Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Komentarze internautów: Wysokość odszkodowania w Link4

Czas czytania: 1 min. 4 sek.

Na forum wypadeksamochodowy.com.pl internauci napisali:

“czy wiecie jakiego odszkodowania można spodziewać się z ubezpieczenia w link4? dajcie swoje opinie o link4 jako likwidatorze szkód na pojazdach z oc ich klientów.
Zastanawiam się, ponieważ właśnie miałem szkodę na bmw, klient link 4 wjechał mi w tył pojazdu, wina bezspornie jego. Co teraz? czy wypłacą dobre odszkodowanie? Szkodę już zgłosiłem, był ich likwidator link 4, zrobił wycenę, mnie przy tym nie było…
Teraz czekam na decyzję z link 4 i zastanawiam się czy nie będę musiał się odwoływać? czy warto składać odwołanie w link 4 czy może odpuścić sobie ten etap i od razu zgłosić pozew do sądu o odszkodowanie?”

Źródło: http://www.wypadeksamochodowy.com.pl/viewtopic.php?pid=153#p153

Witam. Zasady przywrócenia auta do stanu sprzed szkody w przypadku polisy OC określa Ustawa o obowiązkowych ubezpieczeniach komunikacyjnych i u każdego ubezpieczyciela są (muszą być) takie same. W praktyce oznacza to, że kwestie odszkodowania w Link4 może Pan – zależnie od dokonanego wyboru – rozwiązać na dwa sposoby.
Pierwszym będzie naprawa bezgotówkowa i oddanie pojazdu do wskazanego przez Pana warsztatu naprawczego.
W tym przypadku kwestie pokrycia szkód powstałych na pojeździe rozliczane są między warsztatem, a ubezpieczycielem na podstawie dostarczonych faktur naprawy.

Drugim rozwiązaniem jest wycena szkody dokonywana przez niezależnego rzeczoznawcę i naprawa gotówkowa w wybranym przez poszkodowanego warsztacie.
Na podstawie takiej wyceny, poszkodowany otrzymuje kwotę równą wartości wszystkich części uszkodzonych z chwili kolizji, przy czym trzeba tu zaznaczyć, że w tym przypadku ubezpieczony ma zupełną dowolność w dysponowaniu środkami z tytułu odszkodowania.

Jeśli koszt naprawy dokonanej za gotówkę okaże się wyższy od wyceny pierwotnej wyceny szkody, klient ma zawsze możliwość dosłania faktur za naprawę do Link4. Na podstawie ich weryfikacji przyznawana jest dopłata do odszkodowania.

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21