Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Auta bez kierowców

Czas czytania: 1 min. 12 sek.

Wg prognoz przesiądziemy się do bezzałogowych taksówek. Dziś to nie naukowa fikcja, ale najbliższa przyszłość. Przy okazji pojawiają się ważne pytania. Na przykład o to, kto będzie ponosił odpowiedzialność w razie wypadku.

Auta bez kierowców – Przegląd, 13.04.2015

Wg prognoz przesiądziemy się do bezzałogowych taksówek. Dziś to nie naukowa fikcja, ale najbliższa przyszłość. Przy okazji pojawiają się ważne pytania. Na przykład o to, kto będzie ponosił odpowiedzialność w razie wypadku. Na razie legislatorzy skłaniają się ku odpowiedzialności producenta. Dlaczego to takie ważne? Dlatego, że może całkowicie wywrócić rynek ubezpieczeń komunikacyjnych. Miliony indywidualnych klientów zostaną zastąpione przez kilka korporacji, które swoje polisy także będą kupować w korporacjach. Tyle że ubezpieczeniowych lub u... siebie. Może to dotknąć tysięcy pośredników.

Złe oceny polskich kierowców – gazeta.pl, 14.04.2015

Obok Włochów i Greków polscy kierowcy są oceniani w Europie jako jedni z najmniej odpowiedzialnych. Sami o sobie jako kierowcach mamy jednak świetne mniemanie – wynika z badań "Europejskiego barometru odpowiedzialnej jazdy 2015. Na pytanie o "kraj, w którym kierowcy wykazują największą odpowiedzialność", Polska zajęła ostatnie miejsce (1 proc.), pierwsze zaś Szwecja, a dalej Niemcy i Wielka Brytania.

Pijak wpadł na radiowóz – Fakt, 16.04.2015

Kiedy policjanci z Goworowa próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę opla, on zaczął uciekać. Po pościgu i zatrzymaniu samochodu wysiedli z niego kompletnie pijani mężczyźni! Kierowca miał w organizmie aż 2,8 promila alkoholu i prowadził bez prawa jazdy, zaś auto nie miało obowiązkowego ubezpieczenia OC. Pijak wylądował w areszcie.

Pół roku w garażu a za OC i tak trzeba płacić – Polska Dziennik Zachodni, 16.04.2015

W Polsce nie można wyrejestrować pojazdu i trzeba płacić OC nawet gdy się nim nie jeździ. Wielu motocyklistów jest poirytowanych faktem, że za ubezpieczenie OC trzeba płacić, nawet jeśli jednoślad stoi zimą w garażu. - Jeżdżę od marca do listopada. Kiedy jest sezon zimowy, motocykl stoi w garażu. Ale ubezpieczenie, niestety, obowiązuje – skarży się Izabela Szczurek, motocyklistka.

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21