Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

O dronach w likwidacji szkód

Czas czytania: 1 min. 56 sek.

O dronach w likwidacji szkód – GU, 11 października 2016

Rok 2015 był przełomowy dla bezzałogowych statków latających (zwanych potocznie dronami) w branży ubezpieczeniowej. Najwięksi gracze rynkowi dostrzegli potencjał i ruszyli z projektami badawczo-rozwojowymi. 70% ubezpieczycieli z listy Fortune 500 zaczęło używać dronów. Niewiadomą nie jest już to czy, ale kiedy wspomniana technologia zmieni branżę ubezpieczeniową w zakresie likwidacji szkód.

Dziki Zachód polskiego OC – GU, 11 października 2016

Według szacunków UFG, blisko 110 tys. samochodów (czyli ok. 0,5%) w Polsce może nie mieć obowiązkowego OC. Najwięcej takich aut znajduje się na zachodzie kraju. Dane udostępnione przez UFG są szczególnie interesujące ze względu na rozmieszczenie nieubezpieczonych samochodów na polskiej mapie. Zachodnie regiony kraju są statystycznie zamożniejsze niż wschód, a więc czysto teoretycznie tamtejsi kierowcy powinni rzadziej unikać opłacania obowiązkowych składek, jednak rzeczywistość ubezpieczeniowa prezentuje się wręcz odwrotnie.

W góry tylko z odpowiednią polisą – GU, 13 października 2016

Co roku w sezonie jesienno-zimowym GOPR interweniuje ponad 5 tysięcy razy. Wybierając się w góry, zawsze należy odpowiednio się przygotować, nie tylko kondycyjnie, ale również dbając o właściwy sprzęt, odzież, zapoznając się z warunkami i prognozami pogodowymi, a także wykupując odpowiednią polisę turystyczną.

Wpływ terroryzmu na rynek turystyczny – GU, 13 października 2016

Wg badań 86% osób zadeklarowało zaniepokojenie atakami terrorystycznymi, jakie mogą pojawić się podczas ich wyjazdu wakacyjnego. Zdaniem Mondial Assistance, 367 tysięcy mniej wakacyjnych wyjazdów zagranicznych wśród Polaków to również efekt obawy przed zamachami i falą uchodźców.

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21