Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Komentarze internautów: Od którego momentu obowiązuje ochrona ubezpieczeniowa?

Czas czytania: 1 min. 46 sek.

Na forum ubezpieczenie.com.pl internauci napisali:

„W Dniu 08.10.2011r został uszkodzony mój samochód Mercedes-Benz nr.Rej.xxxxx
Pojazd Taxi, który był zaparkowany prawidłowo w zatoczce postojowej pod domem .
Sprawca wypadku została ukarana mandatem karnym przez wezwaną Policje .
17.10.2011r po otrzymaniu notatki informacyjnej z WRD Wrocław o wypadku i danych sprawcy natychmiast zgłosiliśmy szkodę do ubezpieczyciela sprawcy LINK4 dnia 20.10.2011r
Pojawił się likwidator z ramienia Link4 który sporządził kosztorys strat w moim samochodzie.

W dniu 09.11.2011r Po kilku telefonach i e-mailach otrzymałam kosztorys kwoty bezspornej z Link4 drogą e-mail opiewający na sumę 5.161.41 zł (która to kwota nie została wypłacona do dnia dzisiejszego)
Z racji zaniżonego kosztorysu przez Link4 zleciłam wykonanie niezależnego kosztorysu przez Stowarzyszenia Rzeczoznawców Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego należącego do FIEA – Międzynarodowej Federacji Ekspertów Samochodowych Który to Kosztorys kalkulacji naprawy opiewa na sumę 16.400 zł Kosztorys ten również został przesłany do Link4 bez rezultatu.

Link4 zbywa nas odpowiedziami typu :Szkoda jest u księgowej , Szkoda czeka na zatwierdzenie, Wypłata zostanie dokonana w przyszłym tygodniu etc etc
Nadmieniam iż od zgłoszenia w Link4 17.10.2011r w/w szkody przez moją osobę upłynęło 45 dni a 13 dni po niezawisłym terminie 30 dniowym obligującym Link4 do likwidacji szkody.
W chwili obecnej auto nadal stoi w warsztacie naprawczym gdzie naliczane są mi koszta parkingu w kwocie 25zł dziennie.
Auto jak już wspomniałam jest pojazdem Taxi więc ponoszę utratę zarobku i egzystencji życiowej mam 3 dzieci ,córka 1roczek ,córka 14 lat ,syn 17 lat , a to było nasze jedyne źródło utrzymania Celowy brak likwidacji szkody przez Link 4 Pozbawia moją rodzinę miejsca pracy.”

Źródło: http://www.ubezpieczenie.com.pl/forum/anty_link4_/0,69,0,0,4,20670.html

Moniko, dziękuję za podanie numeru polisy [podesłano w odrębnej korespondencji - przyp. red.].
Ułatwiło mi to odniesienie się do Twoich informacji. Zgodnie z informacjami zawartymi w naszym systemie, szkoda komunikacyjna powstała w dniu 08 października o godzinie 13.45 – w chwili gdy sprawca nie posiadał ważnej polisy w LINK4. Z naszych informacji wynika, że sprawca zgłosił nam chęć kupna polisy w dniu 04 października, przy czym opłaty za polisę (a więc de facto aktywacji ochrony ubezpieczeniowej) dokonał dopiero po powstaniu szkody. Dowód pokwitowania jego płatności wskazuje godzinę 15 jako czas opłacenia składki ubezpieczeniowej w urzędzie pocztowym. W związku z tym, zgodnie z wymogami prawnymi narzuconymi ubezpieczycielom, (art. 39.1 Ustawy z dnia 22 maja 2003r. o ubezpieczeniach obowiązkowych) nie mogliśmy świadczyć mu ochrony ubezpieczeniowej w chwili powstania szkody. Zapis ustawowy tak definiuje tę sytuację: odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń rozpoczyna się z chwilą zawarcia umowy i zapłacenia składki ubezpieczeniowej lub jej pierwszej raty. W takiej sytuacji Tobie, jako pokrzywdzonej przysługuje odszkodowanie od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego – instytucji, która wypłaca odszkodowanie w przypadku gdy sprawca szkody nie posiada ważnego ubezpieczenia. W przypadku dodatkowych pytań, służę pomocą.

Oblicz składkę 

już teraz

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon. - pt. 8 - 20