Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Nieznajomość przepisów szkodzi – PBUK

Czas czytania: 1 min. 17 sek.

Nieznajomość przepisów szkodzi – PBUK, 2 czerwca 2016

Zmotoryzowani podróżujący po Europie powinni przynajmniej pobieżnie znać przepisy obowiązujące w krajach znajdujących się na ich trasie. W przeciwnym razie niedostosowanie się do lokalnego prawa grozi surowymi konsekwencjami. Biuro przytoczyło sytuację niedawno przebywającego w Wielkiej Brytanii właściciela samochodu zarejestrowanego w Polsce. Tamtejsza policja zatrzymała go do kontroli. Odpowiadając na pytanie funkcjonariuszy o miejsce zamieszkania, podał adres w Wielkiej Brytanii. Zgodnie z brytyjskim prawem, pojazdy zarejestrowane poza granicami Zjednoczonego Królestwa mogą być wprowadzone do ruchu tylko pod warunkiem, że kierują nimi turyści, goście lub podróżujący służbowo. Tymczasem kierowca, podając Wielką Brytanię jako miejsce zamieszkania, potwierdził, iż jest w tym kraju rezydentem. To zaś oznacza, że jego obowiązkiem było niezwłocznie przerejestrowanie pojazdu i ubezpieczenie go na miejscu. Ponieważ kierowca wylegitymował się polskimi dokumentami, policja dokonała konfiskaty pojazdu i zobowiązała go do dokonania formalności w terminie 7 dni, pod groźbą kasacji auta. Tak stanowi brytyjskie prawo drogowe. Właściciel nie podjął jednak czynności zmierzających do uregulowania prawnego statusu pojazdu. W związku z tym samochód został skasowany.

USA: Terroryści zapłacą ofiarom zamachu? – Puls Biznesu, 2 czerwca

Prokuratura federalna domaga się przejęcia pieniędzy z ubezpieczeń na życie autorów ubiegłorocznego zamachu terrorystycznego w San Bernardino. Małżeństwo, które w grudniu 2015 roku zastrzeliło 14 osób, było ubezpieczone na 275 tysięcy dolarów. Teraz prokuratura chce przejąć te pieniądze. Prokurator Eileen M. Decker zadeklarowała, że zrobi wszystko, by pieniądze trafiły do ofiar zamachu.

Ponad 725 mln zł z podatku bankowego – Rzeczpospolita, 30 maja 2016

Z danych zaprezentowanych przez Ministerstwo Finansów wynika, że tegoroczna wartość wpływów z tytułu podatku od niektórych instytucji finansowych , w tym ubezpieczeniowych może wynieść około 4 miliardy złotych.

Żeglarskie święto w branży ubezpieczeniowej – GU, 30 maja 2016

W dniach 16-19 czerwca odbędą się III Żeglarskie Mistrzostwa Polski Towarzystw Ubezpieczeniowych. To największy cykliczny projekt żeglarski w środowisku ubezpieczeniowym. W tym roku udział potwierdziły m.in.: PZU, Compensa, AXA, Link4, Liberty Ubezpieczenia, UNIQA, Migdal, Asist, Coface, Consultia, Bacca. Regaty odbędą się na akwenach wokół Węgorzewa.

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz składkę 

już teraz

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon. - pt. 8 - 20