Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Kupujesz samochód – nie daj się oskubać

Czas czytania: 1 min. 19 sek.

Statystycznie rzecz biorąc - bo oczywiście zdarzają się wyjątki - polski handlarz używanymi samochodami to mniejszy lub większy krętacz. Jeśli nie wmówi ci, że samochód po wypadku jest bez skazy, to przynajmniej wciśnie ci lewą fakturę.

Kupujesz samochód – nie daj się oskubać, Auto Świat, 1 lipca 2015

Statystycznie rzecz biorąc - bo oczywiście zdarzają się wyjątki - polski handlarz używanymi samochodami to mniejszy lub większy krętacz. Jeśli nie wmówi ci, że samochód po wypadku jest bez skazy, to przynajmniej wciśnie ci lewą fakturę. To prawda - idealnych używanych samochodów nie ma, zawsze znajdzie się coś do poprawki. Niemniej są auta warte uwagi - i takich należy szukać, a zdarzają się w każdym wieku i niemal niezależnie od modelu.

Telematyka puka do drzwi – Gazeta Wyborcza, 3 lipca 2015

Sprytny gadżet w naszym aucie powiadomi ubezpieczyciela, czy przekraczamy dozwoloną prędkość lub gwałtownie hamujemy. Jeżdżący bezpiecznie zapłacą mniej za polisę. Link4 jako pierwsza firma w Polsce będzie analizować styl jazdy kierowców, którzy wykupili polisę w tym towarzystwie. Od października będzie montować w samochodach „czarne skrzynki". To rewolucja dla polskich kierowców, dlatego na razie będzie to dotyczyć tylko pojazdów należących do firm (flot samochodowych) i tylko wtedy, gdy przedsiębiorca zgodzi się na takie rozwiązanie.

Kierowca bez prawa jazdy a ubezpieczenie – Echo Dnia Radom, 30 czerwca 2015

W sytuacji, gdy kierowca, który na skutek przekroczenia prędkości stracił prawo jazdy na trzy miesiące, będzie nadal jeździł samochodem, może doczekać się kolejnej sankcji w postaci przedłożenia zakazu prowadzenia pojazdu do pól roku. Gorsze konsekwencje będą wtedy, gdy nie mając prawa jazdy spowodujemy wypadek. Nasza polisa OC będzie w tym przypadku dla nas nieużyteczna. Wprawdzie ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanemu odszkodowanie, ale później je od nas wyegzekwuje.

Cena ubezpieczenia komunikacyjnego – Flota, lipiec 2015

Najatrakcyjniejsze stawki cen polis komunikacyjnych dla klientów indywidualnych maję w swojej ofercie Link4 i AXA Direct - wynika z raportu Polskiej Izby Motoryzacji. Analizie poddano samochody używane oraz kierowców o różnych profilach ryzyka, w różnym wieku oraz z różną historią szkodowości, która jest jednym z głównych czynników wpływających na ostateczną cenę ubezpieczenia.

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21