Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Więcej motocykli, mniej wypadków

Czas czytania: 1 min. 8 sek.

Od ponad roku posiadacze praw jazdy mogą prowadzić lekkie motocykle. Czy zmiana w przepisach przyczyniła się do wzrostu liczby zdarzeń z udziałem motorów. 

Więcej motocykli, mniej wypadków – Nasz Miasto Łódź, 24.09.2015

Od ponad roku posiadacze praw jazdy mogą prowadzić lekkie motocykle. Czy zmiana w przepisach przyczyniła się do wzrostu liczby zdarzeń z udziałem motorów. Z danych Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wynika, że powtórzył się scenariusz z krajów Europy zachodniej, gdzie zaobserwowano spadek liczby zdarzeń z udziałem motocyklistów po ułatwieniu dostępu do jednośladów z silnikami o pojemności 125 ccm.

Mentor i Starter powalczą wspólnie – Gazeta Ubezpieczeniowa, 21.09.2015

Na początku września br. zarządy firmy brokerskiej Mentor oraz operatora usług pomocowych Starter podpisały umowę o strategicznej współpracy. Starter24 prowadzi działalność związaną ze świadczeniem usług assistance i likwidacją szkód, natomiast Mentor posiada znaczące doświadczenie w zakresie wykonywania czynności brokerskich, w tym obsługi podmiotów posiadających floty samochodowe.

Ubezpieczeniowy marazm – Puls Biznesu 22.09.2015

28 miliardów złotych – tyle składki w pierwszej połowie roku zebrali polscy ubezpieczyciele. To o 1,3 proc. więcej niż przed rokiem. Branża nadal boryka się ze skutkami wojny cenowej w majątku. Przekłada się to na coraz niższe zyski ubezpieczycieli. Najgorsza sytuacja panuje na rynku komunikacyjnym. Z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń wynika, że do sprzedaży polis OC i AC ubezpieczyciele musieli dołożyć w pierwszej połowie roku ponad 350 mln zł.

Bez palców i odszkodowania – Gazeta Wyborcza, 24.09.2015

Miażdżą sobie stopy, podpalają własne samochody i podpisują umowy w imieniu umierających bliskich. Z roku na rok wyłudzacze próbują oszukiwać towarzystwa ubezpieczeniowe na coraz to wyższe kwoty. W wyłudzaniu ubezpieczeń biorą udział przede wszystkim zorganizowane grupy przestępcze - podaje w najnowszym raporcie Polska Izba Ubezpieczeń. W 2014 r. ubezpieczyciele wykryli łącznie ponad 9690 przestępstw dotyczących wyłudzenia odszkodowania lub świadczenia na łączną kwotę ponad 160 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21