Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Gigantyczne odszkodowanie za talk

Czas czytania: 1 min. 5 sek.

Firma Johnson & Johnson ma zapłacić 10 mln USD odszkodowania oraz 62 mln USD zadośćuczynienia za straty moralne rodzinie kobiety, która zmarła na raka jajnika po wielu latach używania talku kosmetycznego tej firmy.

Gigantyczne odszkodowanie za talk – gazeta.pl, 25.02.2016

Firma Johnson & Johnson ma zapłacić 10 mln USD odszkodowania oraz 62 mln USD zadośćuczynienia za straty moralne rodzinie kobiety, która zmarła na raka jajnika po wielu latach używania talku kosmetycznego tej firmy. Tak zdecydował sąd w Missouri. To pierwsze rozstrzygnięcie spośród ponad 1,2 tys. toczących się przeciwko firmie postępowań sądowych. J&J zapowiada apelację.

Smutny koniec googlowskiej porównywarki – Insurance Journal, 26.02.2016

Google, który dokładnie rok temu zapowiedział ofensywę na rynku ubezpieczeniowym zamyka swoją porównywarkę zarówno w Stanach, jak i w UK. Internetowemu potentatowi nie udało się osiągnąć zakładanych celów biznesowych. Na rynku mówi się, że firma nie zdołała zaproponować nowej jakości w internetowej sprzedaży polis komunikacyjnych.

Nowe obowiązki dla sprzedawców polis – Gazeta Ubezpieczeniowa, 25.02.2016

Zgodnie z przyjętą przez Parlament Europejski dyrektywą IDD (ang. Insurance Distribution Directive), przed zawarciem umowy obowiązkiem sprzedawcy będzie przedstawienie informacji jaka dokładnie polisa jest oferowana. Obligatoryjne będą informacje o charakterze działań sprzedawcy (broker czy agent), sposobie jego wynagradzania, a także procedurze składania skarg i reklamacji. Wszystkie te informacje będą musiały być jasne, rzetelne, niewprowadzające w błąd, a materiały marketingowe – jednoznacznie określone.

Oszczędza co drugi Polak, jednak niewiele trafia do ubezpieczeń – GU, 25.02.2016

Polacy najczęściej oszczędzają „na starość” (22 proc.) i na wypadek sytuacji losowych (18 proc.). Już prawie połowa gospodarstw domowych deklaruje, że odkłada pieniądze – wynika z Diagnozy Społecznej 2015 r. Zaledwie 5% oszczędzanych środków przyjmuje formę polisy ubezpieczeniowej. Najczęściej oszczędności Polacy przechowują na rachunkach i lokatach bankowych. Niektórzy wciąż wolą gotówkę.

 

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21