Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Zgubiliśmy kluczyk… dajmy znać ubezpieczycielowi

Czas czytania: 1 min. 12 sek.

Utarta kluczyków samochodowych jest nie lada kłopotem. Ich odtworzenie wymaga trochę zachodu, że o kosztach nie wspomnę. A jeśli zapomnimy o tej stracie powiadomić ubezpieczyciela, możemy mieć problem przy wypłacie odszkodowania za ewentualną szkodę.

Jeśli zgłosimy szkodę kradzieżową i nie pokażemy kompletu kluczyków, towarzystwo może odmówić nam wypłaty odszkodowania.Zgodnie ze standardowymi warunkami ubezpieczenia AC, jeśli coś się stanie z naszymi kluczykami, musimy niezwłocznie dać znać ubezpieczycielowi. Co więcej, jak najszybciej wymieńmy kluczyki, sterowniki, zamki. W zależności od samochodu będziemy musieli zmienić też kody dostępu czy zabezpieczenia antykradzieżowe. Z reguły też ubezpieczyciel poprosi nas, byśmy do czasu wymiany zamków, kluczyków itp., uniemożliwili dostęp do samochodu osobom nieupoważnionym. Dlatego najlepiej odprowadzić auto do serwisu lub na strzeżony parking.

Dlaczego? Dopóki nie zabezpieczymy samochodu na nowo mamy wyłączoną ochronę kradzieżową. Przy ubezpieczaniu auta towarzystwo przyjęło do kalkulacji fakt, że samochód jest odpowiednio zabezpieczony. Utrata kluczyków natomiast powoduje, że znacznie wzrasta ryzyko, że wpadną one w niepowołane ręce. W konsekwencji rośnie też ryzyko kradzieży samochodu i wykracza poza pierwotnie przyjęte do ochrony ubezpieczeniowej.

Pilnujmy więc kluczyków. I nie prowokujmy sytuacji, w których o taką stratę łatwo. Nie raz zdarzyło mi się widzieć, gdy ktoś „na chwilę” wysiada z samochodu, by coś na szybko załatwić, otworzyć bramę, drzwi garażowe. Nie gasi przy tym silnika albo zostawia na wierzchu dokumenty. A polisy AC wyłączają na ogół wypłatę odszkodowania, jeśli w wyniku takiego postępowania kierowca straci auto lub ktoś mu się do niego włamie.

Zgodzicie się chyba ze mną, że nie warto w taki sposób dostać po kieszeni? :-)

Ps. I jeszcze jedna porada dla tych, którzy np. kupili auto z jednym kluczykiem. Przy ubezpieczeniu też dajcie znać o tym towarzystwu.

Przeczytaj o Kluczykach Plus w LINK4 - to jedyna taka oferta na rynku! >
Utrata kluczyków, tablic i dowodu rejestracyjnego to kłopot i koszty.
Teraz możesz je ubezpieczyć za naprawdę drobną sumę.

Oblicz składkę 

już teraz

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon. - pt. 8 - 20