Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Szkodowość zagranicznych kierowców w Polsce

Czas czytania: 1 min. 12 sek.

Wiatach 2008-2014 kierowcy prowadzący zagraniczne pojazdy spowodowali na polskich drogach nieco ponad 80 tysięcy szkód komunikacyjnych. To mniej niż 1% wszystkich zdarzeń ze skutkiem odszkodowawczym zgłoszonych w Polsce.


Szkodowość zagranicznych kierowców w Polsce – Gazeta Ubezpieczeniowa, 14.12.2015
Wiatach 2008-2014 kierowcy prowadzący zagraniczne pojazdy spowodowali na polskich drogach nieco ponad 80 tysięcy szkód komunikacyjnych. To mniej niż 1% wszystkich zdarzeń ze skutkiem odszkodowawczym zgłoszonych w Polsce z ubezpieczeń komunikacyjnych. Co ciekawe, sprawcami 29% z nich były osoby prowadzące auta zarejestrowane w Niemczech. Niemcy wyprzedzają inne kraje dość wyraźnie, mają bowiem na swoim koncie prawie 23 tysiące szkód.

Telematyka w ubezpieczeniach – Connected Life, 15.12.2015
Coraz więcej i coraz częściej mówi się o usługach telematycznych w ubezpieczeniach. Według raportu Berg Insight, do 2019 r. w Europie i Ameryce Północnej zostanie zawartych aż 60,6 mln polis bazujących na danych pochodzących z monitoringu pojazdów.

Bardzo droga ubezpieczeniowa wojna cenowa – Puls Biznesu, 16.12.2015
Podwyżki są nieuchronne — po trzech kwartałach na samych ubezpieczeniach komunikacyjnych branża traci 640 mln zł. Jeśli za barometr sytuacji w ubezpieczeniach uznać to, co dzieje się w segmencie polis komunikacyjnych, to sytuacja w branży jest tragiczna. Z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) wynika, że po trzech kwartałach roku na sprzedaży samych polis OC komunikacyjnego ubezpieczyciele stracili 586 mln zł.

Podatkiem w PZU i klientów – Gazeta Wyborcza, 17.12.2015
Nowy podatek bankowy zapłaci tylko kilku największych ubezpieczycieli. Najwięcej - kontrolowany przez państwo PZU. Instytucje finansowe są łatwym łupem dla PiS. Sama premier Beata Szydło mówiła, że opozycja tak bardzo sprzeciwia się pomysłom nowego rządu, ponieważ broni interesów banków i zagranicznych korporacji.- Sektor finansowy jest dobrym chłopcem do bicia, bo na całym świecie klienci nie lubią instytucji finansowych. To populistyczny podatek, fajnie się sprzedaje medialnie. Mówimy ścigamy banksterów i te wszystkie firmy, które nas oszukują każdego dnia - mówi „Wyborczej" mec. Piotr Czublun z Kancelarii Radców Prawnych Czublun Trębicki, współpracujący z ubezpieczycielami.

 

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21