Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Nowe produkty w ubezpieczeniach

Czas czytania: 1 min. 47 sek.

LINK4 pracuje nad ubezpieczeniami telematycznymi, dzięki którym klienci mogą płacić niższe składki.

Telematyka pozwala na opracowanie produktów spersonalizowanych opartych na zachowaniu, przyzwyczajeniach i stylu życia klienta. Obok takich, które już znamy, jak:

  • pay as you drive, gdzie możemy płacić składkę w oparciu o liczbę przejechanych kilometrów,
  • pay how you drive, gdzie składka wprost wynika ze stylu jazdy kierowcy (takie wprowadzi LINK4), powstają zupełnie nowe, jak np.:
  • pay when you drive lub pay when you use, gdzie idziemy w kierunku multiproduktowości.

Klient sam zdecyduje, kiedy uaktywni ochronę ubezpieczeniową i kiedy ją wyłączy w zakresie różnych dopasowanych do niego produktów lub wręcz pojedynczych ryzyk np.: ubezpieczenie Auto Casco może być uruchomione przez klienta tylko na czas jazdy samochodem do pracy, ubezpieczenie od kradzieży tylko podczas postoju pojazdu na parkingu, a ubezpieczenie mieszkania może być uruchomione przez klienta tylko na czas jego nieobecności w domu. Z kolei np. ubezpieczenie roweru może być aktywowane tylko podczas pozostawienia go przed budynkiem.

Składka, podobnie jak w kartach pre-paid, może być pulą do wykorzystania przez klienta w dowolnym czasie na dowolnie wybrany przez niego produkt lub ryzyko i na dowolnie wybrany okres. Po wyczerpaniu limitu składki ponownie doładujemy nasze konto i dalej będziemy decydować co, kiedy i od jakiego ryzyka ubezpieczymy.

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz składkę 

już teraz

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon. - pt. 8 - 20