Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Assistance domowy – co obejmuje ta polisa?

Czas czytania: 1 min. 36 sek.

“Ciekawi mnie assistance domowy. Czym to ubezpieczenie jest i czy wiąże się ono z wysokimi kosztami dodatkowymi?”

Odpowiedzi udziela Marlena Piekut, ekspert ds. ubezpieczeń mieszkaniowych w LINK4 na portalu ubezpieczenie.com.pl.

 

Home Assistance – co obejmuje?

Domowe assistance to praktyczna polisa, która gwarantuje nam szybką pomoc w nieprzewidzianych sytuacjach. Przyda się, kiedy np. pęknie rura, zacznie przeciekać dach, czy trzeba zająć się dziećmi, gdy my z powodu nieszczęśliwego wypadku nie możemy tego zrobić. Zakres tego ubezpieczenia może się różnić w zależności od towarzystwa, w którym je kupujemy.

Najpopularniejszym elementem tej polisy jest pomoc „od ręki” fachowców od domowych awarii, np. elektryków, hydraulików, ślusarzy, dekarzy. Przysłana ekipa w ramach polisy naprawi nam uszkodzoną instalację, sprzęt RTV i AGD, wymieni wybite okno lub wyłamane drzwi. Za dojazd i robociznę fachowców sami nic nie płacimy – koszty napraw pokrywane są z naszej polisy asssiatnce domowego. Wystarczy, że zadzwonimy pod wskazany w polisie numer i zamówimy daną usługę.

Musimy jednak pamiętać, że pomoc taka może zostać udzielona jedynie wówczas, gdy usterka została wywołana przez zdarzenie losowe opisane w umowie, którą zawarliśmy z ubezpieczycielem. Zakres assisatnce domowego dawno wykroczył poza wezwanie tylko fachowców do pomocy.

Coraz częściej w ramach tej polisy możemy umówić wizytę lekarską i dowóz leków.
Mamy zagwarantowaną opiekę lub zwrot kosztów za opiekę nad dziećmi, osobami niesamodzielnymi oraz nad zwierzętami, czy też ochronę mienia, gdy w wyniku włamania zostaną wyważone drzwi lub uszkodzone okna.

Zostaw numer - oddzwonimy
i wyliczymy dla Ciebie atrakcyjną cenę!

Assistance domowy – co obejmuje ta polisa?

Kolejnymi usługami w ramach assistance domowego jest m.in. częściowe pokrycie kosztów pomocy medycznej, przewóz ocalonych rzeczy po szkodzie mieszkaniowej czy transport i pokrycie kosztów zakwaterowanie domowników w hotelu, gdy w wyniku szkody dom nie nadaje się do mieszkania.

Prawie wszyscy ubezpieczyciele w ramach assisatnce domowego służą swoim Klientom także pomocą informacyjną. Dzięki temu podczas niefortunnych sytuacji nie trzeba gorączkowo szukać numeru telefonu do najbliższego hotelu czy adresu najbliższego dyżurującego szpitala. Przez telefon można też skorzystać z konsultacji lekarskiej, czy informacji o lekach. Usług więc w ramach assistance domowego możemy otrzymać sporo.

Pojawia się pytanie – za ile. Cena zależy od wybranego wariantu oraz od wybranego towarzystwa i zaczyna się od kilkunastu złotych rocznie. Warto jednak zauważyć, że niektóre towarzystwa gwarantują nam assistance domowe w ramach naszego ubezpieczenia mieszkaniowego bez konieczności opłaty dodatkowej składki.

Poznaj szczegóły ubezpieczenia mieszkania w LINK4 >

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń i oblicz składkę polisymieszkaniowej dla Ciebie >

Ubezpiecz dom lub
mieszkanie