Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Bezpieczne lato na rowerze

Czas czytania: 1 min. 16 sek.

Bezpieczne lato na rowerze – EAP, 13 lipca 2016

Europ Assistance Polska (EAP) radzi rowerzystom, aby myśleli o swoim bezpieczeństwie i rozważyli sięgnięcie po odpowiedni pakiet assistance chroniący zarówno zdrowie, jak i sprzęt w razie nagłej awarii lub wypadku. Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Rowerowego Europ Assistance Polska, amatorzy dwóch kółek w sezonie jeżdżą na rowerze kilka razy w tygodniu (56%), 19% cyklistów korzysta wtedy z roweru codziennie. Najczęściej rower jest dla nich formą spędzenia wolnego czasu (87%), z kolei 28% rowerzystów korzysta z niego w celu zrobienia zakupów, a 26% dojeżdża nim do pracy.

Obecne podwyżki OC to dopiero początek – Ubea.pl, 11 lipca 2016

Przez ostatnie 3 miesiące koszt OC w największych polskich miastach wzrósł średnio o 12% – wynika z szacunków Ubea.pl. Zdaniem ekspertów dane płynące z rynku wskazują, że to jednak dopiero początek podwyżek składek za ubezpieczenia komunikacyjne. Według Ubea.pl, czynnikami, których skutkiem jest wzrost stawek w OC, są wprowadzenie podatku bankowego, rosnące kwoty świadczeń z OC sprawcy za szkody osobowe oraz sięgająca w ub.r. niemal 1,2 mld zł strata w segmencie ubezpieczeń komunikacyjnych.

PZU obserwuje Raiffeisena i Pekao, Dziennik Gazeta Prawna, 13 lipca 2016

W rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” Michał Krupiński, prezes PZU SA zadeklarował, że ubezpieczyciel wraz z zarządzanym przez niego Alior Bankiem będą „selektywnie” przyglądać się możliwościom przejęć banków działających na polskim rynku. Szef zakładu przyznał, że Grupa PZU rozważy możliwość przejęcia RaiffeisenPolbanku, jak i Pekao SA.

Burze coraz groźniejsze – PIU, 14 lipca 2016

Tylko w 2015 r. poszkodowanym w wyniku ognia i innych żywiołów ubezpieczyciele wypłacili 1,35 mld zł. Ubezpieczenie domu lub mieszkania rzadko kosztuje więcej niż kilkaset złotych rocznie i za tę kwotę można bez kłopotu chronić dorobek całego życia. – Trzeba zwracać przy tym uwagę na zakres ochrony ubezpieczeniowej oraz na sumę ubezpieczenia, czyli limit, do którego za straty odpowiada ubezpieczyciel. Warto, by suma ta była adekwatna do wartości naszego majątku – mówi Marcin Tarczyński, analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21