Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Pechowe sytuacje na drodze. Pomyślałeś już o ubezpieczeniu?

Czas czytania: 1 min. 43 sek.

Wypadki chodzą po kierowcach. Niestety, tak jest stworzony świat. Jedne zdarzenia są bardziej dotkliwe, a inne mniej. Niestety na wiele czynników nie mamy wpływu i takich sił sprawczych, by "odpędzić urok czarnego kota, który przeszedł naszą drogę". Aby wziąć los w swoje ręce warto się ubezpieczyć i skorzystać z dużego wyboru ubezpieczeń OC/AC.

Każdy z kierowców narażony jest na szereg pechowych sytuacji. Te pierwsze mogą cię już spotkać  podczas kursu na prawo jazdy. Bynajmniej nie chodzi tu o negatywny wynik egzaminu spowodowany nieprzewidzianymi pytaniami czy sytuacjami na drodze. Wystarczy wyczerpany akumulator czy pęknięta/rozbita szyba w pojeździe, którym odbywasz jazdy. Nie mówiąc już o innych usterkach bądź kolizji innego kursanta. Jeśli w tym przypadku instruktor nie będzie posiadał pakietu OC z samochodem zastępczym, twoja lekcja zostanie przełożona na inny termin.

Przygotuj samochód i ogranicz najczęściej pojawiające się usterki

Wspomniany wcześniej niesprawny akumulator czy przebita opona mogą skutecznie pokrzyżować twoje plany wakacyjne, a nawet utrudnić podpisanie ważnego kontraktu. Konsekwencje mogą być różne. Od straconego czasu po znacznie bardziej nieprzyjemne zdarzenia.

Aby uniknąć frustracji spowodowanej usterką w samochodzie, należy dobrze przygotować auto przed wyruszeniem w trasę. Skontroluj stan akumulatora, zapoznaj się ze sposobem wymiany koła zapasowego oraz sprawdź czy masz niezbędne narzędzia w bagażniku. W awaryjnych sytuacjach zbawieniem okaże się ubezpieczenie Auto Assistance. Przed jego zawarciem zwróć szczególną uwagę na ofertę ubezpieczyciela.

Ubezpieczenie Auto Assistance

Ubezpieczenie typu Auto Assistance może chronić także przed takimi zdarzeniami jak zatrzaśnięcie kluczyków w aucie. Wbrew pozorom ta sytuacja zdarza się bardzo często. Dlatego jadąc za granicę, miej ze sobą zapasowe kluczyki. Pomyśl, co się stanie, gdy wpadną ci do studzienki. Innym, częstym problemem, który spotyka kierowców na drodze, jest niezatankowany bak paliwa. Wielokrotnie kierowcy zapominają zatankować. To niby oczywista czynność, a jednak w ferworze dnia codziennego potrafimy o niej zapomnieć. Nie będzie to takie straszne w mieście, ale gdy przytrafi ci się to na autostradzie...

Zabezpiecz auto przed nieszczęśliwym wypadkiem

Niestety zepsuty samochód, rozbita szyba, czy przebita opona to nie najgorsze sytuacje, jakie mogą przydarzyć się kierowcy. Te znacznie groźniejsze i mające tragiczne konsekwencje to wypadki drogowe. Ryzyko ich wystąpienia można minimalizować na różne sposoby. Niestety, pomimo wielu starań, pewnych sytuacji nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Jak dobrym kierowcą byś nie był, warto wykupić Auto Casco oraz NNW. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków jest często oferowane w pakiecie z AC.

Następstwem pojawienia się pierwszych pojazdów mechanicznych na drogach było spotęgowanie wypadków i sytuacji pechowych. Narażeni są na nie tylko kierowcy, lecz także wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego zawsze powinieneś zachowywać umiar i zdrowy rozsądek. Tylko nie zgub się w tym błędnym kole i nie zatrać przyjemności z życia, w tym z jazdy samochodem!

 

Autor tekstu: Piotr Szymański

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21