Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

800 tys. zł za brak właściwej polisy

Czas czytania: 1 min. 24 sek.

Telewizja TVN24 opisała sprawę turysty, który po urazie podczas pobytu za granicą ma do zapłacenia prawie 800 tys. zł kosztów leczenia i transportu medycznego do Polski. Turysta przebywający w Meksyku doznał udaru mózgu. 

 

 

800 tys. zł za brak właściwej polisy – TVN24, 8.02.2016

Telewizja TVN24 opisała sprawę turysty, który po urazie podczas pobytu za granicą ma do zapłacenia prawie 800 tys. zł kosztów leczenia i transportu medycznego do Polski.

Turysta przebywający w Meksyku doznał udaru mózgu. Szpital, w którym był leczony wystawił rachunek na 105 tys. dolarów (ok. 420 tys. zł). Ze względu na to, w jaki stanie znajduje się obecnie chory, jego transport do Polski może być przeprowadzony jedynie specjalnym samolotem medycznym, którego wynajęcie kosztuje przynajmniej 82 tys. euro (ponad 361 tys. zł). Problem w tym, że udając się w podróż, turysta wykupił jedynie standardowe ubezpieczenie u touroperatora, które nie wystarczy na pokrycie wspomnianych kosztów. Biuro podróży TUI, w którym poszkodowany wykupił wyjazd szacuje, że 60% jego klientów nie wykupuje dodatkowego ubezpieczenia. W przypadku wyjazdów last minute odsetek ten rośnie do 80%. 

Zastępcza pralka – Puls Biznesu, 4.02.2016

Skoro pomysł z autem zastępczym odniósł sukces, warto spróbować z zastępczą lodówką lub pralką — uważają ubezpieczyciele. Na rynku assistance toczy się pojedynek na nowe pomysły. Pod koniec ubiegłego roku Ryszard Grzelak, prezes Europ Assistance Polska, zapowiedział wejście z usługami pomocowymi do telekomów i firm energetycznych.

Akcja ratunkowa w górach jest kosztowna – Serwis infoWire.pl, 1.02.2016

Serwis przypomina, że w górach zdarzają się groźne wypadki, przy których jest potrzebna kosztowna interwencja służb ratowniczych. Koszt akcji ratunkowej w słowackich czy czeskich górach wynosi 500–7000 euro, z kolei wykorzystanie helikoptera na stokach krajów alpejskich to wydatek w wysokości nawet 15–20 tys. euro za godzinę. Płaci poszkodowany turysta. Chyba, że jest ubezpieczony…

AC kosztuje średnio 800 zł – dane CUK, 2.02.2016

Z danych przedstawionych przez CUK Ubezpieczenia wynika, że średnia cena AC to 800 zł. Multiagencja zwraca uwagę, że za kwotę tego rzędu można ubezpieczyć samochód od kradzieży, bez wkładu własnego.

Rośnie zadowolenie z assistance – Europ Assistance, 4.02.2016

94% badanych w ramach VII Ogólnopolskiego Badania Assistance przeprowadzonego przez Europ Assistance Polska zadeklarowało zadowolenie z otrzymanej pomocy. Najbardziej użytecznymi usługami pozostają niezmiennie holowanie auta i pomoc drogowa.

 

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21