Obraz
Grażyna Sudzińska-Amroziewicz

Grażyna Sudzińska-Amroziewicz

Członek rady nadzorczej delegowany do czasowego wykonywania czynności Prezesa Zarządu.
Od 22 lat zawodowo związana z branżą ubezpieczeniową. Początkowo specjalizowała się w projektach z zakresu audytu oraz przeglądów finansowych, a następnie zajmowała kluczowe stanowiska menedżerskie w podmiotach działających na rynku ubezpieczeń majątkowych, na życie, a także rynku emerytalnego.

Kluczowymi obszarami jej kompetencji i zainteresowań są m.in.: poprawa i stabilizacja wyników finansowych, kreacja i efektywne wdrażanie nowych produktów, wykorzystywanie nowych kanałów dystrybucji, poprawa efektywności poprzez wprowadzanie przyjaznych dla klienta rozwiązań obsługowych oraz integracja procesów w celu zapewnienia możliwie wysokich korzyści skali i synergii. 

Doświadczenie zarządcze zdobyła w finansach, operacjach i zarządzaniu produktami. W latach 2007-2016 kierowała obszarem ubezpieczeń majątkowych Grupy Aviva w Polsce. Od 2017 roku zasiadała w szeregu rad nadzorczych przedsiębiorstw: VRG SA oraz Prime Car Management SA. Obecnie jest członkiem rady nadzorczej Sanok Rubber Company SA.

Ma wyższe wykształcenie ekonomiczne. Brała udział w wyspecjalizowanych kursach z zakresu finansów oraz wielu aspektów zarządzania organizowanych m.in. przez London Business School oraz CEDEP. Jest także mentorem dla grupy słuchaczy na Akademii Leona Koźmińskiego.