Ubezpiecz swój dom
lub mieszkanie w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Sprawdź możliwe opcje ubezpieczenia i wybierz atrakcyjną polisę. Zabezpiecz dom i mieszkanie od nieprzewidzianych zdarzeń z LINK4!

Czas czytania: 2 min. 46 sek.
Ubezpieczenie mieszkania – Łódź

Ubezpieczenie mieszkania zapewnia spokój oraz zabezpiecza ten bardzo istotny element życia Twojego i Twojej rodziny. Poniżej zwrócimy uwagę na istotne informacje na temat ubezpieczenia mieszkań.

Łódź jest bardzo atrakcyjnym miastem do zamieszkania z uwagi jej dynamiczny rozwój oraz świetne połączenia komunikacyjne w każdym kierunku. Mieszkanie w centrum Polski ma dużo zalet, ale warto też zabezpieczyć się przed niespodziewanymi sytuacjami – w tym mogą pomóc ubezpieczenia LINK4.

Baner korzyści

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania – Łódź pod lupą

Koszt za ubezpieczenie mieszkania (Łódź i inne miasta) jest uzależniony od wielu czynników i indywidualny dla każdej nieruchomości. Poniżej omówimy cenę ubezpieczenia dla przykładowego mieszkania własnościowego w Łodzi o powierzchni 70 m2, położonego na piętrze pośrednim. Mieszkanie jest wyposażone w alarm, drzwi antywłamaniowe, ochronę i monitoring, zbudowane w latach 2001-2005 oraz położone w strefie niezagrożonej powodzią. 

Zakres ubezpieczenia obejmuje ubezpieczenie samego mieszkania na kwotę prawie 447 tys. zł, ubezpieczenie ruchomości znajdujących się w mieszkaniu na kwotę 30 tys. zł oraz OC również na kwotę 30 tys. zł. Przeciętna cena ubezpieczenia takiego mieszkania wynosi 436,80 zł. Warto jednak zwrócić uwagę, że opłacając polisę BLIK-iem, możemy cenę obniżyć do 393,12 zł, zachowując te same parametry ubezpieczenia.

Obrazek cta

Ubezpieczenie mieszkania – Łódź na tle podobnych miast w Polsce

Jest bardzo wiele czynników, które decydują o tym, ile ostatecznie kosztuje ubezpieczenie nieruchomości. Łódź, jak i całe województwo łódzkie od wielu lat utrzymują podobny poziom zaludnienia – na piątym miejscu wśród województw. Za to w statystyce liczby pożarów obiektów mieszkalnych województwo znajduje się na siódmym miejscu w Polsce. Jest to jeden z czynników wpływających na cenę ubezpieczenia – równocześnie jednak sprawia, że tym ważniejsza jest dobra polisa mieszkaniowa. 

Łódź jest centrum biznesowym, świetnie skomunikowanym ośrodkiem, z dostępem do autostrad prowadzących do największych miast w Polsce – oznacza to duży przepływ ludności. Mimo tego to miasto bezpieczne, co znajduje odzwierciedlenie w stawkach polisy kradzieżowej – kształtuje się ona na poziomie zbliżonym do innych dużych miast w Polsce.

Ubezpieczenie domu – Łódź pod lupą

LINK4 oferuje atrakcyjne możliwości ubezpieczenia oraz wiele dodatkowych korzyści, niezależnie czy chcemy chronić mieszkanie, czy interesuje nas ubezpieczenie domu. Łódź
z uwagi na swoje położenie geograficzne nie jest szczególnie narażona na anomalie pogodowe, niemniej jednak różne zjawiska atmosferyczne mogą nieść ze sobą ryzyko, przed którym warto się zabezpieczyć. 

Ubezpieczenie domu (Łódź i inne miasta) w LINK4 obejmuje ochroną szkody powstałe w Twojej nieruchomości w bezpośrednim skutku wystąpienia na przykład: pożaru, uderzenia pioruna, przepięcia, silnego wiatru, gradu, zalania, deszczu nawalnego, naporu śniegu czy upadku drzew i masztów. W zależności od wariantu, który wybierzesz, istnieje możliwość zabezpieczenia się od wszelkich zdarzeń losowych. Pełna lista zdarzeń, które są możliwe do objęcia ochroną, znajdzie się w OWU Twojego ubezpieczenia.

Ile zatem kosztuje ubezpieczenie domu? Łódź także w tej kwestii jest na poziomie innych miast o podobnej wielkości. Ubezpieczenie domu o powierzchni 150 m² to przeciętnie wydatek 885,22 zł. Tak samo, jak w wypadku ubezpieczenia mieszkań – każda składka jest obliczana indywidualnie, a opłacając polisę BLIK-iem, możesz liczyć na korzystną ofertę cenową.

Źródło: https://dane.gov.pl/pl/dataset/2634/resource/36125/table?page=1&per_page=20&q=&sort=

Ubezpieczenie nieruchomości – Łódź daje wiele możliwości

Dodatkowe zalety skorzystania z oferty LINK4 to: assistance i pomoc prawna w pakiecie ubezpieczeń, szeroki zakres ochrony w OC w życiu prywatnym, możliwość
ubezpieczenia nieruchomości w budowie lub w przebudowie. LINK4 zabezpiecza też szkody powstałe w wyniku rażącego niedbalstwa, a w przypadku szkody powodującej,
że nieruchomość nie nadaje się do użytkowania, pokrywamy koszty najmu innego lokalu.

W jaki sposób możesz przystąpić do ubezpieczenia? Kalkulator daje Ci możliwość samodzielnego obliczenia składki, dobrania opcji i sfinalizowania ubezpieczenia w wygodnym dla Ciebie momencie. Istotne jest jednak, aby zapoznać się z OWU i innymi ważnymi dokumentami – link do nich jest naturalnie dostępny na stronie kalkulatora. 

Jeżeli jednak wolisz o ubezpieczeniu porozmawiać z konsultantem, LINK4 udostępnia także inne możliwości zawarcia ubezpieczenia mieszkań. Łódź i okoliczne miejscowości to wielu agentów współpracujących z LINK4, którzy osobiście pomogą Ci dobrać ubezpieczenie do Twoich potrzeb. Masz też możliwość porozmawiania o ubezpieczeniu z konsultantami przez telefon pod numerem 22 4444444.

Ubezpieczenia mieszkań oraz ubezpieczenia domów – Łódź

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem mieszkania, czy też domu – w LINK4 możesz znaleźć dla siebie odpowiednie ubezpieczenie nieruchomości. Jeżeli interesuje Cię inne ubezpieczenie – np. obowiązkowe OC samochodu, AC czy też ubezpieczenie turystyczne – zapraszamy do sprawdzenia pełnej oferty ubezpieczeń w LINK4.

Przeczytaj podobne wpisy

Ubezpiecz dom lub
mieszkanie