Ubezpieczenie szyb w aucie. Czy warto je kupować?
Ryzyko uszkodzenia szyby w samochodzie jest bardzo wysokie. Przy dużych prędkościach nawet niewielki kamień może doprowadzić do jej pęknięcia lub rozbicia. W takich sytuacjach doskonale sprawdza się ubezpieczenie szyb w aucie. Na czym polega taka usługa?
Spis treści:
1. Ubezpieczenie szyb w aucie – jak ono działa?
2. Ubezpieczenie szyby w aucie. Kiedy będzie szczególnie przydatne?
3. Czy można dokupić ubezpieczenie szyb samochodowych?
4. Ubezpieczenie szyb w aucie. Podsumowanie
Szyby to jedne z elementów samochodu, które mogą szybko ulec uszkodzeniu. Przy dużych prędkościach niewielki kamień może narobić nieprzyjemnych szkód. Jednak nawet podczas parkowania samochodu istnieje ryzyko wybicia szyby – np. przez przedmiot spadający z dużej wysokości lub w ramach aktu wandalizmu. Dlatego też warto zdecydować się na ubezpieczenie szyb. Na czym polega takie rozwiązanie? Czy można dokupić ubezpieczenie szyb w samochodzie? Jeżeli chcesz zdobyć odpowiedzi na te pytania, to koniecznie przeczytaj ten artykuł!
Ubezpieczenie szyb w aucie – jak ono działa?
Pęknięta szyba w samochodzie może zdarzyć się częściej, niż mogłoby się wydawać. W przypadku uderzenia kamieniem może dojść do jej pęknięcia. Jeśli zostawiasz auto na parkingu pod drzewem, istnieje ryzyko, że na jedną z szyb spadnie gałąź. Do tego dochodzi ryzyko związane z aktami wandalizmu lub kradzieży – w końcu wybicie szyby, to jeden ze sposobów na dostanie się do środka auta.
Gdy przytrafi Ci się pęknięta szyba w samochodzie, a ubezpieczenie – np. OC – nie obejmuje takiej ochrony, musisz liczyć się z koniecznością poniesienia sporych kosztów. Szczególnie w przypadku nowoczesnych samochodów (wyposażonych w różnego rodzaju czujniki i inne technologie zwiększające komfort i bezpieczeństwo) koszt naprawy lub wymiany takiego elementu może być naprawdę wysoki.
Pamiętaj o tym, że jazda z pękniętą szybą jest nie tylko niebezpieczna (chociażby ze względu na zaburzoną widoczność), ale także nielegalna. W przypadku policyjnej kontroli pęknięta szyba może wiązać się z mandatem czy zabraniem dowodu rejestracyjnego. Dobrze przy tym pamiętać o tym, że szybę warto naprawić najszybciej, jak to możliwe. W przeciwnym wypadku – małe pęknięcie może się powiększyć, w związku z czym naprawa może okazać się już niewykonalna, a jedynym rozwiązaniem będzie tylko wymiana całej szyby.
Dlatego też warto zainteresować się ochroną, jaką daje ubezpieczenie szyb w samochodzie. Dzięki niemu, w przypadku pęknięcia lub stłuczenia szyby, możesz liczyć na jej szybką naprawę lub wymianę w profesjonalnym warsztacie.
Mając ubezpieczenie szyb, w przypadku pojawienia się szkody wystarczy, że skontaktujesz się z ubezpieczycielem, a on przedstawi Ci, w jaki sposób należy działać dalej. Dostaniesz informacje dotyczące tego, do jakiego warsztatu należy się udać w celu naprawy lub wymiany szyby.
Pamiętaj, że to nie wszystko. Jeżeli usunięcie szkody nie jest możliwe natychmiast, możesz liczyć nawet na pokrycie kosztów parkowania na parkingu strzeżonym. Szczegóły dotyczące tej ochrony są z pewnością zawarte w ogólnych warunkach ubezpieczenia.
Przeczytaj również: Odprysk na szybie samochodowej. Kiedy naprawa, a kiedy wymiana?
Ubezpieczenie szyby w aucie. Kiedy będzie szczególnie przydatne?
Trudno jest znaleźć sytuację, która wyróżniałaby się w tej kwestii. Ryzyko pęknięcia szyby jest zawsze stosunkowo duże. Oczywiście – jeżeli parkujesz “pod chmurką” to ryzyko uszkodzenia szyby przez spadającą gałąź jest zdecydowanie wyższe niż podczas garażowania. Gdy w Twojej okolicy znajduje się dużo nieutwardzonych nawierzchni, wówczas ryzyko “lecącego kamyka” spod koła auta jadącego przed Tobą jest także wyższe.
Nie oznacza to jednak, że w innych przypadkach nie występuje ryzyko uszkodzenia szyby. Praktycznie każdy, kto dużo podróżuje, może być zainteresowany taką polisą.
Pęknięta szyba w samochodzie a ubezpieczenie – czy zawsze oznacza to utratę zniżek? Otóż taka szkoda wcale nie musi oznaczać, że w przyszłym roku polisa AC będzie droższa. Ubezpieczenie szyb w samochodzie można zawrzeć bowiem jako oddzielny produkt. W związku z tym takie rozwiązanie zapewnia pewnego rodzaju ochronę zniżek AC w przypadku wystąpienia uszkodzenia szyby. W efekcie dodatkowe ubezpieczenie szyby w aucie jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą tracić zniżek w AC przez stosunkowo niewielką szkodę na szybie.
Warto bowiem zwrócić uwagę na to, że w przypadku ubezpieczenia szyb w LINK4, możesz liczyć na odszkodowanie w wielu sytuacjach. Niezależnie od tego, czy szyba została uszkodzona w przypadku kolizji, czy aktu wandalizmu – przysługuje Ci odpowiednie świadczenie. Polisa zapewnia Ci ochronę także w przypadku wielu sytuacji losowych związanych czy to ze wspomnianym już uderzeniem kamieniem, czy też działaniem sił przyrody (np. gradobicie).
Zostaw numer - oddzwonimy
i wyliczymy dla Ciebie atrakcyjną cenę!
Czy można dokupić ubezpieczenie szyb samochodowych?
Jak widzisz – ubezpieczenie szyby w aucie wiąże się ze sporymi korzyściami. Dzięki niemu możesz zabezpieczyć się na wypadek nieprzyjemnych konsekwencji nawet stosunkowo niewielkiego i niezauważalnego “stuknięcia” kamyczkiem przy dużej prędkości.
Jeśli zastanawia Cię, czy można dokupić ubezpieczenie szyb w samochodzie w trakcie trwania ubezpieczenia, odpowiedź brzmi: zależy od OWU danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Czasami takie ubezpieczenie może być dokupione wyłącznie jako dodatek do polisy OC lub OC+AC w momencie zawierania ubezpieczenia. To bardzo istotna informacja.
Zobacz też: Przyciemnianie szyb samochodowych. Co daje, jak to zrobić i co mówią o tym przepisy?
Twój sąsiad właśnie kupił OC za 353 zł!
Twój sąsiad właśnie kupił OC za 364 zł!
Twój sąsiad właśnie kupił OC za 373 zł!
Ubezpieczenie szyb w aucie. Podsumowanie
Teraz gdy wiesz już, jak działa ubezpieczenie szyb w aucie, na pewno widzisz, że jest to bardzo przydatna ochrona. Szyba – zarówno przednia, jak i boczna czy tylna – może ulec uszkodzeniu w bardzo wielu sytuacjach. Warto być przezornym i zapewnić sobie ochronę na wypadek takiej sytuacji – jednocześnie zapewniając sobie ochronę utraty zniżek.
Musisz bowiem wiedzieć, że dedykowane ubezpieczenie szyb w aucie nie jest jedynym sposobem na uzyskanie odszkodowania w przypadku ich pęknięcia. Taką ochronę zapewnia bowiem także dobrowolne ubezpieczenie Autocasco. Pamiętaj jednak, że usunięcie szkody w ramach takiej ochrony nie zawsze jest dobrym pomysłem – może się bowiem okazać, że utrata zniżki sprawi, że AC będzie znacznie droższe w przyszłym okresie rozliczeniowym.
Ubezpieczenie szyb jest produktem dodatkowym – np. do obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Odwiedź kalkulator OC, aby dowiedzieć się, w jaki sposób dodatkowe pakiety wpływają na wysokość całkowitej składki za ubezpieczenie.
Pamiętaj także o tym, że w przypadku uszkodzenia szyb, niezwykle pomocna okazuje się ochrona w ramach Assistance. Jeżeli bowiem szyba ulegnie uszkodzeniu, które uniemożliwia dalszą jazdę – wystarczy skontaktować się z ubezpieczycielem, który zaproponuje odpowiednie rozwiązanie. W takiej sytuacji możesz liczyć np. na odholowanie samochodu do warsztatu. W ramach takiej usługi możesz także liczyć np. na zorganizowanie auta zastępczego.
Jak widzisz – pęknięta szyba wcale nie musi wiązać się z dużymi problemami. Warto jednak wcześniej zadbać o odpowiednie ubezpieczenie szyb, a także inne produkty ubezpieczeniowe zapewniające ochronę w sytuacjach awaryjnych.
Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl
Oblicz OC i AC
w 20 sekund!
lub zadzwoń
(22) 444 44 23
pon.-pt.: 8-21 sob.: 9-17