Wiosna… wiosna…

W końcu wiosna, jedna z najbardziej lubianych przez nas pór roku. Dłuższy dzień, powiew ciepłego wiatru sprawiają, że człowiek ponownie budzi się do życia i znowu można w weekend udać się na wiosenną wycieczkę poza miasto.

Jednak w tym wiosennym zachwycie warto także pamiętać o odpowiednim przygotowaniu samochodu. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek dotyczących naszych aut oraz kilka porad, jak o nie zadbać po zimie.

1) Opony – gdy średnia dobowa temperatura wynosi ponad 7˚ C to warto już pomyśleć o zmianie kompletu opon z zimowych na letnie. Bieżnik oraz mieszanka zastosowana w oponach zimowych nadaje się idealnie do jazdy po śniegu i lodzie. Wiosną i latem lepiej sprawdzają się opony letnie oferujące zdecydowanie lepszą przyczepność.

2) Mycie – po zimie warto dokładnie umyć samochód. Zimą drogowcy posypują drogi solą, która w połączeniu z wodą może powodować korozję najbardziej narażonych elementów metalowych. Jadąc na myjnie automatyczną sugerujemy wybór programu z myciem podwozia.

3) Wycieraczki – używane są praktycznie przez cały rok. Jednak zimą mogą przymarzać do szyby przez co podczas ich włączenia mogło nastąpić rozerwanie gumowego pióra. Sugerujemy, aby zweryfikować dokładnie stan wycieraczek i w razie konieczności wymienić je na nowy komplet.

4) Sprawdzenie stanu płynów – z racji tego, że temperatury nie spadają już poniżej 0˚ C, można już zaopatrzyć się w letnią wersję płynu do szyb. Podczas uzupełniania płynu warto też poświęcić kilka chwil i sprawdzić stan innych płynów oraz poziom oleju silnika.

Redakcja

Komentarze

Powiązane wpisy archiwum