Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Komentarze internautów: Ubezpieczanie nieruchomości – na co zwrócić uwagę?

Czas czytania: 1 min. 2 sek.

Na forum planowo.pl internauci napisali:

“Witam
Kupiłam niedawno mieszkanie i muszę je teraz ubezpieczyć
Które ubezpieczenie wybrać?”

http://www.planowo.pl/pokaz/7518/Ubezpieczenie_mieszkania

Witam,
Nim zaczniesz wybierać firmę, zastanów się czego potrzebujesz. Zacznij od tego, co chcesz ubezpieczyć. Masz tutaj do wyboru trzy elementy:
mury, czyli tzw. nieruchomość jako taką
elementy stałe, czyli np. tynki, kafelki, podłogi, stałe zabudowy
elementy ruchome, np. AGD, RTV, meble, ubrania, zastawy stołowe itd.


Możesz ubezpieczyć wszystkie te elementy albo tylko wybrane (bo np. jeśli wziąłeś kredyt to mury możesz mieć już ubezpieczone w ramach cesji). Po drugie, zastanów się jakich zdarzeń się obawiasz. W standardowych umowach powyższe elementy chronione są od tzw. zdarzeń losowych oraz kradzieży i dewastacji. Dodatkowo zakres swojej polisy możesz rozszerzyć o skutki swoich działań lub domowników, czyli o tzw. OC mieszkaniowe. Drugą ciekawą opcją jest assistance domowy. Zapewnia on pomoc fachowców np. gdy pęknie ci rura lub trzeba naprawić jakiś sprzęt. Może także gwarantować pomoc przy transporcie, przy opiece nad domownikami – zakres tego ubezpieczenia może być bardzo szeroki, więc warto się mu dokładnie przyjrzeć. Tym bardziej, że koszt takiej polisy jest niewielki, albo jest ona wliczona w cenę polisy podstawowej.
Na co powinieneś jeszcze zwrócić uwagę? Na pewno na to, jakie konkretnie zdarzenia losowe wchodzą w skład danej polisy i jakie są definicje poszczególnych zdarzeń. Bo mogą tutaj pojawić się spore różnice między towarzystwami. Zerknij też w OWU na sekcję wyłączeń, czyli przypadków, gdy dane ubezpieczenie nie zadziała. I ostatnia rada, warto przyjrzeć się tym ubezpieczeniom, które możesz elastycznie dopasowywać. Czyli możesz wybierać i elementy, które chcesz, chronić i sumy ubezpieczeniowe. Sprawdź ubezpieczenie domu i mieszkania w LINK4 >

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21 sob.: 9-17