Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Ochrona przed soplami

Czas czytania: 1 min. 38 sek.

Co się dzieje, gdy na nasz samochód zaparkowany pod jakimś domem spadnie sopel? Lub gdy poślizgniemy się na ścieżce przed domem sąsiada i np. złamiemy nogę? Możemy dochodzić odszkodowania od właściciela danej posesji.

Jeśli ma on tzw.  OC mieszkaniowe/mienia – odszkodowanie za szkody będzie wypłacane właśnie z tej polisy.

Polisa, o której tutaj mówimy jest jednym z najczęściej przez nas wybieranych dodatków do ubezpieczenia mieszkania. Zdarza się jednak, że niektórzy uważają, że tego typu OC chroni tylko przed zalaniem. Na szczęście – na tym ryzyku zakres tej polisy się nie wyczerpuje. To samo OC przyda się też właścicielom domków jednorodzinnych, choćby w sytuacji wypadku na ścieżce prowadzącej do ich domu.

Tego typu OC nie kosztuje wiele. Można je wykupić za kilkadziesiąt złotych rocznie. Wysokość składki najczęściej zależy od limitu odpowiedzialności i okresu ubezpieczenia.

Co ciekawe, OC mieszkaniowe nie tylko chroni nas przed szkodami, które my wyrządzimy, ale też od nieuzasadnionych roszczeń. O co chodzi? Dokładnie wyjaśnia to Marlena Piekut w swoim cotygodniowym poradniku, który znajdziecie TUTAJ

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21