Ubezpieczenie samochodu elektrycznego
Na ulicach widać coraz więcej samochodów elektrycznych, które powoli zastępują tradycyjne rozwiązania. Jak jednak wygląda ubezpieczenie samochodu elektrycznego? Czy różni się czymś od innych polis i ile kosztuje ubezpieczenie samochodu elektrycznego? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym tekście.
Spis treści:
1. Ubezpieczenie samochodu elektrycznego – rodzaje
2. Jakie dodatkowe ubezpieczenie samochodu wybrać?
3. Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu elektrycznego?
4. Ubezpieczenie samochodu elektrycznego. Kilka słów na koniec
Ubezpieczenie samochodu elektrycznego – rodzaje
W kwestii rodzajów ubezpieczeń dla pojazdów elektrycznych nie ma żadnych zmian, wobec tego, do czego możesz być przyzwyczajony, jeśli chodzi o samochody benzynowe. Do wyboru masz więc:
OC – polisa obowiązkowa, której zakres ochrony jest ściśle kontrolowany przez przepisy. Oznacza to więc, że ubezpieczyciele nie mogą dowolnie manipulować zakresem OC. Ubezpieczenie jest skierowane do posiadaczy pojazdów mechanicznych i pozwala na uchronienie się od konsekwencji finansowych zdarzeń na drodze, które spowodują kierowcy ubezpieczonego pojazdu. Oznacza to, że kierowca, z którego winy doszło do wypadku, nie musi z własnych środków pokrywać odszkodowań wypłacanych poszkodowanym osobom trzecim;
AC – druga co do popularności polisa. W ramach autocasco możesz liczyć na odszkodowanie ze strony ubezpieczyciela, gdy samochód, którego jesteś właścicielem, zostanie uszkodzony. Chodzi przede wszystkim o zdarzenia takie jak: stłuczki, wypadki, akty wandalizmu, działanie warunków atmosferycznych oraz kradzież. W przypadku tych zdarzeń ochrona z tytułu AC okazuje się bardzo ważna. Gdy na przykład Twój pojazd zostanie skradziony, a Ty będziesz mieć ważną polisę autocasco, ubezpieczyciel wypłaci Ci równowartość wartości auta lub kwotę w innej wysokości opisanej w umowie;
NNW – ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków działa wtedy, gdy podczas wypadku lub innego zdarzenia komunikacyjnego doznasz uszczerbku na zdrowiu – w takiej sytuacji zostanie wypłacone świadczenie. Nie musisz wówczas czekać do zakończenia leczenia, aby otrzymać środki. Likwidacja szkody odbywa się na podstawie dokumentacji medycznej dostarczonej przez ubezpieczonego;
Assistance – ten rodzaj polisy ma za zadanie wspierać kierowcę w różnych trudnych sytuacjach. Najpopularniejsze dotyczą oczywiście usterek pojazdu. W ramach ubezpieczenia możesz liczyć na lawetę, samochód zastępczy, nocleg, usprawnienie pojazdu na trasie. Wszystko zależy od zakresu assistance, na jaki się zdecydujesz.
Dowiedz się więcej: Ubezpieczenie samochodu: NNW – czy warto wykupić polisę?
Jakie dodatkowe ubezpieczenie samochodu wybrać?
Pierwsza nasuwająca się do głowy odpowiedź na tak zadane pytanie brzmi „każde”, ale zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze jest to możliwe. Jeśli więc uważasz, że ubezpieczenie samochodowe OC nie jest dla Ciebie wystarczające, powinieneś skorzystać z przynajmniej jednej dodatkowej polisy.
Naszym zdaniem najrozsądniejszym wyborem jest pakiet OC i AC. Dzięki takiemu połączeniu uzyskasz gwarancję pomocy zarówno wtedy, gdy spowodujesz wypadek i uszkodzisz np. czyjś pojazd, jak i wtedy gdy Twój samochód zostanie uszkodzony. O ile OC jest nienegocjowane i zakres jego ochrony reguluje prawo, o tyle w LINK4 możesz skorzystać z pakietu OC, w którego skład wchodzi Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony.
W przypadku AutoCasco,z uwagi na nieobowiązkowy charakter tej polisy ubezpieczyciele mogą dowolnie kształtować zakres ochrony, w związku z tym ważne jest, by szczegółowo zapoznać się z Ogólnymi Warunkami. Dodatkowe ubezpieczenie samochodu w postaci wykupienia AC jest również korzystne ze względu na fakt wysokiej ceny pojazdów elektrycznych. Złodzieje bardzo często obierają sobie za cel auta tego typu, ponieważ znają ich wartość.
Jeśli więc chcesz, by ubezpieczenie samochodu elektrycznego chroniło Cię od tego typu zdarzeń, zastanów się nad pakietem OC i AC.
Dobrym pomysłem jest również zakup pakietu Assistance. Nigdy bowiem nie wiesz, co może wydarzyć się na drodze. Auto z napędem elektrycznym jest wciąż pewnego rodzaju nowinką i uzyskanie wsparcia technicznego w każdym warsztacie nie musi być wcale takie oczywiste. W ramach Assistance w razie potrzeby będziesz mógł wezwać pomoc, która przetransportuje auto do specjalisty.
Zostaw numer - oddzwonimy
i wyliczymy dla Ciebie atrakcyjną cenę!
Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu elektrycznego?
To pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ubezpieczyciele podczas kalkulacji składek dla pojazdów elektrycznych biorą pod uwagę te same czynniki jak w przypadku aut napędzanych tradycyjnym paliwem. Oznacza to więc, że ważne są m.in. następujące informacje:
wiek ubezpieczonego,
historia ubezpieczenia,
data wydania prawa jazdy,
miejsce zamieszkania,
rok produkcji auta,
przebieg pojazdu.
Wyjątkiem odróżniającym ubezpieczenie elektryka od zwykłego samochodu jest brak konieczności podawania pojemności silnika. W przypadku napędu na prąd nie można bowiem mówić o tego typu parametrze.
Ważne za to okazują się: moc, przyspieszenie, maksymalna prędkość oraz inne aspekty mogące wpłynąć na ryzyko spowodowania wypadku na drodze. Poszczególni ubezpieczyciele mogą oczywiście brać pod uwagę różne czynniki i na tej podstawie wyliczać składki dla swoich klientów. Stąd pojawiają się różnice pomiędzy ofertami poszczególnych towarzystw.
Sprawdź również: Ubezpieczenie samochodu na miesiąc – czy to możliwe?
Twój sąsiad właśnie kupił OC za 353 zł!
Twój sąsiad właśnie kupił OC za 364 zł!
Twój sąsiad właśnie kupił OC za 373 zł!
Ubezpieczenie samochodu elektrycznego. Kilka słów na koniec
Jak widzisz, ubezpieczenie elektryka nie różni się zbytnio od tego, co możesz znać z zapewniania ochrony pojazdom benzynowym. Bardzo ważny jest fakt brania podczas kalkulacji pod uwagę niemal tych samych czynników wpływających na wysokość składki.
Jeśli chodzi o to, czy warto wybierać ubezpieczenie elektryka wykraczające poza OC, to z pewnością jest to coś, na co warto zwrócić uwagę. Oczywiście podstawowa polisa chroni przed konsekwencjami niektórych zdarzeń – zapewnia bowiem ochronę innych uczestników ruchu, których mienie mógłbyś uszkodzić w trakcie zdarzenia drogowego. Jednak nigdy nie zaszkodzi zapewnić sobie dodatkowej ochrony na wypadek kradzieży samochodu lub nagłych usterek.
Sprawdź również: ubezpieczenie samochodu Tychy, OC Suzuki
Zachęcamy do skorzystania z Kalkulatora LINK4, dzięki któremu w łatwy sposób przeliczysz swoje ubezpieczenie. Warto też porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 444 44 44 lub osobiście spotkać się z agentem współpracującym z LINK4. Wystarczy zaledwie krótka rozmowa, by dowiedzieć się, jakie ubezpieczenie auta elektrycznego będzie dla Ciebie najlepsze, a następnie dokonać zakupu. Odwiedź naszą stronę i poznaj bliżej naszą ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych!
Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.
Oblicz OC i AC
w 20 sekund!
lub zadzwoń
(22) 444 44 23
pon.-pt.: 8-21 sob.: 9-17