Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Znane osoby i ich samochody

Czas czytania: 1 min. 51 sek.

Do zadawania pytań o pojazdy znanych osób zachęca nas między innymi wrodzona ciekawość. Autorytet ulubionego aktora, artysty czy polityka wpływa na podejmowane przez nas decyzje zakupowe. Niestety często znani ludzie mają samochody, na które przeciętny człowiek nie może sobie pozwolić. Można jednak kupić auto, jakim jeździła znana osoba kilka, lub kilkanaście lat temu. Ostatecznie liczy się przecież wyczucie „dobrego smaku i stylu”.

fot. Piotr Szymański

Zarówno wśród gwiazd jaki i zwykłych zjadaczy chleba wykonywany zawód wiążę się z wyborem samochodu. Zacznijmy od pisarzy np. Witold Gombrowicz pod koniec lat 60' jeździł Peugeotem 204. Wcześniej podczas pobytu we Francji wraz z żoną Ritą korzystali z „brzydkiego kaczątka”, czyli Citroena 2CV. Natomiast Katarzyna Grochola, przyznaje w wielu wywiadach, że ma słabość do pojazdów terenowych. Na początku jeździła jednak zwykłym samochodem także z Francji – Renault 5. Później pozwoliła sobie na wymarzone auto z napędem 4x4 – Suzuki Vitarę, a następnie na Grand Vitarę. Z kolei Szczepan Twardoch, laureat Paszportu Polityki 2012, jeździł między innymi Alfą Romeo 156 Sportwagon. Jego ogłoszenie sprzedaży Alfy zrobiło furorę w internecie za sprawą humorystycznego opisu auta.

fot. Piotr Szymański

Zupełnie inne samochody wybierają piłkarze. To grupa, która lubi się wyróżniać. Nawet w okresie PRL-u Polscy zawodnicy upodobali sobie BMW 1800 i 2002. Takimi, autem jeździli Kazimierz Deyna, Robert Gadocha oraz Henryk Kasperczak, a można by dodać jeszcze kilku. Podczas zakupu nie kierowali się tylko gustem, ale i ekonomią. BMW sprzedało im samochody po preferencyjnych cenach. W okresie niedoboru zwykli uczestnicy dróg mogli o tych autach tylko pomarzyć. Obecnie, polscy piłkarze poruszają się bardziej luksusowymi autami. Robert Lewandowski jeździ Audi RS5, a Wojciech Szczęsny Porsche Cayenne, które by podkreślić jego indywidualizm, zostało zmodyfikowane przez tunera Lumma Design.

fot. P. Szymański

Droższe samochody, użytkują też chętnie gwiazdy szklanego ekranu. Często są zapraszane do promowania danej marki. Na przykład Marcin Dorociński został ambasadorem Mercedesa. Możemy go zobaczyć za kierownicą Mercedesa Klasy E. Znacznie skromniejszym, ale jednocześnie mającym klasę autem przemieszcza się Robert Janowski - Mazdą MX-5. Wcześniej prowadzącego program „Jaka to melodia” mogliśmy zobaczyć za kierownicą Subaru Forestera. Ciekawym autem mogła pochwalić się w przeszłości ekscentryczna tancerka i choreografka Krystyna Mazurkówna, która była nominowana do Wiktorów 2012 w kategorii „Osobowość telewizyjna”. Jej samochód też miał osobowość, był to żółty Opel GT produkowany w latach 1968-1973.

Audi

Opel fot. Szymański

Znane osoby wybierają nie tylko supersamochody. Można je spotkać też w zwykłych autach. Normalne pojazdy są w większości domeną osób, które nie afiszują się. Doskonałym przykładem są pisarze, choć nie zawsze. Gwiazdy wielokrotnie wybierają daną markę dlatego, że dostali specjalną ofertę na samochód „x” lub „y” lub zostali ambasadorami danego brandu. Samochód, którym jedzie „celebryta” staje się obiektem zainteresowania bez względu na jego cenę, rok produkcji i moc silnika.

Alfa Romeo fot. Piotr Szymański

Auto podobnie jak jego właściciel będzie omawiane publicznie. Pytanie tylko: czy to mu się podoba? Niestety na to pytanie nam nie odpowie, bo ryby, dzieci i samochody głosu nie mają;)

 

Autor tekstu: Piotr Szymański

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21