Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Google Compare

Czas czytania: 1 min. 2 sek.

Google uruchomił serwis Google Compare pozwalający mieszkańcom Kalifornii porównać ceny ubezpieczeń komunikacyjnych i podróżnych, a następnie dokonać zakupu po przekierowaniu klienta na strony ubezpieczycieli.

Google Compare – listopad 2015, Sollers Consulting

Google uruchomił serwis Google Compare pozwalający mieszkańcom Kalifornii porównać ceny ubezpieczeń komunikacyjnych i podróżnych, a następnie dokonać zakupu po przekierowaniu klienta na strony ubezpieczycieli. Rynek ubezpieczeniowy zastanawia się, czy Google ma w planach rozszerzenie działalności o sprzedaż ubezpieczeń, czy też zadowoli się prowizją. Same składki za ubezpieczenia komunikacyjne w USA wynoszą 220 mld USD. Średnia prowizja od sprzedanego ubezpieczenia to 10%.

Co ubezpieczają Polacy? – 16.11.2015, Gazeta Ubezpieczeniowa

Dane KNF za 2014 r. wskazują, że na 55 mln polis majątkowych, 21,3 mln stanowiły ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, a dodatkowe 5,5 mln - AC. Oznacza to, że połowa zawartych umów majątkowych to polisy komunikacyjne.

Ubezpieczenie dla Bonda – 16.11.2015, Gazeta Ubezpieczeniowa

Tak szkodowy kierowca, a w dodatku jeżdżący tak niestandardowym samochodem jak najnowszy Aston Martin, nie kupi OC taniej niż za 9,5 tys. zŁ To i tak niewiele, biorąc pod uwagę, że jedno z towarzystw zaproponowałoby agentowi OC za ponad 31 tys. zł. A jeśli 007 chciałby kupić również AC? Gdyby znaleźli się ubezpieczyciele chętni do objęcia ochroną tak drogiego i narażonego na szkody pojazdu, składka za pakiet OC + AC osiągnęłaby wartość kilku samochodów - minimum 304 tys. Zł.

Bat na samochodowych oszustów – 18.11.2015, Tygodnik Ciechanowski

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło usługę elektroniczną, z której mogą skorzystać osoby mające zamiar zakupić używany samochód. Jest ona bezpłatna i pozwala prześledzić historię pojazdu i sprawdzić np. czy numery wpisane w dokumentach odpowiadają rzeczywistym numerom samochodu — silnika i nadwozia.

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21