Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Ubezpieczenie dla rowerzysty

Czas czytania: 1 min. 11 sek.

Wiosna oraz długie weekendy sprzyjają wycieczkom, a rowery stały się coraz częściej wybieranym środkiem lokomocji. Systemy rowerów miejskich wprowadzają kolejne miasta. Niestety rowerzyści bywają też ofiarami lub sprawcami wypadków drogowych.

 

Według policyjnych statystyk, w 2015 r. rowerzyści spowodowali 1 644 wypadków, w których zostało rannych  1 574 osoby, a 133 zmarły.

W tym roku maj jest wyjątkowy pod względem urlopowym. Przypadają w nim dwa tzw. długie weekendy.
Pierwsza majówka już za nami. Niestety oprócz przyjemnych chwil, przyniosła ona również żniwo w postaci
wypadków drogowych. Pod koniec miesiąca czeka nas kolejny długi weekend. W jaki sposób rowerzysta może
zabezpieczyć się finansowo przed kolizjami na drodze?

Od końca lutego każdy klient, który kupuje rower w Tesco otrzymuje do niego bezpłatne roczne ubezpieczenie od kradzieży w LINK4. Klienci będą mogli także skorzystać z dodatkowych ubezpieczeń LINK4 – OC Rowerzysty i NNW Rowerzysty. To kontynuacja zeszłorocznej wspólnej akcji LINK4 i Tesco, w której zostało ubezpieczonych blisko 70 000 rowerów. W tym roku chcemy zaproponować klientom dodatkowy bonus. Każdy, kto zarejestruje rower w programie ubezpieczeniowym LINK4, otrzyma od nas bezpłatne półroczne ubezpieczenie assistance domowe, które zapewnia pomoc fachowców w trudnych sytuacjach, jakie mogą wydarzyć się w domu, np.: po pożarze, włamaniu, czy zalaniu. – powiedział Mikołaj Kozieł, kierownik ds. sprzedaży B2B w LINK4.

OC rowerzysty dostępne w ramach poszerzonego pakietu LINK4 chroni właściciela roweru w przypadku wyrządzenia szkód osobom trzecim podczas użytkowania roweru, natomiast NNW gwarantuje wypłatę odszkodowania w razie wypadku na rowerze. Akcja będzie wspierana działaniami promocyjnymi m.in. w sklepach oraz na stronie www.tesco.pl i potrwa  przez cały sezon sprzedaży rowerów w Tesco, czyli do końca października.

Dodatkowo rowerzyści mogą skorzystać z assistance, które obejmuje m.in. przewóz i naprawę uszkodzonego
roweru, transport medyczny czy wizytę lekarza i pielęgniarki. W ramach tej usługi rowerzysta liczyć może
również na wizytę u psychologa, czy też pokrycie kosztów implantologii i protetyki.

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21