Ubezpieczenie samochodu zabytkowego

 

  • Wyjątkowa polisa dla wyjątkowych aut.
  • Pomoc drogowa średnio w 30 minut.
  • Możliwość zawarcia polisy na 3, 6 lub 12 miesięcy

dowiedz się wiecej o ubezpieczeniu dla samochodu zabytkowego

Zabytkowe samochody są piękne, ale tak samo narażone na zdarzenia drogowe jak współczesne pojazdy. Ubezpieczając takie auto w LINK4, zyskujesz Program Pomocy, który może Cię uratować w razie stłuczki czy kłopotów z kołem.

Jeśli posiadasz samochód zabytkowy, historyczny lub starszy niż 40 lat, powinieneś zadbać o ubezpieczenie, które gwarantuje odpowiednią pomoc. W LINK4 w każdym pakiecie OC masz Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony.

Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony obejmuje:

  • obecność przedstawiciela LINK4 na miejscu wypadku średnio 30 minut od zgłoszenia
  • usprawnienie pojazdu na miejscu lub holowanie do wskazanego warsztatu
  • samochód zastępczy na 3 dni w razie wypadku lub kradzieży
  • przekazanie informacji o wypadku wybranej osobie
  • pomoc informacyjną 24h/dobę.
  • wymianę uszkodzonego koła na miejscu, jeśli w aucie znajduje się koło zapasowe, lub holowanie do najbliższego warsztatu i naprawę opony, jeśli naprawa na miejscu jest niemożliwa.

Posiadaczom wyjątkowych samochodów oferujemy też dodatkowe korzyści:

Ubezpieczenie samochodu zabytkowego w LINK4 zapewnia szeroki zakres pomocy w dobrej cenie. Kup polisę już dziś.

Zadzwoń pod numer dla biznesu 668 444 444 lub wyślij maila na biznes@link4.pl

Zobacz także:


Czy pojazd zabytkowy musi mieć OC?

Ubezpieczenie samochodu zabytkowego, aby móc poruszać się po drogach, jest obowiązkowe. Nie musisz jednak kupować całorocznej ochrony ubezpieczeniowej. W LINK4 do wyboru masz okres 3, 6 lub 12 miesięcy. Uzależnione jest od sposobu użytkowania Twojego auta. Jeżeli poruszasz się nim np. tylko w okresie letnim, bez przeszkód możesz wykupić okresowe ubezpieczenie. Jeżeli jeździsz Twoim autem przez cały rok, wtedy warto wykupić roczne OC wraz z dodatkowym ubezpieczeniem NNW.

Dlaczego warto ubezpieczyć zabytkowy samochód?

Ubezpieczenie zabytkowego auta w LINK4 wraz z Programem Pomocy zagwarantuje Ci niezbędną pomoc w razie wypadku, m.in.: wymianę uszkodzonego koła na miejscu lub holowanie do najbliższego warsztatu samochodowego; pomoc informacyjną 24 godziny na dobę; samochód zastępczy na 3 dni w razie wypadku lub kradzieży pojazdu; usprawnienie pojazdu na miejscu lub holowanie do wskazanego warsztatu; obecność przedstawiciela LINK4 na miejscu wypadku średnio 30 minut od momentu zgłoszenia (obowiązuje na terenie Polski).

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu zabytkowego?

Koszt ubezpieczenia zabytkowego auta będzie różny w zależności od wieku pojazdu, jego parametrów technicznych, doświadczenia i stylu jazdy kierowcy czy tego, na jak długo zawierasz polisę. Szczegółowe ceny poznasz, korzystając z kalkulatora OC czy podczas konsultacji z doradcą LINK4.

Od kiedy samochód jest zabytkiem?

Zgodnie z Ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, za pojazd zabytkowy uznaje się: pojazd, który na podstawie odrębnych przepisów został wpisany do rejestru zabytków lub znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków, a także pojazd wpisany do inwentarza muzealiów, zgodnie z odrębnymi przepisami; pojazd, który ma minimum 40 lat; pojazd mający minimum 25 lat, który został uznany przez rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji. Taki samochód otrzymuje żółte tablice rejestracyjne.