Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Testy samochodów autonomicznych

Czas czytania: 1 min. 51 sek.

Strategie dla pojazdów autonomicznych – GU, 17 października 2016

Globalne koncerny samochodowe Toyota i BMW oraz jeden z ubezpieczycieli pozyskają technologię Nauto, start-upa z Doliny Krzemowej, wykorzystującą kamery i systemy sztucznej inteligencji w samochodach, co pozwala zrozumieć zachowanie kierowcy. Następnie wdrożą technologię w swoich samochodach testowych a w dalszej kolejności wykorzystają zagregowane dane – dotyczące m.in. stylu jazdy, trudnych skrzyżowań czy zatorów na drogach – do opracowania strategii dla swoich pojazdów autonomicznych.

W przyszłym roku wzrosną kary za brak OC – prnews.pl, 20 października 2016

W związku z podniesieniem płacy minimalnej do 2 tys. zł w przyszłym roku wzrosną kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. Właściciele samochodów osobowych od stycznia 2017 r. płacić będą nawet 4 tys. zł.

PZU negocjuje zakup akcji Pekao SA – Gazeta Prawna, 17 października 2016

PZU SA potwierdził doniesienia medialne i przyznał oficjalnie, że 28 września wraz z Polskim Funduszem Rozwoju rozpoczął negocjacje z Grupą UniCredit dotyczące zawarcia transakcji nabycia znacznego pakietu akcji banku Pekao SA.

Prezes banku centralnego będzie też szefem KNF – DGP, 19 października 2016

Z projektu ustawy o nadzorze finansowym wynika, że Narodowy Bank Polski (NBP) i Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) będą miały tego samego szefa – prezesa banku centralnego. „DGP” podkreśla, że choć Adam Glapiński, szef NBP, będzie rządził obiema instytucjami, to zachowają one instytucjonalną odrębność.

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21