Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem? Pomyśl o ubezpieczeniu mieszkania.

Czas czytania: 1 min. 38 sek.

Zbliża się okres wakacyjny poprzedzony długimi weekendami – majowym i na Święto Bożego Ciała. Właśnie w tym czasie najczęściej wyjeżdżamy na wczasy i krótkie wycieczki w celach rekreacyjno-wypoczynkowych. Jest to okres wzmożonej liczby wyjazdów na urlop. Dlatego przed wyjazdem należy odpowiednio zabezpieczyć dom lub mieszkanie. Jednym z najlepszych sposobów ochrony własnego dobytku jest wykupienie odpowiedniej polisy mieszkaniowej.

Wszystkie środki ostrożności

Pozostawienie pustego domu czy mieszkania bez opieki to zawsze ryzyko. Nawet, gdy wychodzimy na chwilę czy  jedziemy do pracy. Ryzyko to jednak rośnie znacząco, gdy w mieszkaniu nie będzie nas kilka lub kilkanaście dni.  Tymczasem podczas urlopu spokój jest najważniejszy, żeby można było naprawdę oderwać się od codzienności. Dlatego zawczasu należy pomyśleć, w jaki sposób zabezpieczyć nasze mieszkanie zanim wybierzemy się na zasłużony wypoczynek.

Każde puste lokum może bowiem stanowić nie lada gratkę dla złodzieja. Przed wyjazdem niezbędne jest więc  odpowiednie zabezpieczenie domu czy mieszkania. Na pewno trzeba dobrze sprawdzić, czy wszystkie drzwi i okna są odpowiednio zamknięte. Na rynku istnieje też szeroka gama innych dodatkowych zabezpieczeń takich jak systemy alarmowe czy rolety antywłamaniowe. Można też rozważyć zakup, coraz bardziej popularnych, systemów symulujących obecność domowników. Może to w skuteczny sposób odstraszyć potencjalnego złodzieja, który – jak  wiadomo – woli unikać kontaktu z właścicielem.

Ponadto zawsze istnieje niebezpieczeństwo, że podczas naszej nieobecności dojdzie do nagłej awarii np. rury w naszym domu lub zaleje nas sąsiad z góry, nie wspominając o pożarze. Konsekwencje takich zdarzeń mogą być nieodwracalne. Warto więc przed wyjazdem pomyśleć o odcięciu dopływu wody do mieszkania oraz powyłączać z gniazdka wszystkie urządzenia elektryczne.

Konieczne ubezpieczenie mieszkania

Niezależnie od wykonania wszystkich czynności zabezpieczających nasz dobytek podczas urlopu na pewno będziemy spokojniejsi, gdy kupimy ubezpieczenie mieszkania. Wiadomo, polisa nie uchroni nas przed wizytą złodzieja czy zalaniem przez sąsiada. Pomoże jednak zminimalizować negatywne skutki takich nieoczekiwanych sytuacji. Ubezpieczyciel wypłaci bowiem odszkodowanie pokrywające wartość poniesionych strat.

Ubezpieczenie może zawierać ochronę domu lub mieszkania w zakresie pożaru, zalania czy dewastacji oraz kradzieży. Wszystkie te zdarzenia mogą mieć miejsce podczas naszej nieobecności i bez naszego udziału, podczas gdy niczego nieświadomi beztrosko będziemy odpoczywać wędrując po górskich szlakach lub kąpiąc się i opalając nad morzem.

Na co należy zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy ubezpieczenia mieszkania? Najważniejsze jest wyznaczenie sumy  ubezpieczenia mieszkania na odpowiednim poziomie. Ma to szczególne znaczenie w przypadku ubezpieczenia ruchomości  domowych, czyli wszystkich przedmiotów, jakie posiadamy w swoim mieszkaniu. Jest to o tyle istotne, że na tej  podstawie – w przypadku szkody – ubezpieczyciel będzie określał wysokość należnego odszkodowania.

Przeczytaj o ubezpieczeniu mieszkania w Link4.
Sprawdź ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania w Link4 >

 

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21