Ubezpiecz swój dom
lub mieszkanie w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Nie obawiaj się nieprzewidzianych zdarzeń z LINK4! Sprawdź możliwe opcje ubezpieczenia domu i mieszkania, a następnie internetowo oblicz wysokość składki.

Czas czytania: 2 min. 44 sek.
Ubezpieczenie mieszkania – Poznań

Ubezpieczenie mieszkania zapewnia spokój oraz zabezpiecza ten bardzo istotny element życia Twojego i Twojej rodziny. Poniżej zwrócimy uwagę na istotne informacje na temat ubezpieczenia mieszkań.

Poznań jest bardzo dobrym miastem do zamieszkania z uwagi na liczne atrakcje turystyczne, możliwości biznesowe, jak i też świetne połączenia komunikacyjne do innych ośrodków. Mieszkanie w stolicy Wielkopolski ma dużo zalet, ale warto też zabezpieczyć się przed niespodziewanymi sytuacjami – w tym mogą pomóc ubezpieczenia LINK4.

Baner korzyści

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania – Poznań pod lupą

Na koszt ubezpieczenia mieszkania wpływa wiele czynników i jest indywidualny dla każdej nieruchomości. Poniżej omówimy cenę ubezpieczenia dla przykładowego mieszkania własnościowego w Poznaniu o powierzchni 70 m², położonego na piętrze pośrednim. Mieszkanie jest wyposażone w alarm, drzwi antywłamaniowe, ochronę i monitoring, zbudowane w latach 2001-2005 oraz położone w strefie niezagrożonej powodzią. 

Zakres ubezpieczenia obejmuje ubezpieczenie samego mieszkania na kwotę prawie 489 tys. zł, ubezpieczenie ruchomości znajdujących się w mieszkaniu na kwotę 30 tys. zł oraz OC również na kwotę 30 tys. zł. Przeciętna cena ubezpieczenia takiego mieszkania wynosi 492,46 zł. Warto jednak zwrócić uwagę, że opłacając polisę BLIK-iem, możemy cenę obniżyć do 443,21 zł, zachowując te same parametry ubezpieczenia.

Obrazek cta

Ubezpieczenie mieszkania – Poznań na tle podobnych miast w Polsce

Jest bardzo wiele czynników, które decydują o tym, ile ostatecznie kosztuje ubezpieczenie nieruchomości. Poznań, jak i całe województwo wielkopolskie od wielu lat utrzymują podobny poziom zaludnienia – mniej więcej pośrodku stawki wśród województw*. Mimo tego w statystyce liczby pożarów obiektów mieszkalnych właśnie to województwo znajduje się na czwartym miejscu w Polsce**. Jest to jeden z czynników wpływających na cenę ubezpieczenia – równocześnie jednak sprawia, że tym ważniejsza jest dobra polisa mieszkaniowa. 

Poznań jest również centrum turystycznym i biznesowym Wielkopolski, co oznacza duży przepływ ludności. Mimo tego jest miastem bezpiecznym, co znajduje odzwierciedlenie w stawkach polisy kradzieżowej – kształtują się one na poziomie zbliżonym do innych dużych miast w Polsce.

Ubezpieczenie domu – Poznań pod lupą

LINK4 oferuje atrakcyjne możliwości ubezpieczenia oraz wiele dodatkowych korzyści, niezależnie czy chcemy chronić mieszkanie, czy interesuje nas ubezpieczenie domu. Poznań
z uwagi na swoje położenie geograficzne nie jest szczególnie narażony na anomalie pogodowe, niemniej jednak różne zjawiska atmosferyczne mogą nieść ze sobą ryzyko, przed którym warto się zabezpieczyć. 

Ubezpieczenie domu (Poznań i inne miasta) w LINK4 obejmuje ochroną szkody powstałe w Twojej nieruchomości w bezpośrednim skutku wystąpienia na przykład: pożaru, uderzenia pioruna, przepięcia, silnego wiatru, gradu, zalania, deszczu nawalnego, naporu śniegu czy upadku drzew i masztów. W zależności od wariantu, który wybierzesz, istnieje możliwość zabezpieczenia się od wszelkich zdarzeń losowych. Pełną listę zdarzeń, które są możliwe do objęcia ochroną znajdziesz w OWU Twojego ubezpieczenia.

Ile zatem kosztuje ubezpieczenie domu? Poznań także w tej kwestii jest na poziomie innych miast o podobnej wielkości. Ubezpieczenie domu o powierzchni 150 m² to przeciętnie wydatek 1 011,11 zł. Tak samo, jak w wypadku ubezpieczenia mieszkań (Poznań i inne miasta) – każda składka jest obliczana indywidualnie, a opłacając polisę BLIK-iem, możesz liczyć na atrakcyjną ofertę cenową.

Źródło: https://dane.gov.pl/pl/dataset/2634/resource/36125/table?page=1&per_page=20&q=&sort=

Ubezpieczenie nieruchomości – Poznań daje wiele możliwości

Dodatkowe zalety skorzystania z oferty LINK4 to: assistance i pomoc prawna w pakiecie ubezpieczeń, szeroki zakres ochrony w OC w życiu prywatnym, możliwość
ubezpieczenia nieruchomości w budowie lub w przebudowie. LINK4 zabezpiecza też szkody powstałe w wyniku rażącego niedbalstwa, a w przypadku szkody powodującej,
że nieruchomość nie nadaje się do użytkowania, pokrywamy koszty najmu innego lokalu.

W jaki sposób możesz przystąpić do ubezpieczenia? Kalkulator daje Ci możliwość samodzielnego obliczenia składki, dobrania opcji i sfinalizowania ubezpieczenia w wygodnym dla Ciebie momencie. Istotne jest jednak, aby zapoznać się z OWU i innymi ważnymi dokumentami – link do nich jest naturalnie dostępny na stronie kalkulatora. 

Jeżeli jednak wolisz o ubezpieczeniu porozmawiać z konsultantem, aby mieć pewność,
że wszelkie istotne szczegóły zostaną uwzględnione. LINK4 udostępnia także inne możliwości zawarcia ubezpieczenia mieszkań. W poznaniu i okolicznych miejscowościach działa wielu  agentów współpracujących z LINK4, którzy osobiście pomogą Ci dobrać ubezpieczenie do Twoich potrzeb.

Ubezpieczenia mieszkań oraz ubezpieczenia domów – Poznań

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem mieszkania, czy też domu – w LINK4 możesz znaleźć dla siebie odpowiednie ubezpieczenie nieruchomości. Jeżeli interesuje Cię inne ubezpieczenie – np. obowiązkowe OC samochodu, AC czy też ubezpieczenie turystyczne – zapraszamy do sprawdzenia pełnej oferty ubezpieczeń w LINK4.

http://eregion.wzp.pl/wskaznik/gestosc-zaludnienia

** https://dane.gov.pl/pl/dataset/2634/resource/36125/table?page=1&per_page=20&q=&sort=

 

Przeczytaj podobne wpisy

Ubezpiecz dom lub
mieszkanie