Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Zejdźcie z drogi, bo tu meleks jedzie

Czas czytania: 1 min. 13 sek.

Zgodnie z prawem meleksy mogą poruszać się po polskich drogach, nie potrzebują rejestracji i homologacji, gdyż są pojazdami wolnobieżnymi – osiągają prędkość do 25 km/h

Zejdźcie z drogi, bo tu meleks jedzie – Gazeta Wrocławska, 1 czerwca 2015 roku

Niektórzy kierowcy przepuszczają meleksy. Inni pytają – jakim prawem te pojazdy bez rejestracji jeżdżą po ulicach. We Wrocławiu jest około 30 meleksów należących do firm oferujących wycieczki po mieście. Zgodnie z prawem meleksy mogą poruszać się po polskich drogach, nie potrzebują rejestracji i homologacji, gdyż są pojazdami wolnobieżnymi – osiągają prędkość do 25 km/h. Każdy meleks musi jednak mieć OC, a kierowca prawo jazdy kat. B.

„Kupuj" PZU – Rzeczpospolita, 3 czerwca 2015 roku

Specjaliści Domu Maklerskiego PKO BP w raporcie z 22 maja podtrzymali rekomendację „kupuj" dla akcji PZU. Zachętą do inwestycji w akcje spółki, zdaniem maklerów, powinny być atrakcyjne dywidendy. Analitycy zakładają, że utrzymująca się od kilkunastu kwartałów presja cenowa w ubezpieczeniach komunikacyjnych powoli dobiega końca.

Internet siłą napędową XXI wieku – Dziennik Gazeta Prawna, 3 czerwca 2015 roku

Fundusze Europejskie wspierają rozwój technologii informacyjno-komunikacyjnych w Polsce. Będą kolejne pieniądze na infrastrukturę w miejscach, gdzie nie ma dostępu do sieci oraz na rozwój usług internetowych. Tym, czym prąd był w wieku XX, w obecnym stuleciu jest internet. Otwiera nieograniczone możliwości, stanowiąc jednocześnie nie lada wyzwanie.

Rozporządzenia ws. OC brokerów i agentów – Dziennik Gazeta Prawna, 1 czerwca 2015

W tym tygodniu weszły w życie rozporządzenia ministra finansów dot. obowiązkowego OC z tytułu wykonywania czynności agencyjnych oraz wykonywania działalności brokerskiej. Minimalne sumy gwarancyjne, w okresie nie dłuższym niż 12 miesięcy, wynoszą 1 250 618 euro w odniesieniu do jednego zdarzenia, którego skutki są objęte umową ubezpieczenia OC, oraz 1 875 927 euro w odniesieniu do wszystkich takich zdarzeń.

Rozporządzenia określają szczegółowy zakres obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej za szkody powstałe z tytułu wykonywania działalności brokerskiej/czynności agencyjnych, termin powstania obowiązku ubezpieczenia oraz minimalną sumę gwarancyjną tego ubezpieczenia. 

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21