenie domu. Jelenia Góra z uwagi na swoje położenie geograficzne nie jest szczególnie narażona na anomalie pogodowe, niemniej jednak różne zjawiska atmosferyczne mogą nieść ze sobą ryzyko, przed którym warto się zabezpieczyć.

Ubezpieczenie domu (Jelenia Góra i inne miasta) w LINK4 obejmuje ochroną szkody powstałe w Twojej nieruchomości w bezpośrednim skutku wystąpienia na przykład: pożaru, uderzenia pioruna, przepięcia, silnego wiatru, gradu, zalania, deszczu nawalnego, naporu śniegu czy upadku drzew i masztów. W zależności od wariantu, który wybierzesz, istnieje możliwość zabezpieczenia się od wszelkich zdarzeń losowych. Pełna lista zdarzeń, które są możliwe do objęcia ochroną, znajdzie się w OWU Twojego ubezpieczenia.

Ile zatem kosztuje ubezpieczenie domu? Jelenia Góra także w tej kwestii jest na poziomie innych miast o podobnej wielkości. Ubezpieczenie domu o powierzchni 150 m2 to przeciętnie wydatek 738,10 zł. Tak samo, jak w wypadku ubezpieczenia mieszkań – każda składka jest obliczana indywidualnie, a opłacając polisę BLIK-iem, możesz liczyć na korzystną ofertę cenową.

Źródło: https://dane.gov.pl/pl/dataset/2634/resource/36125/table?page=1&per_page=20&q=&sort=

Ubezpieczenie nieruchomości – Jelenia Góra daje wiele możliwości

Dodatkowe zalety skorzystania z oferty LINK4 to: assistance i pomoc prawna w pakiecie ubezpieczeń, szeroki zakres ochrony w OC w życiu prywatnym, możliwość ubezpieczenia nieruchomości w budowie lub w przebudowie. LINK4 zabezpiecza też szkody powstałe w wyniku rażącego niedbalstwa, a w przypadku szkody powodującej, że nieruchomość nie nadaje się do użytkowania, pokrywamy koszty najmu innego lokalu.

W jaki sposób możesz przystąpić do ubezpieczenia? Kalkulator daje Ci możliwość samodzielnego obliczenia składki, dobrania opcji i sfinalizowania ubezpieczenia w wygodnym dla Ciebie momencie. Istotne jest jednak, aby zapoznać się z OWU i innymi ważnymi dokumentami – link do nich jest naturalnie dostępny na stronie kalkulatora. 

Jeżeli jednak wolisz o ubezpieczeniu porozmawiać z konsultantem, aby mieć pewność, że wszelkie istotne szczegóły zostaną uwzględnione, LINK4 udostępnia także inne możliwości zawarcia ubezpieczenia mieszkań. W Jeleniej Górze działa wielu agentów współpracujących z LINK4, którzy osobiście pomogą Ci dobrać ubezpieczenie do Twoich potrzeb. 

Masz też możliwość porozmawiania o ubezpieczeniu z konsultantami przez telefon pod numerem 22 4444444.

Ubezpieczenia mieszkań oraz ubezpieczenia domów – Jelenia Góra

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem mieszkania, czy też domu – w LINK4 możesz znaleźć dla siebie odpowiednie ubezpieczenie nieruchomości. Jeżeli interesuje Cię inne ubezpieczenie – np. obowiązkowe OC samochodu, AC czy też ubezpieczenie turystyczne – zapraszamy do sprawdzenia pełnej oferty ubezpieczeń w LINK4.

Przeczytaj podobne wpisy

Ubezpiecz dom lub
mieszkanie