Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Komentarze internautów: Stłuczka zaraz po kupnie

Czas czytania: 1 min. 40 sek.

Na forumsamochodowe.pl internauci napisali:

“Witam 2 tygodnie temu kupiłem auto ,zapłaciłem w urzedzie skarbowym podatek i mialem zamiar przerejestrowac lada dzień na siebie, niestety miałem stłuczke z mojej winy,spisalismy pismo z mojej winy i ze z mojej polisy wiadomo, lecz jest taka sprawa ze przez miesiac po kupnie auta dostaje OC byłej właścicielki ,mam pytanie czy niebedzie problemow z tym ubezpieczniem??nie bedzie była włascicielka pociagana do odpowiedzialności , nie poleci jej ze znizek ??proszę o wytłumaczenie jak to wszystko wygląda ,a i pytanie normalnie rejestrowac auto??aktualnie stoi w warsztacie”

Źródło: http://www.forumsamochodowe.pl/ubezpieczenie-jak-to-z-nim-jest-vt47613.htm

Rafallo, co do zasady – z chwilą zbycia pojazdu przez sprzedającego, prawa i obowiązki dotyczące ubezpieczenia OC przechodzą na kupującego jeśli sprzedający nie wypowiedział tej umowy. Tak więc szkoda spowodowana przez Ciebie nie obciąży konta poprzedniej właścicielki.

Jeśli jednak nie zgłosiła ona do TU sprzedaży auta i danych nowego nabywcy auta (czyli Twoich) – towarzystwo może się w tej sprawie z nią kontaktować. Upewnij się więc, czy w TU, w którym masz ubezpieczenie OC są prawidłowe dane właściciela auta.

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21