Ubezpiecz swój dom
lub mieszkanie w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

W naszej ofercie znajdziesz ubezpieczenie mieszkania o powierzchni 70 m² już za 430,36 zł! Zabezpiecz dom i mieszkanie od nieprzewidzianych zdarzeń z LINK4!

Czas czytania: 2 min. 50 sek.
Ubezpieczenie mieszkania – Katowice

Ubezpieczenie mieszkania zapewnia spokój oraz zabezpiecza ten bardzo istotny element życia Twojego i Twojej rodziny. Poniżej zwrócimy uwagę na istotne elementy ubezpieczenia mieszkań.

Katowice są bardzo atrakcyjnym miejscem do zamieszkania z uwagi na dynamiczny rozwój przemysłu, mocny nacisk na utrzymanie terenów zielonych w mieście, jak i świetne połączenia komunikacyjne do innych dużych miast. Mieszkanie w stolicy Śląska ma dużo zalet, ale warto też zabezpieczyć się przed niespodziewanymi sytuacjami – w tym mogą pomóc ubezpieczenia LINK4.

Baner korzyści

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania – Katowice pod lupą

Koszt ubezpieczenia mieszkania jest uzależniony od wielu czynników i indywidualny dla każdej nieruchomości. Poniżej omówimy cenę ubezpieczenia dla przykładowego mieszkania własnościowego w Katowicach o powierzchni 70 m², położonego na piętrze pośrednim. Mieszkanie jest wyposażone w alarm, drzwi antywłamaniowe, ochronę i monitoring, zbudowane w latach 2001-2005 oraz położone w strefie niezagrożonej powodzią. 

Zakres ubezpieczenia obejmuje ubezpieczenie samego mieszkania na kwotę prawie 422 tys. zł, ubezpieczenie ruchomości znajdujących się w mieszkaniu na kwotę 30 tys. zł oraz OC również na kwotę 30 tys. zł. Przeciętna cena za ubezpieczenie takiego mieszkania wynosi 430,36 zł. Warto jednak zwrócić uwagę, że opłacając polisę BLIK-iem, możemy cenę obniżyć do 387,32 zł, zachowując te same parametry ubezpieczenia.

Obrazek cta

Ubezpieczenie mieszkania – Katowice na tle podobnych miast w Polsce

Jest bardzo wiele czynników, które decydują o tym, ile ostatecznie kosztuje ubezpieczenie nieruchomości. Katowice, jak i całe województwo śląskie od wielu lat znajdują się w czołówce, jeżeli chodzi o gęstość zaludnienia – województwo śląskie jest najgęściej zaludnionym województwem w Polsce. Mimo tego w statystyce liczby pożarów obiektów mieszkalnych Śląsk znajduje się na drugim miejscu w Polsce. Jest to jeden z czynników wpływających na cenę ubezpieczenia – niemniej jednak przy tak gęstym zaludnieniu, istotna jest dobra polisa mieszkaniowa. 

Katowice są centrum biznesowym i przemysłowym Śląska, co oznacza duży przepływ ludności. Mimo tego to bezpieczne miasto, co znajduje odzwierciedlenie w stawkach polisy kradzieżowej – kształtują się one na poziomie zbliżonym do innych dużych miast w Polsce.

Ubezpieczenie domu – Katowice pod lupą

LINK4 oferuje atrakcyjne możliwości ubezpieczenia oraz wiele dodatkowych korzyści, niezależnie czy chcemy chronić mieszkanie, czy interesuje nas ubezpieczenie domu. Katowice
z uwagi na swoje położenie geograficzne nie są obszarem szczególnie narażonym na anomalie pogodowe, niemniej jednak różne zjawiska atmosferyczne mogą nieść ze sobą ryzyko, przed którym warto się zabezpieczyć. 

Ubezpieczenie mieszkania (Katowice i inne miasta) w LINK4 obejmuje ochroną szkody powstałe w Twojej nieruchomości w bezpośrednim skutku wystąpienia na przykład: pożaru, uderzenia pioruna, przepięcia, silnego wiatru, gradu, zalania, deszczu nawalnego, naporu śniegu czy upadku drzew i masztów. W zależności od wariantu, który wybierzesz, istnieje możliwość zabezpieczenia się od wszelkich zdarzeń losowych. Pełną listę zdarzeń, które są możliwe do objęcia ochroną znajdziesz w OWU Twojego ubezpieczenia.

Ile zatem kosztuje ubezpieczenie domu? Katowice także w tej kwestii są na poziomie innych miast o podobnej wielkości. Ubezpieczenie domu o powierzchni 150 m² to przeciętnie wydatek 885,22 zł. Tak samo, jak w wypadku ubezpieczenia mieszkań – każda składka jest obliczana indywidualnie, a opłacając polisę BLIK-iem, możesz liczyć na korzystną ofertę cenową.

Źródło: https://dane.gov.pl/pl/dataset/2634/resource/36125/table?page=1&per_page=20&q=&sort=

Ubezpieczenie nieruchomości – Katowice dają wiele możliwości

Dodatkowe zalety skorzystania z oferty LINK4 to: Assistance i pomoc prawna w pakiecie ubezpieczeń, szeroki zakres ochrony w OC w życiu prywatnym, możliwość ubezpieczenia nieruchomości w budowie lub w przebudowie. LINK4 zabezpiecza też szkody powstałe w wyniku rażącego niedbalstwa, a w przypadku szkody powodującej, że nieruchomość nie nadaje się do użytkowania – pokrywamy koszty najmu innego lokalu.

W jaki sposób możesz przystąpić do ubezpieczenia? Kalkulator daje Ci możliwość samodzielnego obliczenia składki, dobrania opcji i sfinalizowania ubezpieczenia w wygodnym dla Ciebie momencie. Istotne jest jednak, aby zapoznać się z OWU i innymi ważnymi dokumentami – link do nich jest naturalnie dostępny na stronie kalkulatora. 

Jeżeli jednak wolisz o ubezpieczeniu porozmawiać z konsultantem, aby mieć pewność, że wszelkie istotne szczegóły zostaną uwzględnione, LINK4 udostępnia także inne możliwości zawarcia ubezpieczenia mieszkań. Katowice i okoliczne miejscowości to wielu  współpracujących z LINK 4 agentów, którzy osobiście pomogą Ci dobrać ubezpieczenie do Twoich potrzeb. Masz też możliwość porozmawiania o ubezpieczeniu z konsultantami przez telefon pod numerem 22 4444444.

Ubezpieczenia mieszkań oraz ubezpieczenia domów – Katowice

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem mieszkania, czy też domu – w LINK4 możesz znaleźć dla siebie odpowiednie ubezpieczenie nieruchomości (Katowice i inne miasta). Jeżeli interesuje Cię inne ubezpieczenie – np. obowiązkowe OC samochodu, AC czy też ubezpieczenie turystyczne – zapraszamy do sprawdzenia pełnej oferty ubezpieczeń w LINK4.

Przeczytaj podobne wpisy

Ubezpiecz dom lub
mieszkanie