Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Przydatne ubezpieczenie od przepięć

Czas czytania: 1 min. 59 sek.

Od maja do września zgłaszanych jest dwa razy więcej szkód z tytułu deszczu, przepięć i huraganów niż w pozostałej części roku – Gazeta Ubezpieczeniowa, 20 maja 2016

Od maja do września zgłaszanych jest dwa razy więcej szkód z tytułu deszczu, przepięć i huraganów niż w pozostałej części roku. Aż 90% szkód wyrządzonych przez piorun to tzw. szkody przepięciowe. Dochodzi do niej, gdy na skutek wyładowania atmosferycznego w pobliżu linii przesyłowych następuje nagły wzrost napięcia w instalacji elektrycznej. Gdy tak się dzieje, zniszczeniu ulegają sprzęty elektroniczne podłączone do sieci.

Pożary nie zaszkodzą kondycji ubezpieczycieli w Kanadzie – GU, 20 maja 2016

Pożary w kanadyjskiej prowincji Alberta mogą okazać się powodem najkosztowniejszych strat katastroficznych w historii Kanady i jej branży ubezpieczeń majątkowych – sugeruje raport A.M. Best. Szacuje się, że straty wyniosą 7,3 miliarda dol. Ubezpieczyciele poradzą sobie jednak z tym wyzwaniem.

Policjanci z Katowic rozbili szajkę pośredników-oszustów – GU, 18 maja 2016

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą katowickiej komendy wojewódzkiej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się oszustwami w branży ubezpieczeniowej, polegającymi na wyłudzeniach prowizji za ubezpieczenia na życie.

Nowe przepisy dziesiątkują kierowców – SE, 17 maja 2016

Ponad 33 tys. praw jazdy zatrzymanych za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym – tak przedstawia się bilans po roku od wprowadzenia nowych przepisów drogowych. Jeśli ukarani zdecydują się pomimo „zawieszenia” usiąść za kierownicą, w przypadku kontroli okres bez prawa jazdy wydłuży się o kolejne 3 miesiące. Jeśli i to nie poskutkuje, może zostać podjęta decyzja o cofnięciu uprawnień.

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21