Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Holiday Barometer 2015

Czas czytania: 1 min. 16 sek.

W tym roku 60 proc. Europejczyków deklaruje, że wyjedzie na wakacje. Wynik ten jest o 6 punktów proc. lepszy od zeszłorocznego. Główną przyczyną gorszych wyników w poprzednich latach był kryzys ekonomiczny.

Holiday Barometer 2015 – Gazeta Finansowa, 26 czerwca 2015 roku

W tym roku 60 proc. Europejczyków deklaruje, że wyjedzie na wakacje. Wynik ten jest o 6 punktów proc. lepszy od zeszłorocznego. Główną przyczyną gorszych wyników w poprzednich latach był kryzys ekonomiczny. Bardzo dobrze widać to na przykładzie Hiszpanii, gdzie aż o 18 proc. wzrosła liczba osób, które planują w tym roku urlop. W Belgii z wakacyjnego wypoczynku skorzysta 10 proc. osób więcej, we Włoszech 8 proc., w Niemczech 6 proc., a we Francji 5 proc. Z kolei aż o 6 punktów proc. spadło zainteresowanie wakacjami wśród Austriaków.

Allianz agresywnie powalczy o kierowców – Puls Biznesu, 22 czerwca 2015 roku

Na ciężkim rynku ubezpieczeń komunikacyjnych trzy firmy zaczęły rok agresywnie. Allianz, LINK4 i Proama w pierwszym kwartale odnotowały dwucyfrowy wzrost przypisu składki ze sprzedaży polis komunikacyjnego OC. W przypadku dwóch z nich nie jest to zaskoczeniem: LINK4 zapowiedział dynamiczne zwiększanie sprzedaży, bo za pięć lat ma zbierać 1 mld zł rocznie (obecnie 417 mln zł), a do agresywnych zwyżek Proamy wszyscy już się przyzwyczaili.

Podatek Religi wejdzie, ale tylnymi drzwiami – Rzeczpospolita, 22 czerwca 2015 roku

Do Sądu Najwyższego wpłynął właśnie najnowszy wniosek rzecznika ubezpieczonych o rozstrzygnięcie, czy osoba pokrzywdzona w wypadku komunikacyjnym może żądać od ubezpieczyciela sprawcy pokrycia kosztów leczenia i rehabilitacji w prywatnych placówkach medycznych. Niektórzy ubezpieczyciele nie chcą o tym słyszeć i odsyłają ich do kolejek w publicznej służbie zdrowia.

VIG robi kolejny krok w konsolidacji – Dziennik Gazeta Prawna, 24 czerwca 2015 roku

Jedna z największych grup ubezpieczeniowych działających w Polsce przygotowuje połączenie dwóch swoich spółek działających w segmencie ubezpieczeń majątkowych - Compensy oraz Benefii. Jak zapowiada ich właściciel, austriacki ubezpieczyciel Vienna Insurance Group (VIG), fuzja umożliwi nowej spółce osiągnięcie bardziej konkurencyjnej pozycji rynkowej i ugruntowanie piątego miejsca wśród największych towarzystw majątkowych w Polsce.

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21