Ubezpieczenie OC
227zł PLN

Ubezpieczenie oc samochodu

  • Assistance Opony dla Twojego auta.
  • 7% zniżki jeśli kupisz polisę przez internet.
  • Bezpośrednia Likwidacja Szkód (BLS)

Sprawdź: Kalkulator OC i ACPosiadasz auto? Zgodnie z prawem musisz wykupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC). Wybierz ubezpieczenie OC w pakiecie, gwarantującym Ci, oprócz standardowej ochrony szybką pomoc na miejscu zdarzenia. Zyskasz pewność, że nie zostaniesz ze swoim problemem na środku drogi, ponieważ w ramach każdego pakietu OC oferujemy unikalny Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony.

 

Program Pomocy obejmuje:

  • pomoc drogowa średnio w 30 minut od zgłoszenia
  • usprawnienie pojazdu na miejscu wypadku lub holowanie do 100 km
  • samochód zastępczy na 3 dni w razie wypadku lub kradzieży
  • pomoc informacyjną 24h/dobę
  • wymianę uszkodzonego koła na miejscu, jeśli w aucie znajduje się koło zapasowe, lub holowanie do najbliższego warsztatu i naprawę opony, jeśli wymiana koła na miejscu jest niemożliwa
  • uruchomienie silnika pojazdu na miejscu zdarzenia w razie rozładowania akumulatora.

 

 

Zyskaj dodatkową ochronę w cenie standardowego ubezpieczenia. Kup pakiet OC online na LINK4.pl.
Wylicz cenę swojej składki w 60 sekund. Zadzwoń lub skorzystaj z kalkulatora OC i AC.

Zobacz również:

Jak sprawdzić, czy auto ma OC?

Aby sprawdzić, czy zakupione auto, zarejestrowane w Polsce, posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC, możesz skorzystać ze strony Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (www.ufg.pl). Tam w bazie OC i AC zweryfikujesz informację o aktualnym ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej – aby to zrobić, wystarczy wpisać w odpowiednie pola numer VIN lub numer rejestracyjny pojazdu.

Czy po kupnie samochodu trzeba przepisać OC?

Można, lecz nie trzeba. Sprzedawca samochodu musi przekazać kupującemu dotychczasową polisę OC. Do 14. dni musi również zgłosić ten fakt ubezpieczycielowi. Nowy właściciel może kontynuować ubezpieczenie pojazdu aż do momentu wygaśnięcia umowy. Korzystając z ubezpieczenia OC samochodu zbywcy, warto jednak pamiętać, że taka polisa nie przedłuża się automatycznie na kolejny rok i należy dopilnować, aby w odpowiednim momencie zawrzeć nową polisę na nazwisko obecnego właściciela.

Od czego zależy wysokość OC?

Każde ubezpieczenie OC wyliczane jest indywidualnie, ponieważ na jego wysokość składa się kilka czynników. Po pierwsze, polisa jest zależna od samochodu, m.in. marki, modelu, roku produkcji, pojemności silnika, czy przebiegu. Po drugie od właściciela, czyli Ciebie, Twojego wieku i doświadczenia za kierownicą. Kolejny ważny czynnik, który ma wpływ na cenę, to przeznaczenie samochodu (informacja o tym, czy będzie wykorzystywany celów prywatnych, czy innych, jak np. przewóz osób). Aby dokładnie określić wysokość OC, warto skorzystać z kalkulatora LINK4, który wyliczy koszt składki ubezpieczenia.

Czy po sprzedaży samochodu trzeba wypowiedzieć OC?

Wraz ze sprzedażą pojazdu sprzedający przekazuje ubezpieczenie OC samochodu nowemu właścicielowi. Nie musi wypowiadać towarzystwu ubezpieczeniowemu polisy. Musi jednak w ciągu 14 dni od daty zbycia pojazdu poinformować ubezpieczalnię o zmianie. Umowę na OC może wypowiedzieć natomiast nowy właściciel samochodu. Co oczywiste, aby móc korzystać z auta, musi wtedy zakupić nową polisę.

Ile kosztuje OC dla młodego kierowcy?

Ubezpieczenie OC młodego kierowcy kosztuje zwykle nieco więcej od ubezpieczenia, który kupuje doświadczony uczestnik ruchu drogowego. Każde ubezpieczenie OC obliczane jest jednak indywidualnie, dlatego, aby obliczyć wysokość składki, najlepiej skorzystać z odpowiedniego kalkulatora w LINK4 lub skontaktować się z Doradcą. Ubezpieczenie OC w LINK4.