Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Możesz sprawdzić on-line ile masz punktów karnych

Czas czytania: 1 min. 7 sek.

Sejm przyjął nowelizację ustawy o ruchu drogowym, która umożliwi wprowadzenie kolejnych e-usług, przydatnych dla obywateli w ramach modernizacji systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców 2.0. 

Ile masz punktów karnych? Sprawdź on-line – Gazeta Pomorska, 2 września 2015

Sejm przyjął nowelizację ustawy o ruchu drogowym, która umożliwi wprowadzenie kolejnych e-usług, przydatnych dla obywateli w ramach modernizacji systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców 2.0. Wśród nich będą m.in.: dostęp online dla kierowców do własnych danych i informacji, np. kierowca będzie mógł sprawdzić liczbę własnych punktów karnych. Rozwiązanie to zmniejszy ryzyko utraty prawa jazdy.

Poszukiwania czarnej skrzynki trwają.... – Magazyn Autostrady, 4 września 2015

Dla kierowców w USA czarna skrzynka to żadna nowość, jednak w Polsce technologia zaczyna dopiero raczkować. Pierwsza firma w Polsce, która będzie analizować te urządzenia, to należące do PZU Link4. W pierwszej kolejności rozwiązanie będzie proponowane firmom posiadającym floty samochodowe. Będą mogli oni dobrowolnie montować czarne skrzynki w swoich pojazdach. Im ostrożniej kierowca będzie się nim poruszać, tym niższą będzie płacić składkę.

Liczba ofert aut z Wielkiej Biytanii nie wzrosła – Rzeczpospolita, 31 sierpnia 2015

Od 29 maja 2015 r. rejestracja samochodów przystosowanych do ruchu prawostronnego jest możliwa w Polsce bez konieczności przekładania kierownicy z prawej na lewą stronę. Zmiany w przepisach nie spowodowały wzrostu liczby ogłoszeń od sprzedawców anglików. To wciąż nie więcej niż 0,5 procent oferty wszystkich aut osobowych.

Policjanci z drogówki złapali komendanta – Fakt, 1 września 2015

Komendant powiatowy policji z Gryfic pędził przez niedużą wioskę Sulikowo z prędkością 74 km/ godz. Czyli znacznie więcej niż przepisowa „pięćdziesiątka". Piracki rajd komendanta zakończył patrol drogówki z Kamienia Pomorskiego, który zatrzymał go do kontroli. Pirat został ukarany mandatem w wysokości 100 zl i czterema punktami karnymi. Kolejne 100 zl musiał zapłacić za brak dowodu rejestracyjnego pojazdu i ubezpieczenia.

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz składkę 

już teraz

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon. - pt. 8 - 20