Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Ubezpiecznie sportowców - Robert Lewandowski

Czas czytania: 1 min. 39 sek.

Według informacji, do jakich dotarł Super Express, nogi Roberta Lewandowskiego są warte 12 milionów euro, czyli ponad 50 milionów złotych.

To jednak nadal "niewiele" w porównaniu z nogami Messiego, ubezpieczonymi na... 550 milionów euro czy Cristiano Ronaldo, które Real Madryt wycenił na 103 miliony euro. Jednak w przypadku kontuzji i wypłaty odszkodowania, trafi ono na konto klubu, a nie zawodnika.

Jak dodaje gazeta, ubezpieczenie Lewandowskiego obejmuje zarówno mecze w Bayernie, jak i w kadrze narodowej. Tym lepiej się składa, bo Polski Związek Piłki Nożnej raczej nie rozpieszcza zawodników polisami.

Super Express dotarł do konkretnych zapisów w tej kwestii. Polisa NNW dla reprezentanta przewiduje tylko 40 tysięcy złotych odszkodowania za trwały uszczerbek na zdrowiu wskutek nieszczęśliwego wypadku, np. skręcenia, złamania, zwichnięcia.

Koszty leczenia na terenie RP są pokrywane do kwoty 20 tysięcy złotych. Koszty operacji plastycznych w wyniku NW to 4 tysiące. A gdyby piłkarz w trakcie obowiązków kadrowych stracił ząb/zęby, to na odbudowę stomatologiczną przewidziano również 4 tysiące. W przypadku Lewandowskiego, ale i innych kadrowiczów, to małe kwoty.

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz składkę 

już teraz

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon. - pt. 8 - 20