Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Targi we Frankfurcie – wielkie święto motoryzacji

Czas czytania: 2 min. 1 sek.

Wielkimi krokami zbliża się jedna z najbardziej wyczekiwanych imprez motoryzacyjnych w Europie. Już 12 września rozpocznie się Internationale Automobil-Ausstellung, znana również jako Frankfurt Motor Show. Ponad 300 wystawców zaprezentuje najnowsze modele samochodów i technologie motoryzacyjne, a także akcesoria czy części zamienne.

65-te targi motoryzacyjne w Frankfurcie potrwają do 22 września. Wystawa organizowana jest co dwa lata na przemian z targami motoryzacyjnymi w Paryżu i jest drugim co do wielkości tego typu eventem na starym kontynencie, po corocznej marcowej wystawie w Genewie. Targi we Frankfucie to doskonała okazja dla czołowych koncernów motoryzacyjnych do zaprezentowania publiczności swoich najnowszych modeli. Co dwa lata targi odwiedza około 900 000 moto-entuzjastów, podobna liczba gości spodziewana jest również w tym roku pomimo panującego od kilku lat kryzysu sektora motoryzacyjnego na rynkach europejskich.

Zgodnie z medialnymi doniesieniami podczas tegorocznej edycji targów we Frankfurcie swoje premiery będą mieć między innymi:

- Opel Insignia po face liftingu
- Opel Insignia Country Touter
- Skoda Rapid Spaceback
- Peugeot 308
- Dacia Duster po face liftingu
- Nissan Micra po face liftingu
- Mercedes S63 AMG
- Lamborghini Cabrera
- Ferrari 458 Scuderia
- Porsche 911 Carrera S 50 Years Edition
- BMW serii 2
- BMW serii 4
- Mercedes S-Class Coupe
- BMW X5

Wśród specjalnych atrakcji przygotowanych dla gości targów zapowiedziano m.in. możliwość przetestowania wybranych modeli, przejażdżkę trasą przeznaczoną dla samochodów terenowych, wystawę aut, które miały swoją premierę trzydzieści lat temu czy specjalną Strefę dla Pań. Organizatorzy zapewnią również rozrywkę najmłodszym odwiedzającym. Na dzieci czekać będzie szkoła jazdy LEGOLAND, prawo jazdy dla juniorów i kino Twentieth Century Fox.

Chociaż targi we Frankfurcie nie posiadają swoich oficjalnych nagród, niektóre magazyny motoryzacyjne wyróżniają modele samochodów prezentowane podczas IAA w wybranych kategoriach. Jednymi z bardziej prestiżowych nagród tego typu są Editor’s Choice Awards, przyznawane przez popularny magazyn Autoweek. Redaktorzy pisma wybierają swoich faworytów w czterech kategoriach. Dwa lata temu nagrody zdobyły: Jaguar C-X16 (najlepszy samochód targów), Land Rover DC100 Sport (najlepszy samochód koncepcyjny), Porsche 911 (najbardziej znaczący samochód), Ferrari 458 Spider(samochód dostarczający najwięcej zabawy). Jak myślicie, które z zapowiadanych premier mają szanse na wyróżnienia w tym roku?

Podróż do Frankfurtu nie powinna sprawiać problemu, gdyż miasto jest w dobry sposób skomunikowane z resztą Niemiec liczną siatką autostrad. Jeśli wybierać się będziecie samochodem pamiętajcie o tym, że targi zlokalizowane są w strefie ekologicznej – od roku 2012 wjazd na teren IAA możliwy jest jedynie dla samochodów ze specjalną, zieloną plakietką Umweltzone. Kupić ją można już za około 5 Euro. Osoby preferujące podróż samolotem skorzystać mogą z oferty tanich linii lotniczych, które lądują na lotnisku Frankfurt Hahn (uwaga, z tego lotniska do Frankfurtu jest około 120 km). Niestety ceny okolicznych hoteli w czasie trwania targów mocno wzrastają. Cena za jednodniowy bilet na wydarzenie wynosi 15 Euro w weekend oraz 13 Euro w dni powszednie. Dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie. Planując podróż do naszych zachodnich sąsiadów nie zapomnijcie wykupić ubezpieczenia turystycznego LINK4.

Targi motoryzacyjne Frankfurt 

Jeśli ktoś mimo chęci z różnych powodów nie jest w stanie udać się do Frankfurtu, to zachęcamy do obserwowania naszego fanpage’a, gdzie publikować będziemy zdjęcia najciekawszych premier zaprezentowanych na targach.

Autor: Marek Baran

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21