Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Krajobraz po bitwie

Czas czytania: 1 min. 21 sek.

Najlepszym barometrem kondycji branży jest fakt, że musi dokładać do sprzedaży polis OC. Strata całego rynku na tym kluczowym dla niego produkcie sięgnęła blisko 0,5 mld zł i była prawie dwa razy większa od tej z 2013 r.

Krajobraz po bitwie – Puls Biznesu, 23.03.2015

Najlepszym barometrem kondycji branży jest fakt, że musi dokładać do sprzedaży polis OC. Pod tym względem ubiegły rok był bardzo zły. Strata całego rynku na tym kluczowym dla niego produkcie sięgnęła blisko 0,5 mld zł i była prawie dwa razy większa od tej z 2013 r. To najgorszy wynik od upiornego dla ubezpieczycieli 2010 r., w którym kosztowna wojna cenowa w komunikacji oraz dwie powodzie zmusiły branżę do ostrego zaciśnięcia pasa.

Jest praca w ubezpieczeniach – pracuj.pl, marzec 2015

W lutym na Pracuj.pl opublikowano 32 256 oferty pracy, co oznacza 6,5% wzrost rok do roku. Największe zapotrzebowanie na specjalistów zgłosiły branże handel i sprzedaż oraz bankowość/finanse/ubezpieczenia. Ożywienie na rynku pracy widać również po stronie kandydatów. W lutym br. na Pracuj.pl zarejestrowało się ponad 81 000 nowych użytkowników, o 23% więcej niż w tym samym okresie 2014 roku.

Niejednolita BLS – Rzeczpospolita, 24.03.2015

Rzeczpospolita porównuje zakres BLS dostępnej na polskim rynku ubezpieczeniowym: Allianz - tylko dla posiadaczy AC (30 dni), Compensa za dodatkową opłatą 10 zt jako dodatek do OC (30 dni), HDI za darmo w ramach produktu OC (15 dni), InterRisk pakiet dołączany do OC za dodatkową opłatą (15 dni), PZU za darmo do OC jako usługa Auto Ochrona (30 dni), Warta za darmo do OC Szybka Wypłata (30 dni).

Coworking, czyli biurka do wynajęcia – Gazeta.pl, 25.03.2015

Agenci ubezpieczeniowi czasami spotykają się z klientami w McDonaldach. „To słabi klienci. Mało zamawiają, przeważnie kawę, i długo nie wychodzą” - opowiada menedżerka jednej z warszawskich restauracji. Czy jest coś złego w tym, że agent ubezpieczeniowy spotka się z klientem w restauracji? Oczywiście nie. Ale czy nie wyglądałby poważniej i profesjonalniej, gdyby zaprosił go do eleganckiego biura? Odpowiedzią na potrzeby przedstawicieli wolnych zawodów są biura coworkingowe. To miejsca, w których można wynająć tylko biurko. I jest to zdecydowanie tańsze niż nawet niewielki pokój w biurowcu.

 

 

 

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21