Ubezpieczenie samochodu zabytkowego

 

 • Wyjątkowa polisa dla wyjątkowych aut.
 • Pomoc drogowa średnio w 30 minut.
 • Możliwość zawarcia polisy na 3, 6 lub 12 miesięcy

dowiedz się wiecej o ubezpieczeniu dla samochodu zabytkowego

Zabytkowe samochody są piękne, ale tak samo narażone na zdarzenia drogowe jak współczesne pojazdy. Ubezpieczając takie auto w LINK4, zyskujesz Program Pomocy, który może Cię uratować w razie stłuczki czy kłopotów z kołem.

Jeśli posiadasz samochód zabytkowy, historyczny lub starszy niż 40 lat, powinieneś zadbać o ubezpieczenie, które gwarantuje odpowiednią pomoc. W LINK4 w każdym pakiecie OC masz Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony.

Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony obejmuje:

 • obecność przedstawiciela LINK4 na miejscu wypadku średnio 30 minut od zgłoszenia
 • usprawnienie pojazdu na miejscu wypadku lub holowanie do 100 km.
 • samochód zastępczy na 3 dni w razie wypadku lub kradzieży
 • przekazanie informacji o wypadku wybranej osobie
 • pomoc informacyjną 24h/dobę.
 • wymianę uszkodzonego koła na miejscu, jeśli w aucie znajduje się koło zapasowe, lub holowanie do najbliższego warsztatu i naprawę opony, jeśli naprawa na miejscu jest niemożliwa.
 • uruchomienie silnika pojazdu na miejscu zdarzenia w razie rozładowania akumulatora.

Posiadaczom wyjątkowych samochodów oferujemy też dodatkowe korzyści:

Ubezpieczenie samochodu zabytkowego w LINK4 zapewnia szeroki zakres pomocy w dobrej cenie. Kup polisę już dziś.

Zadzwoń pod numer dla biznesu 668 444 444 lub wyślij maila na biznes@link4.pl

Zobacz także:

Co to jest ubezpieczenie pojazdu zabytkowego?

Zabytkowe samochody są piękne. To zawsze wielka duma właścicieli, którzy wkładają w ich renowację i pielęgnację mnóstwo czasu, pracy i środków. Są one jednak równie co współczesne pojazdy narażone na zdarzenia drogowe, dlatego obowiązkiem ich właściciela jak zadbanie o ubezpieczenie starego samochodu – brak ważnej polisy OC skutkuje mandatem, a jeśli spowodujesz wypadek, także pokryciem naprawy uszkodzonego auta innego kierowcy ze swojej kieszeni.

Zabytkowe auta zostały wyremontowane i dopracowane z zachowaniem najdrobniejszych detali. Wiekowe modele pojazdów narażone są jednak na uszkodzenia, kolizje, zniszczenia, a nawet poważne wypadki. Ubezpieczenie samochodu zabytkowego to zatem gwarant dla spokojnego podróżowania bez strachu o zdarzenia drogowe, które generują koszty. Ubezpieczając zabytkowe auto w LINK4, zyskujesz Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony, który może Cię uratować w razie stłuczki czy kłopotów z kołem.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie auta zabytkowego?

Kupując ubezpieczenie samochodu zabytkowego, należy mieć 100-procentową pewność, że w razie kolizji czy poważnego wypadku polisa zapewni poszkodowanemu pojazdowi odpowiednią ochronę. Ubezpieczenie zabytkowego samochodu w LINK4 to przykład jakości, który zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów.

Przed czym chronić auta zabytkowe? Ubezpieczenie OC w LINK4 to nie tylko pomoc, gdy spowodujesz wypadek, ale także Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony, w ramach którego to Ty otrzymasz m.in. samochód zastępczy na 3 dni w razie wypadku lub kradzieży, ale także pomoc informacyjną dostępną przez całą dobę, a nawet w ciągu 30 minut od zdarzenia drogowego na miejscu zjawi się przedstawiciel LINK4. Ubezpieczenie zabytkowego auta sprawi, że w przypadku sytuacji drogowej, której jesteś sprawcą, możesz liczyć na wsparcie.

Chcesz dowiedzieć się wszystkich informacji o tym, co obejmuje ubezpieczenie zabytkowego samochodu? W LINK4 przedstawimy Ci umowę i szczegóły związane z podjęciem decyzji o współpracy. Ubezpieczenie starego samochodu w LINK4 to przystępne ceny, jasne warunki współpracy i pomoc najlepszych fachowców.

Samochód zabytkowy – ubezpieczenie w LINK4 to idealne rozwiązanie

Posiadasz samochód zabytkowy, historyczny lub starszy niż 40 lat? Ubezpieczenie samochodu zabytkowego, jeśli wykorzystujesz go w komunikacji drogowej, to obowiązkowa inwestycja. Jeśli jednak Twój pojazd jest użytkowany wyłącznie sporadycznie, możesz zdecydować się na wygodną opcję i wybrać ubezpieczenie zabytkowego auta okresowe – na 3 lub 6 miesięcy. W LINK4 w każdym pakiecie OC masz Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony, który obejmuje:

 • obecność przedstawiciela LINK4 na miejscu wypadku średnio 30 minut od zgłoszenia;
 • w razie wypadku usprawnienie pojazdu na miejscu lub holowanie (maksymalnie do 100 km);
 • samochód zastępczy na 3 dni w razie wypadku lub kradzieży;
 • przekazanie informacji o wypadku wybranej osobie;
 • pomoc informacyjną 24h/dobę;
 • wymianę uszkodzonego koła na miejscu, jeśli w aucie znajduje się koło zapasowe, lub holowanie do najbliższego warsztatu i naprawę opony, jeśli naprawa na miejscu jest niemożliwa.
 • uruchomienie silnika pojazdu na miejscu zdarzenia w razie rozładowania akumulatora.

Ubezpieczenie pojazdów zabytkowych w LINK4 daje Ci również dodatkowe korzyści:

Ubezpieczenie OC w LINK4. Szczegółowe informacje sprawdź na www.link4.pl.

Czy pojazd zabytkowy musi mieć OC?

Ubezpieczenie samochodu zabytkowego, aby móc poruszać się po drogach, jest obowiązkowe. Nie musisz jednak kupować całorocznej ochrony ubezpieczeniowej. W LINK4 do wyboru masz również okres 3 lub 6 miesięcy. Jeżeli poruszasz się nim np. tylko w okresie letnim, bez przeszkód możesz wykupić okresowe ubezpieczenie. Jeżeli jeździsz Twoim autem przez cały rok, wtedy warto wykupić roczne OC wraz z dodatkowym ubezpieczeniem NNW.

Dlaczego warto ubezpieczyć zabytkowy samochód?

Ubezpieczenie zabytkowego auta w LINK4 wraz z Programem Pomocy zagwarantuje Ci niezbędną pomoc w razie wypadku, m.in.: wymianę uszkodzonego koła na miejscu lub holowanie do 100km; pomoc informacyjną 24 godziny na dobę; samochód zastępczy na 3 dni w razie wypadku lub kradzieży pojazdu; usprawnienie pojazdu na miejscu; obecność przedstawiciela LINK4 na miejscu wypadku średnio 30 minut od momentu zgłoszenia (obowiązuje na terenie Polski).

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu zabytkowego?

Koszt ubezpieczenia zabytkowego auta będzie różny w zależności od wieku pojazdu, jego parametrów technicznych, doświadczenia i stylu jazdy kierowcy czy tego, na jak długo zawierasz polisę. Szczegółowe ceny poznasz, korzystając z kalkulatora OC czy podczas konsultacji z doradcą LINK4.

Od kiedy samochód jest zabytkiem?

Zgodnie z Ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, za pojazd zabytkowy uznaje się: pojazd, który na podstawie odrębnych przepisów został wpisany do rejestru zabytków lub znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków, a także pojazd wpisany do inwentarza muzealiów, zgodnie z odrębnymi przepisami; pojazd, który ma minimum 40 lat; pojazd mający minimum 25 lat, który został uznany przez rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji. Taki samochód otrzymuje żółte tablice rejestracyjne.