Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Można starać się o rekompensatę za złe warunki pobytu

Czas czytania: 1 min. 11 sek.

Można starać się o rekompensatę za złe warunki pobytu – D.A.S., 2 lutego 2017

Eksperci przypominają, co należy zrobić, jeśli organizator zimowego wypoczynku nie wywiąże się z umowy w zakresie np. standardu zakwaterowania i wyżywienia oraz zapewnienia wykupionych atrakcji. Należy pamiętać, że nie jesteśmy w takiej sytuacji bezsilni i możemy domagać się właściwego wykonania umowy, rekompensaty lub adekwatnego obniżenia ceny, jaką zapłaciliśmy za wyjazd.

Pieniądze nie dla sąsiada – Rzeczpospolita, 2 lutego 2017

Na zahamowanie podwyżek OC ma wpłynąć ograniczenie kręgu osób uprawnionych do zadośćuczynienia po śmierci ofiary wypadku. Zdefiniowanie, kto jest osobą bliską dla ofiary wypadku i na jakie zadośćuczynienie może liczyć po śmierci bliskiego, może doprowadzić do obniżenia składek OC. Takie rozwiązanie postuluje Polska Izba Ubezpieczeń, która tłumaczy, że czasem po śmierci jednej osoby ponad 20 innych zgłasza się do towarzystwa ubezpieczeniowego po pieniądze.

Ubezpieczenie na narty – oszczędność czy zbędny wydatek? – GU, 3 lutego 2017

Wydawana przez NFZ karta ubezpieczenia zdrowotnego EKUZ zapewnia pokrycie kosztów leczenia w krajach Unii zgodnie z obowiązującymi w nich przepisami. A to oznacza, że niektóre z tych kosztów, np. transport helikopterem, mogą być dodatkowo płatne. W niektórych krajach nawet do zwykłej wizyty u lekarza trzeba dopłacić kilka lub kilkanaście euro. We Francji najpierw płacimy za usługi medyczne z własnej kieszeni, a następnie możemy starać się o zwrot w ramach EKUZ. Aby tego uniknąć, przed wyjazdem na narty warto wykupić ubezpieczenie turystyczne.

Wyższe odszkodowania to wyższe składki – Rzeczpospolita, 2 lutego 2017

Niektóre pomysły na zahamowanie podwyżek cen polis OC mogą zaszkodzić poszkodowanym w wypadkach. Wśród pomysłów znalazły się m.in. wyłączenie możliwości dochodzenia zadośćuczynienia przez najbliższych członków rodziny osób znajdujących się w stanach wegetatywnych czy ograniczenie możliwości refundacji roszczeń poszkodowanych dotyczących kosztów leczenia poza publicznym system zdrowia. To m.in. propozycja Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, który jest za powstrzymaniem niekontrolowanego, przekładającego się wprost na składkę, wzrostu wypłaty świadczeń.

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21