Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Więcej mandatów dla cyklistów

Czas czytania: 1 min. 10 sek.

Od 17 maja wchodzi w życie zmieniony taryfikator mandatów. Przyłapany cyklista w stanie po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) dostanie od 300 do 500 zł.

Więcej mandatów dla cyklistów – Rzeczpospolita, 4 maja 2015

Przejazd przez pasy, jazda po chodniku i nieprawidłowe skręcanie to wykroczenia najczęściej popełniane przez rowerzystów. Natomiast w tym roku z pewnością przybędzie mandatów za jazdę po alkoholu, bo przejażdżka po piwie nie należy do rzadkości. Od 17 maja wchodzi w życie zmieniony taryfikator mandatów. Przyłapany cyklista w stanie po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) dostanie od 300 do 500 zł.

Komunikacyjna porównywarka dla agentów – Gazeta Ubezpieczeniowa, 5 maja 2015

Unilink poinformował swoich partnerów o uruchomieniu porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych. Narzędzie opracowane przez zespół informatyczny multiagencji ma ułatwić pośrednikom pracę z klientami. Porównywarka Unilink, która według multiagencji jest obecnie najnowocześniejszym na rynku narzędziem, umożliwia szybkie i wiarygodne wyliczenie ofert w kilkunastu towarzystwach oraz prezentację oferty w jednym miejscu.

OC na 800-milionowym minusie – Gazeta Ubezpieczeniowa, 5 maja 2015

Z podsumowania sporządzonego przez Polską Izbę Ubezpieczeń wynika, że w ub.r. towarzystwa działające na polskim rynku zebrały ogółem 54,9 mld zł. Rezultat ten oznaczał spadek wyniku sprzedażowego ubezpieczycieli o 5% rok do roku. W swoim opracowaniu PIU zwraca uwagę, że 2014 r. przyniósł m.in. najwyższą od kilku lat stratę techniczną w komunikacyjnych polisach OC.

Kierowcy bez OC plagą europejskich miast – Rzeczpospolita, 6 maja 2015

Rośnie liczba wypadków powodowanych przez nich, także za granicą. A sądy zasądzają wysokie odszkodowania pokrzywdzonym. Polscy kierowcy bez ubezpieczenia to coraz większy i kosztowniejszy problem. Z tytułu szkód przez nich spowodowanych Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych wypłaciło w 2014 r. 8,5 mln zł, dwa razy więcej niż rok wcześniej. Z kolei liczba wypadków i kolizji spowodowanych za granicą przez kierowców bez OC wzrosła z 323 do 365, czyli o 10 proc. 

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21