Komentarze internautów: Wycena ubezpieczanego auta – czy to obowiązek?

Na forum motofinanse.pl internauci napisali:

“Witam, mam pytanie odnośnie zakupu polisy AC (niektórym pewnie wyda się ono głupie ale proszę o wyrozumiałość – pierwszy raz mam zamiar tę polisę zakupić). Czy po zakupie wymagane są oględziny auta przez rzeczoznawcę czy teraz się tego nie praktykuje…… jak to wygląda w praktyce. W razie szkody ile mam dni na jej zgłoszenie? Dziękuję za odpowiedź  ”

Źródło: http://forum.motofinanse.pl/viewtopic.php?f=2&t=1238&p=2201

Witam,
Temat oględzin zależy od procedur towarzystwa ubezpieczeniowego. Są różne praktyki w tym zakresie. Czasem wymagane są oględziny, czasem wystarczy deklaracja z naszej strony o stanie auta. Z tymże w tym drugim przypadku ubezpieczyciel zazwyczaj zastrzega sobie prawo do ewentualnej weryfikacji stanu auta w trakcie trwania ubezpieczenia. A na pewno prawdziwość naszych deklaracji sprawdzi przy szkodzie.

Co do drugiego pytania – zasada jest jedna. Najlepiej zgłosić szkodę jak najszybciej po jej zauważeniu, by nie doszło do pogorszenia się stanu auta w tzw. międzyczasie. W OWU wybranego ubezpieczenia AC (w sekcji o zgłoszeniu szkody) znajdziesz szczegółowe info, ile masz na to dni.
Jeśli miałbyś dodatkowe pytania, napisz do mnie używając zakładki „Kontakt” na oficjalnym blogu LINK4.

Redakcja

Komentarze

Powiązane wpisy archiwum