Najczęściej zadawane pytania

 

Co zyskuję korzystając z tej oferty?

Oszczędności i wygodę! LINK4 oferuje swoim klientom darmową nawigację renomowanej firmy NaviExpert, która bezbłędnie wskazuje, jak dotrzeć do celu. Bez błądzenia. Zawiera aktualizowane na bieżąco mapy całej Polski. A jeśli jedziesz zgodnie z przepisami, możesz tylko zarobić. Każdy bezpiecznie przejechany kilometr – płynnie i zgodnie z przepisami – procentuje. Na koncie klienta zbierają się złotówki, które zwracamy klientom po upływie rocznego okresu rozliczenia.

Gdzie mogę kupić takie ubezpieczenie?

Ubezpieczenie komunikacyjne oparte o rozwiązania telematyczne jest dostępne u dobrych agentów, przez telefon (22) 444 44 44 oraz poprzez stronę www.link4.pl/naviexpert

Ile mogę zarobić?

Do 30 proc. składki na polisę komunikacyjną, którą wykupiłeś. Zwracamy pieniądze, jeśli jeździsz bezpiecznie. Kasa wraca! Po każdym przejechanym zgodnie z przepisami kilometrze pieniądze gromadzą się na Twoim koncie. Aplikacja pokazuje cyklicznie, ile zaoszczędziłeś. A na koniec okresu rozliczenia na Twoje konto może spłynąć całkiem spora suma. To się naprawdę opłaca!

Co muszę zrobić?

Wystarczy wykupić w LINK4 polisę OC albo pakiet OC/AC i podczas zakupu potwierdzić swój udział w promocji (potwierdza się podczas rozmowy z konsultantem, agentem lub na formularzu www), a następnie zainstalować w swoim telefonię nawigację NaviExpert, którą otrzymasz za darmo. Jeśli masz telefon z systemem Android, musisz znaleźć w nim ikonkę z nazwą „Sklep Play”. Jeśli korzystasz z iPhone’a, kliknij na ikonkę „App Store”. Po zainstalowaniu NaviExpert w menu aplikacji wybierz: Moje konto > Wprowadź kod promocyjny będący numerem Twojej polisy we wskazane miejsce. By brać udział w promocji musisz także wyrazić wymagane zgody, o które „poprosi” Cię aplikacja. Od tego momentu wystarczy, ze wsiadając do auta będziesz włączać aplikację.  Pamiętaj!  W każdym miesiącu trwania polisy należy przejechać z włączoną aplikacją min. 200km. W tym czasie musi się znaleźć co najmniej 5 dni, w których przejedziemy min. 10km.

Jak dostać z powrotem pieniądze?

Wrócą same. LINK4 przeleje je na wskazane przez Ciebie konto po upływie okresu ubezpieczenia.

A jeśli złamię drogowe przepisy?

LINK4 nie przekazuje takich informacji ani policji, ani innym firmom ubezpieczeniowym. Nic nie tracisz, możesz tylko zyskać pieniądze za bezpieczną jazdę. Jeśli zdarzy Ci się naruszyć przepisy drogowe, nie zapłacisz wyższej składki ubezpieczeniowej. LINK4 premiuje bezpiecznych kierowców, natomiast nie karze tych, którzy preferują bardziej dynamiczny styl prowadzenia samochodu.

Chcę się ubezpieczyć, ale nie chcę nawigacji.

Możesz się ubezpieczyć i nie korzystać z darmowej nawigacji oraz promocji LINK4 Kasa Wraca (oferta nie jest obowiązkowa).

Co jeśli jadę innym samochodem?

Jeśli jedziesz z włączoną aplikacją innym samochodem to także możemy sprawdzić Twój styl jazdy.

A co jeśli ktoś będzie jechał z moim telefonem lub ja będę jechał jako pasażer?

Wówczas jego styl jazdy będzie brany pod uwagę. Nie wiesz jednak, jak ta osoba prowadzi pojazd, czy jest bezpiecznym kierowcą, więc ryzykujesz, że może negatywnie wpłynąć na ocenę Twojego stylu jazdy.

A co jeśli jadę autobusem z włączoną aplikacją lub pociągiem?

Ponieważ te pojazdy poruszają się w określony sposób, jesteśmy w stanie zidentyfikować, że nie poruszasz się samochodem. Dane z takich przejazdów nie są brane wówczas pod uwagę przy naliczaniu zniżki.

Jakie korzyści mam z tej akcji?

Po raz pierwszy w Polsce dzięki bezpiecznej jeździe, posiadając polisę komunikacyjną, możesz zarobić konkretne pieniądze. LINK4 wypłaci Ci premię za każdy miesiąc bezpiecznej jazdy. Wystarczy jeździć płynnie i trzymać się ograniczeń prędkości. Roczna premia może wynieść nawet 30 proc. wartości zapłaconej składki na ubezpieczenie.

Dodatkowo otrzymujesz gratis roczny abonament na nawigację NaviExpert o wartości 99 zł. To niezastąpione wsparcie podczas podróży, dzięki któremu ominiesz korki, z wyprzedzeniem dowiesz się o niebezpiecznych miejscach na drodze oraz masz zawsze pod ręką aktualne mapy. Dzięki temu możesz jeździć bezpieczniej i oszczędniej. Zaoszczędzisz nie tylko na paliwie, ale także na częściach. Jeśli będziesz jeździć płynnie, klocki i tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie wystarczą na dłużej. Jednak to nie wszystko! Teraz masz prawdziwą motywację do tego, by podróżować bezpieczniej i być lepszym kierowcą!

Jakie parametry brane są pod uwagę przy ocenie stylu jazdy kierowcy?

Oceniając styl jazdy kierowcy LINK4 bierze pod uwagę kilka czynników: przekroczenia prędkości (liczbę przekroczeń na danym dystansie w terenie zabudowanym i niezabudowanym), liczbę gwałtownych przyspieszeń i hamowań, także ich siłę, czas trwania i częstotliwość oraz średni dystans pokonany w ciągu dnia i nocy.

Czy jest to produkt dla młodych kierowców?

Jest to ubezpieczenie dla każdego kierowcy. Mogą być jednak różne motywacje zakupu. Młodzi kierowcy, którzy ze względu na małe doświadczenie płacą wyższe składki a też stosunkowo mniej zarabiają, będą zainteresowani jak największymi oszczędnościami i tym chętniej zmienią styl jazdy na bardziej bezpieczny. Natomiast bardziej doświadczeni kierowcy mogą skorzystać z tej polisy ponieważ i ich styl jazdy jest i tak najbardziej zbliżony do bezpiecznego, a przy okazji mogą zaoszczędzić na ubezpieczeniu.

Czy będę śledzony?

Każdy uczestnik promocji wyraża zgodę na przetwarzanie danych dotyczących jego stylu jazdy tj. pozycji GPS, pory dnia, kierunku i prędkości jazdy. Jest to niezbędne do analizowania stylu jazdy, który w dużej mierze polega na weryfikowaniu obowiązujących na danych odcinkach dróg ograniczeń prędkości z prędkością, którą kierowca w danej chwili się porusza. Ani NaviExpert ani LINK4 nie interesują miejsca, do których kierowcy się udają. Interesuje nas, jaki styl jazdy kierowcy prezentują i czy jeżdżą bezpiecznie, a nie gdzie jadą. Interesuje nas wyłącznie styl jazdy. Jeśli styl jazdy jest bezpieczny – chcemy taki styl promować i nagradzać, ponieważ zależy nam na bezpieczeństwie na polskich drogach.

Czy jak będę jeździł bardziej niebezpiecznie, to zapłacę wyższą składkę?

Nie. Nie będziemy karać takich kierowców. Po prostu nie otrzymają oni premii za bezpieczną jazdę.

Dlaczego dane zbierane przez LINK4 są bezpieczne?

LINK4 jako administrator danych osobowych swoich Klientów dokłada najwyższej staranności, by dane te były w sposób należyty chronione – dotyczy to zarówno zabezpieczenia danych pod względem formalnoprawnym (odpowiednie procedury, kontrole czy stosowne zapisy umowne zobowiązujące partnerów biznesowych do zapewnienia adekwatnych, akceptowanych przez LINK4 zasad ochrony danych osobowych), jak również zabezpieczenia technicznego przed nieuprawnionym dostępem do danych.

Jakie przepisy chronią dane osobowe klientów oraz w jakich sytuacjach firma może je komuś przekazać?

Podstawowym aktem prawnym regulującym kwestię ochrony danych osobowych Klientów LINK4 jest Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz.U. z 2016 r. poz. 922) i wdane na jej podstawie Rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. z 2004 r. Nr 100, poz. 1024), a także Ustawa z dnia 11 września 2015 roku o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (Dz. U. z 2015 r., poz. 1844). LINK4 w pełni przestrzega wszelkich wymogów określonych obowiązującymi przepisami prawa, a w chwili obecnej przygotowuje się do wdrożenia wymogów wprowadzanych przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Odpowiadając na pytanie o sytuacje, w których LINK4 jest uprawniony do „przekazania” danych osobowych należy przede wszystkim rozgraniczyć sytuacje powierzenia oraz udostępnienia danych osobowych. Jeżeli chodzi o powierzenie danych osobowych Klientów – jest ono możliwe tylko na podstawie pisemnej umowy z podmiotem, któremu dane są powierzane, określającej cel i zakres przetwarzania oraz zobowiązującej ten podmiot do zapewnienia poziomu bezpieczeństwa danych nie niższego, niż obowiązujący w LINK4. Powierzenie przetwarzania danych osobowych następuje w sytuacji, w której dany podmiot wykonuje pewne czynności w imieniu lub na rzecz LINK4 (np. agent ubezpieczeniowy czy podmiot współpracujący z LINK4 w procesie likwidacji szkód), a w ramach wykonywanych czynności konieczny jest dostęp do danych osobowych klientów LINK4.

Udostępnienie danych osobowych nastąpić może wyłącznie na podstawie przepisu prawa (tak jest np. w przypadku danych przekazywanych przez zakłady ubezpieczeń do Ośrodka Informacji Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego) lub gdy dostęp do danych jest niezbędne dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez podmiot udostępniający dane lub podmiot, któremu dane są przekazywane (tak będzie np. w przypadku udostępniania danych reasekuratorowi).

Podkreślić należy jednak, że zarówno w przypadku powierzenia przetwarzania danych, jak i w przypadku ich udostępniania LINK4 kieruje się przede wszystkim nadrzędną zasadą zapewnienia bezpieczeństwa danych swoich Klientów oraz zagwarantowania, by procesy te nie naruszały praw i wolności osób, których dane są powierzane lub udostępniane.

Czy LINK4 przekaże te dane Policji?

Nie. Dane pochodzące z aplikacji będą służyły LINK4 wyłącznie do oceny stylu jazdy. Oczywiście organy ścigania takie jak Policja dysponują uprawnieniami w zakresie dostępu do informacji posiadanych przez zakłady ubezpieczeń, ale realizacja tych uprawnień wymaga spełnienia szczególnych warunków określonych przepisami prawa i jest ograniczona do niewielkiej grupy przypadków. Tym samym możliwość uzyskania przez Policję od LINK4 informacji o ewentualnym przekroczeniu dozwolonej prędkości przez użytkowników aplikacji NaviExpert jest w praktyce wykluczona.

Czy muszę mieć cały czas uruchomioną aplikację?

Jeśli chcesz korzystać ze wszystkich benefitów powinieneś regularnie korzystać z aplikacji. Dane zliczają się, gdy aplikacja jest np. w trybie „mapa”, czyli jazda z mapą w tle lub w trybie nawigowania (gdy jest ustawiona jakaś trasa). W systemie iOS aplikacja musi nawigować. Po wrzuceniu w tło aplikacji w trybie mapy zostanie ona uśpiona a dane nie będą zliczane. Aby otrzymać premię za bezpieczną jazdę wystarczy przejechać samochodem z włączoną nawigacją i aplikacją minimum 200 km w miesiącu. Ważne jest także, aby w miesiącu znalazło się co najmniej 5 dni, w których przejedziemy samochodem przynajmniej 10 kilometrów. Każdy miesiąc w ciągu roku jest rozliczany oddzielnie a zwrot składki jest sumą miesięcznych premii.

Czy kierowca, który będzie mieć wypadek może skorzystać z premii?

Z premii nie mogą skorzystać kierowcy, którzy po zakupie polisy komunikacyjnej z opcją LINK4 Kasa wraca:

- spowodują szkody z ubezpieczenia OC lub Auto Casco, jeśli LINK4 będzie zobowiązane do wypłaty odszkodowania;

- spowodują szkody z ubezpieczenia Auto Casco, jeśli LINK4 będzie zobowiązane do wypłaty odszkodowania;

- sprzedadzą, wyrejestrują lub zezłomują pojazd będący przedmiotem umowy ubezpieczenia;

- rozwiążą umowę ubezpieczenia przed końcem okresu, na jaki została zawarta (Kierowca nie zostanie pozbawiony premii, jeśli te zdarzenia nastąpią po upływie 3 miesięcy od zawarcia ubezpieczenia – wówczas LINK4 wypłaci premię za wszystkie dotychczas bezpiecznie przejechane pełne miesiące).

Czy mogę jechać innym pojazdem niż swoim własnym?

Zależy nam na promowaniu bezpiecznego zachowania na drodze, więc możesz. Ważne byś korzystał z aplikacji zawsze, kiedy to Ty prowadzisz auto.

Czy dane z jazdy będą brane pod uwagę przy likwidacji szkody?

Na chwilę obecną nie mamy takich planów.

Jaką ilość danych pobiera nawigacja podczas codziennego użytkowania?

Niewiele. Np. po przejechaniu ok. 1000 km aplikacja zużywa około 30 MB (łącznie pobrane i wysłane dane). Średnio miesięczne użytkowanie NaviExpert nie powinno zużyć więcej transferowanych danych, niż pobranie kilkunastu utworów MP3. Statystyki przesłanych danych możesz sprawdzić, wybierając w menu aplikacji: Ustawienia> Komputer pokładowy (dla telefonów z systemem Android)

Co się dzieje z danymi, gdy w kolejnym roku ubezpieczę się w innym TU?

Dane pozostaną w statystykach i nie będą wykorzystywane przez LINK4 ani udostępniane innym podmiotom.

Opodatkowanie nagrody

Premie  otrzymane w Promocji, których jednorazowa wartość nie przekracza kwoty 760 zł są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych jako nagrody związane ze sprzedażą premiową na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Premie otrzymane w Promocji, których jednorazowa wartość przekracza kwotę 760 zł podlegają opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych w wysokości 10% Premii, na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Obowiązek pobrania i odprowadzenia podatku do właściwego urzędu skarbowego ciąży na Organizatorze. W związku z tym Uczestnikowi uprawnionemu do Premii wyższej niż 760zł Link4 przyzna Dodatkową Nagrodę Pieniężną w kwocie odpowiadającej wysokości należnego do pobrania podatku dochodowego od osób fizycznych od Premii. Kwotę Dodatkowej Nagrody Pieniężnej Link4 przekaże na konto właściwego urzędu skarbowego. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie Uczestnikowi.

Kto jest administratorem tych danych?

Administratorem danych telematycznych jest NaviExpert oraz LINK4, od momentu wyrażenia zgody na udostępnienie tych danych.

Czy po zmianie telefonu na nowy, muszę kolejny raz wprowadzać kod uruchamiający nawigację?

Nie. Po pobraniu aplikacji na nowy telefon, automatycznie zostaną przeniesione informacje o dostępnych usługach. Warunkiem jest podanie w telefonie tego samego adresu e-mail, który podany był podczas pierwszego pobrania aplikacji.

Mam już w telefonie pobraną aplikację NaviExpert, ale nie widzę w niej modułu KASA WRACA

Moduł Kasa Wraca jest dostępna w aplikacji pobranej z Google Play – NaviExpert od wersji 10.4.98.  oraz w wersji aplikacji pobranej z App Store – NaviExpert od wersji 3.6
Upewnij się więc, że masz pobraną najnowszą wersję NaviExpert. Możesz to zrobić, wybierając w menu aplikacji Pomoc> O programie (dla wersji na Androida) lub O aplikacji (w wersji na iOS). W tej sekcji znajdziesz informację, z której wersji korzystasz. Wybierając przycisk: Sprawdź aktualizacje – dowiesz się, czy dla Twojej wersji jest dostępna nowsza wersje oprogramowania. 

Czy abonament od LINK4 obejmuje mapy Europy?

Abonament, który otrzymujesz od LINK4 to licencja wyłącznie z mapami Polski. Jeśli chcesz skorzystać z map Europy, możesz dodatkowo dokupić abonament nawigacyjny, obejmujący 31 państw europejskich. Wystarczy, że wybierzesz w menu aplikacji: Sklep i wskażesz, który abonament Cię interesuje. Masz do wyboru odnawialną, miesięczną usługę subskrypcji bądź abonament roczny.

Czy kod na nawigację może być wprowadzony w aplikacji pobranej dla Windows Phone.

Nie. W obecnej wersji kod umożliwiający uruchomienie bezpłatnej nawigacji, pod warunkiem wykupienia polisy w LINK4, działa dla telefonów z Androidem oraz systemem iOS.

Co ze sprzedażą auta? Czy wypracowana zniżka do mnie wróci?

Jeżeli sprzedaż samochodu nastąpi po upływie 3 pełnych Okresów Rozliczeniowych Link4 wypłaci Uczestnikowi Nagrodę wyliczoną jako suma Premii Cząstkowych za wszystkie zakończone, pełne Okresy Rozliczeniowe. Jeżeli sprzedaż samochodu nastąpi wcześniej Nagroda nie zostanie wypłacona.

Co się stanie po zakończeniu okresu promocji? Czy NaviExpert obciąży mnie opłatami?

Nie, żadne opłaty nie będą naliczone automatycznie. Nie masz się czego obawiać. Po roku dostęp do usługi po prostu wygaśnie. Jeśli będziesz chciał nadal korzystać z nawigacji NaviExpert możesz samodzielnie przedłużyć usługę nawigacji, kupując odpowiedni abonament za pomocą aplikacji lub odnowić polisę w LINK4. Wówczas otrzymasz bezpłatny abonament na kolejny rok.

 

Sprawdź ubezpieczenie samochodu

Car Kalkulator składki

Regulamin Promocji

ulega zmianie od dnia 13 listopada 2021 roku. Nowa wersja Regulaminu obowiązuje dla Uczestników, którzy zawarli Umowę Ubezpieczenia z datą startu ochrony ubezpieczeniowej od dnia 13 listopada 2021. Dla Uczestników, którzy przystąpili do Promocji przed tą datą obowiązuje Regulamin w wersji aktualnej na dzień przystąpienia przez nich do Promocji. Wszystkie archiwalne regulaminy znajdują się tutaj.