Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Spalony most z wysoką składką

Czas czytania: 1 min. 22 sek.

Warszawa udusi się w korkach. Nie wiadomo, ile potrwa odbudowa mostu Łazienkowskiego. Fatalnie skrojona umowa ubezpieczeniowa to zasługa nieporadnych urzędników. W 2015 r. Warszawa zapłaciła firmie Uniqa 3,3 mln zł składki ubezpieczeniowej.

Spalony most z wysoką składką – Wprost, 7.04.2015

Warszawa udusi się w korkach. Nie wiadomo, ile potrwa odbudowa mostu Łazienkowskiego. Fatalnie skrojona umowa ubezpieczeniowa to zasługa nieporadnych urzędników. W 2015 r. Warszawa zapłaciła firmie Uniqa 3,3 mln zł składki ubezpieczeniowej za całą swoją infrastrukturę drogową - mosty, ulice, wiadukty czy chodniki. Maksymalna wypłata to 3 mln zł. Kuriozalna umowa ubezpieczeniowa nie tylko nie pokryje kosztów odbudowy mostu, lecz także nie zostawia już nic na ewentualne odszkodowania drogowe do końca roku.

Odszkodowanie za dziurę w drodze – Nowa Trybuna Opolska, 7.04.2015

Wiosna odsłania często koszmarny stan naszych dróg. Uszkodzone opony, felgi czy elementy zawieszenia bądź urwane tłumiki możemy naprawiać na koszt zarządcy drogi, jeżeli są one skutkiem złego stanu nawierzchni. Dochodzenie odszkodowania nie jest jednak łatwe, gdyż zarówno zarządcy drogi, jak i ich ubezpieczyciele, często przerzucają winę na kierowców, tłumacząc, że nie dostosowali prędkości do warunków drogowych albo zignorowali ostrzeżenia o złej nawierzchni.

Jak komornik zablokował Interrisk – Puls Biznesu, 8.04.2015

Od 16 do 19 marca ubezpieczeniowy Interrisk borykał się z blokadą kont bankowych. Gdański komornik zablokował dziesięć rachunków spółki. Poszło o 1,1 mln zł, których domagała się od Interrisku Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna (GIWK). Ubezpieczyciel roszczenia nie uznaje, ale przekazał pieniądze. Zastrzegł, że mają trafić do depozytu sądowego, bo roszczenia GIWK wykraczają poza posiadany tytuł wykonawczy i Interrisk będzie się od działań komornika odwoływał do sądu.

Kierowcy trudno ukryć brak OC – Dziennik Gazeta Prawna, 9.04.2015

Ponad 44 mln zł wpłynęły w 2014 r. do kasy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego z kar za brak OC komunikacyjnego (o 66% więcej niż w 2013 r.). W końcu 2014 r. UFG zakończył wprowadzanie systemu e-Zawiadomienia dla komend w całej Polsce. Dzięki niemu policjanci mogą szybciej przesyłać do UFC raporty z kontroli obowiązkowej polisy OC. Według ostatnich dostępnych szacunków po polskich drogach porusza się ok. 250 tys. nieubezpieczonych pojazdów. Rocznie ich kierowcy powodują ponad 6 tys. wypadków, co kosztuje innych właścicieli aut ponad 70 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21