Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Małe auto miejskie do 10 tys. złotych. Wybieramy bestseller!

Czas czytania: 4 min. 12 sek.

Mały samochód do miasta to bardzo wygodne rozwiązanie. Obecnie wielu kierowców decyduje się na zakup takiego samochodu. Na rynku bez problemu znajdziesz małe miejskie auto do 10 tys. zł. Z tego artykułu dowiesz się, jaki model wybrać oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie. 

Spis treści:
1. Dlaczego używane małe miejskie auto to doskonały wybór?
2. Najlepsze małe auto miejskie do 10 tys. zł
3. Na co musisz uważać, kupując miejski samochód do 10 tys. zł?
4. Małe auto miejskie do 10 tys. zł – podsumowanie

Polski rynek samochodów używanych jest nasycony modelami małych miejskich aut w rozsądnej cenie. Jednak zanim znajdziesz swoje wymarzone auto, będziesz musiał przedrzeć się przez masę ogłoszeń, obejrzeć mnóstwo zaniedbanych samochodów lub takich nienadających się do użytkowania. Nie martw się! Wykaż się cierpliwością, a w końcu znajdziesz swoje wymarzone auto. A my Ci w tym pomożemy. 

Dlaczego używane małe miejskie auto to doskonały wybór?

Dysponując budżetem do 10 tys. złotych, trzeba do zakupu auta podejść na zimno. W tej cenie nie kupisz supersamochodu ani wygodnej limuzyny w doskonałym stanie. Dlatego warto zwrócić uwagę na miejskie samochody. W większości przypadków miały one jednego lub dwóch właścicieli, pochodzą z polskiego salonu i były regularnie serwisowane. Także przebiegi w takich samochodach nie powinny być zbyt wysokie. Do tego często wyposażone są one w ekonomiczne i wytrzymałe silniki o małej pojemności i spalaniu. 

Tego rodzaju pojazdy mają wiele zalet, z których istnienia nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę. Nie bez powodu przecież jest to silnie rozwijający się segment rynku samochodowego. Każdy koncert ma w swojej ofercie przynajmniej jeden model takiego auta. Także kierowcy cenią sobie te samochody ze względu na wiele cech, których próżno szukać w większych autach.  

Po pierwsze docenia się ich rozmiary, dzięki którym doskonale sprawdzają się w mieście. Nie straszne są im wąskie uliczki i ciasne parkingi. Także manewrowanie na zatłoczonych ulicach jest znacznie łatwiejsze w samochodzie o małych rozmiarach niż wielkiej limuzynie czy olbrzymim Suvie. Parkowanie nimi jest możliwe nawet tam, gdzie większe samochody nie mają na to szans.

Drugą zaletą niewielkich samochodów jest ich oszczędność. Wyposażone są one w małe silniki i generują niskie spalanie. Oczywiście zalet jest dużo więcej. Na ich korzyść przemawiają także niskie ceny części zamiennych, ewentualnych napraw czy też dodatkowego wyposażenia. Jeżeli kupisz samochód miejski do 10 tys., nie musisz martwić się o wysokie koszty napraw związane z jego eksploatacją. Kto dobrze poszuka, może znaleźć model w dobrym stanie technicznym z bogatym wyposażeniem i udokumentowaną historią. 

Warto wspomnieć także o niższych cenach ubezpieczenia, czy też możliwości wyjazdu takim autem na wakacje. Oczywiście to ostatnie rozwiązanie dotyczy raczej par bez dzieci albo rodzin, które nie zabierają ze sobą zbyt wiele bagażu. 

Przeczytaj także: Samochód do 10 tysięcy złotych. Trójka najpopularniejszych modeli

male-auto-miejskie-do-10-tys

Najlepsze małe auto miejskie do 10 tys. zł 

Gdy zamierzasz kupić auto do miasta do 10 tys. zł, nie ma co eksperymentować. Najlepiej jest skupić się na znanych i sprawdzonych markach oraz modelach, które cieszą się dużą popularnością wśród kierowców. Poniżej znajdziesz krótkie opisy trzech, naszym zdaniem najlepszych aut w tej kategorii.

Skoda Fabia I (1999-2008)

To ciekawa propozycja, ale przed dokonaniem zakupu należy wykazać się ostrożnością. Wiele takich samochodów jeździło we flotach różnych firm i może mieć za sobą nie tylko przygody, ale także bardzo wiele tysięcy kilometrów. Mimo że powoli spada zainteresowanie tym już wiekowym modelem, jest on nadal popularny. Zwłaszcza egzemplarze wyposażone w silnik benzynowy w wersji 1.4 16V.

Pod względem wyposażenia najlepiej prezentują się modele po liftingu, czyli z roczników powyżej 2004 roku. Znajdziesz w nich klimatyzację, ABS, wspomaganie kierownicy oraz inne praktyczne udogodnienia. Dużą zaletą tego modelu jest ogromna ilość części zamiennych na rynku oraz ich niska cena. Także ewentualne naprawy nie będą drogie, gdyż samochód ma raczej prostą konstrukcję. 

Fiat Grande Punto (2005-2018)

Pod tą nazwą ukrywa się po prostu trzecia generacja małego auta włoskiego koncernu. Model ten jest praktyczny, ma obszerne wnętrze, a do tego oferowany był z gamą udanych i oszczędnych silników benzynowych. Wiele z nich doskonale współpracuje z instalacjami LPG. Pomimo małych jednostek napędowych auto potrafi być zrywne i szybkie a spalanie jest na zadowalającym poziomie.

Ze względu na prostą konstrukcję oraz dużą dostępność części zamiennych auto to jest tanie i nietrudne w naprawie. Mechanicy w warsztatach znają wszystkie wady i zalety Grande Punto i potrafią szybko zdiagnozować oraz naprawić ewentualne usterki. Szukaj egzemplarzy bezwypadkowych, ze sprawdzoną historią, a na pewno taki samochód posłuży Ci jeszcze przez kilka dobrych lat. 

male-auto-miejskie-do-10-tys

Renault Clio III (2005-2014)

W założonym przez nasz budżecie możesz kupić auto z początkowych lat produkcji. Jednak pomimo swojego wieku ten model powinien zapewnić tanią i wygodną jazdę. Oczywiście, jeżeli jest w dobrym stanie technicznym. Godne polecenie są egzemplarze z silnikiem 1.4 16V lub doładowanym 1.2 TCe. Prawie każda montowana w tych pojazdach jednostka napędowa doskonale radzi sobie ze zmianą paliwa na LPG.

Spośród dostępnych na rynku modeli z łatwością znajdziesz te, które mogą się pochwalić bardzo dobrym wyposażeniem, małym przebiegiem oraz udokumentowaną historią. Jako że francuskie auta są dobrze znane mechanikom, nie będziesz miał też problemu z przeprowadzeniem żadnych napraw. 

Na co musisz uważać, kupując miejski samochód do 10 tys. zł? 

Zastanawiasz się, jak wybrać samochód do miasta do 10 tys. zł, by nie stał się on skarbonką bez dna? Skup się na dwóch elementach: stanie technicznym oraz historii auta. Jeżeli masz taką możliwość na podstawie numeru VIN, sprawdź w sieci przebieg pojazdu i porównaj go z tym, co znajduje się na liczniku. Nigdy nie ma się pewności, ale najlepiej jest kupować auto z polskiego salonu, od pierwszego lub drugiego właściciela. Egzemplarze sprowadzone zza granicy mogą mieć mglistą, a często sfałszowaną historię.

Przed zakupem auta powinieneś także sprawdzić jego stan techniczny. Zwróć uwagę na silnik, wnętrze oraz karoserię. Auto nie musi być idealne, jednak unikaj samochodów z wyciekami, wytartymi fotelami czy też z ogniskami rdzy na karoserii. To niepokojące oznaki i mogą wskazywać na przeprowadzone naprawy lakiernicze czy też poważne uszkodzenia, o których sprzedający nie wie lub nie chce Cię poinformować. 

Zobacz także: Niedrogie auto na dojazdy do pracy. 5 propozycji

male-auto-miejskie-do-10-tys

Małe auto miejskie do 10 tys. zł – podsumowanie 

Jak sam widzisz, wybór auta miejskiego do 10 tys. zł może być trudny, ale nie jest niemożliwy. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu artykułowi wiesz już, na co zwrócić uwagę oraz jakie modele są godne uwagi.

A kiedy będziesz już właścicielem wymarzonego auta, zapraszamy Cię na stronę LINK4. Znajdziesz tam bogatą ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych, nie tylko tych obowiązkowych, ale także tych, dzięki którym dodatkowo zabezpieczysz swoje auto. Oferujemy atrakcyjne stawki, ciekawe rozwiązania oraz szybką likwidację szkód. 

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21